hoodoowca

Pułapki na polu kukurydzy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hoodoowca    39

Pewnie każdy słyszał o różnych pomysłach ;życzliwych sąsiadów' którzy starają się umilić życie właścicielom sieczkarni ,pęty lub inne pomysły kamienie na sznurkach itp.

Moje pytanie kto w takim wypadku pokrywa koszt naprawy właściciel pola czy to ryzyko właściciela maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No pewnie że właściciel pola. :lol: właściciel sieczkarni nie będzie odpowiadał za to że ktoś komuś zalazł za skórę :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to ładnie żyjecie w społeczności-u nas też są zazdrośni,ale takie rzeczy nie wchodzą w grę-takich świństw po prostu się nie robi-takie coś to chyba poniżej godności.

powiem inaczej-czym się zasłużyłeś na takie zabiegi wśród sąsiadów,nie powiesz chyba że to tylko sąsiedzi są wredni-pewnie wszyscy macie tam takie pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie jeden podkłada świnie :lol: a drugi lemiesze w polu kukurydzy. :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Znam różne przypadki , czasami ktoś kija wrzuci czasami jakieś duże kamienie a raz to nawet były widły z 10metrową linką.Chamy zazdroszczą i podrzucają. ;[


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadek, z sąsiedniej wsi to taki życzliwy ktoś pozakładał na kukurydzę łożyska no niestety, jednorzędówka nie miała detektora i właściciel musiał się pożegnać z dalszym cięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

A ja nawet rower prawie skosiłem ale to nie było u mnie

W sąsiedniej wiosce łodygi były drutem poobwiązywane w sieczkarni był detektor i półtora dnia siedzieli i nie wiedzieli co się dzieje że staje sieczkarnia kosiła firma usługowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem też taką przygodę ;[

Ktoś powiesił mi w kukurydzy śrubę od podkładów, usłyszałem, że coś zaczęło walić i szybko wyłączyłem sieczkarnie, po zdjęciu osłony nad nożami okazało się, że tą śrubę noże ścięły tak ze 2 cm :blink: . Na szczęście przesunął się tylko jeden nóż. Przerwa w koszeniu ok. godziny. Mam jednego podejrzanego ale pewności nie mam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

U mnie niewiem co było ale wszystkie noże i wałek ukręcony :lol:


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

ja złapałem preta 16 zebrówke to tego pretą pocieło z 15 cm na małe kawałeczki i urwało jeden nóz w sieczkarni miałem troche przestoju

a znajomemu to zawaias od wrót przywiązali rozleciał sie cały wirnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam u mojego znajomego tez ktos powiesil drut na kukurydzy to wszystkie noze powylatywaly dobrze ze nie bylo nikogo na przyczepie tacy ludzie to nic nie mysla zabili by czlowieka i jeszcze by sie cieszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

NAprawde niewiarygodna jest ludzka głupota. takiego delikwenta co takie sztuczki robi to bym w tej kukurydzy uwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A ja ,myślałem, że to temat o pułapkach na dzika lub omacnice. To o czym piszecie to maksymalne s@$#&%#@#@two. U mnie o czymś takim nie słyszałem, ale złapanego na czymś takim delikwencie, to linka i ciągać za traktorem po polnych drogach, a rany zasypywać solą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@farmersNHtd95d To preferujesz kamienie? :P Nie obraź się żartowałem !!!!!! :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

U nas jednemu rolnikowi ktoś powbijał gwoździe trójki w kolby... nieraz słychać że kamień "sam" urusł ;[


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

He he spoko. Chodziło mi o to co sobie tacy ludzie myślą jak tak robią :huh:

 

A pewnie myślą tak: czy to co wstawiłem to aby nie za mało :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość panowie jak kupiłem nowy ciągnik sąsiad pół roku nie odpowiadał dzień dobry.

To i tak wybrał kulturalny sposób :D , mój wybrał mniej kulturalny sposób i gdy kupiłem ciągnik podpalił mi stertę słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj