SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SUZI    2

witam!
chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUZI    2
nie warto siać cebuli.. nieopłacalny interes.. hehe ;P

 

 

sam jestes nieoplacalny ;) kurde ludzie piszcie cos czy naprawde jako jedyny na Af sie tym zajmuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u mnie sie kilka lat temu cebule uprawiało lecz zaprzestaliśmy z powodu słabej opłacalności ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie kupel sieje bo musi- pobrał maszyny na SAPARD no i musi.

Siew wykonuje mu lokalne SKR siewnikiem punktowym (chyba).

Sam mówił że jest mało opłacalne (mówił tak po tym, gdy musiał całą cebulę wyrzucić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale po co priv jak jest całkiem miłe forum... ;)

 

ja tez mam od niedawna doczynienia z cebulą... :) zbieracie już???ktos moze srzedawał??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

pozbierane od dwóch tygodni, a jak dotąd nie sprzedajemy bo leży w magazynie i nabiera wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jaka jest cena u was w okolicy???ktoś kupuje wogóle???jaki miałeś plon???u mnie po 40gr ale w workach po 25kg...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jeżeli jest to nie opłacalne to dziwi mnie fakt, że wiele rolników ją uprawia. chyba nikt nie dokłada do interesu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

plon okolo 60-70 t cena 30gr luuz a worki 15 kg 45 gr. ktos posiada z uzytkownikóe af posiada wagoworkownice ? moze z klipsownica lub zszywarka ? jaki jezd koszt szacunkowy takiego cacka? polecacie jakąś obcinare albo może wrecz przeciwnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

no tak na taka cene nie mosz cio liczyc ale mnie tak zastanawia co lepsiejesze kleska urodzaju czy nieurodzaju według mnie to pierwsze pomimo wiekszej ilosci przetworzenia itp . płodów rolnych. nie no taka cena wagoworkownicy jezd niereana dla wikszosci plantatorów wiec dajmy sobie spokuj z takimi CACKAMI ;] myśle ze w przedziale 30 tys mozna zakupicnowe polskie maszyny to obrobienia cebuli i sprzedazy w workach raszlowych . ps . gdzie najtaniej mozna zzakupic takie woreczki bo u mnie sa po 22 gr /st ale ponoc hrowo mozna nawet kupic 17 gr / szt ile wyrabiace w godzine woreczków bo u mnie tak 100 szt 5 ludków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a wiec ja osobiście cebulli nie sieje, ale byłem kilka razy przy pomocy u ojca mojej dziewczyny ;)

w tym roku ma 5,5ha i plon ok 50t ale jeszcze połowa na polu...do workowania mają sortownik który przepuszcza cebulę ponizej 5cm.w 6 ludzi ok 60 worków...a to dlatego że dużo jest nie obciętej o dwóch stoi przy sortowniku i obcina...

 

do zbierania mają sprzęt z krukowiaka ale jest on raczej mało udany...czym Wy obcinacie cebulę na polu???przed czy po kopaniu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

ło recznie obcinaja?! ja piern... ja obcinam orkanem i jak idzie na sprzedaz luzem to nic wiecej chyba ze klient sobie zyczy to idzie obcinarka a jak workowana to obowiazkowo obcinarka. jakie macie sposoby na to aby łuska odeszła ? poza zakupem szczotkarki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

mam do was prośbe jeśli siejecie cebule ja akurat w tamtym roku miałem 1,3 ha teraz zaś mam 5 ha jeśli macie konkretnego odbiorce który by był zainteresowany to dajcie znać na gg 10392275.w zeszłym roku z hektara wyciągnąłem 22 tyś na czysto i teraz jakby dobrze poszło to sobie policzcie ile by było kapuchy z tego.najlepiej by mi pasowało gdyby oferty były z woj kuj-pom albo okolic mogą to być też ofert z zagranicy rozwaze każdą opcje a moze sam ktoś potrzebuje hehe pozdro czekam na informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Jest tylko mały problem bo jezeli wyciagłes po 22 tys z ha w tamtym roku to niestety tylko dzieki temu ze cena była wieksza niz kazdemu sie mogło zdawac i to był tak jak ktos napisał jeden rok w którym wszystko sie zwraca z przed kilku lat. W tym roku nie ma juz takich cen chociaz jezeli ma sie zakontraqktowane to musza odebrac czy chca czy nie <_< fakt ze o zeszłosrcvznej cenie mozna pomazyc ale nie jest zle <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

ale ja miałem cebule sianą po żniwach i ona zimuje a kopie sie ją na przełomie maja i czerwca i wtedy jest taki bum 2-3 tygodniowy że cena waha sie w granicach 0,7 do 1,05zł i własnie ja wtedy sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja rowniez sieje cebule

plon oscyluje w granicach 60t

co do naworzenia to wlasnie dzisiaj bylem w hurtowni to nie mile sie zaskoczylem

mam do was pytanie jakie siejecie nawozy pod korzen i w czasie wegetacji??

no i jakie odmiany stosujecie??

ja np planuje Supre i jeszcze jakas inna odmiane sprobowac czekam na wasze propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

A skąd kupujecie nasiona cebuli i jakie. chodzi mi o firmy. jak możecie to podawajcie namiary n ate firmy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj