AndrzejWlkp

Instrukcja do prasy fortschritt k-442

Polecane posty

AndrzejWlkp    0

Potrzebował bym pilne instrukcje do prasy fortschritt k-442. W internecie szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja tak samo przyłączam się do prośby :unsure:

 

@AndrzejWlkp można wiedzieć co się stało że jest potrzebna ta instrukcja? ogólnie można sobie dać radę i bez niej, taka skomplikowana ta prasa nie jest, ale jak by była to by była.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

luknijcie na forum forschritta moze tam bedzie ktos posialal tam jest wiecej o tych prasach.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiedz co chcesz wiedzieć też ją mam (prese)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalD    0

Cześć

Mam instrukcję obsługi i katalog części do tej prasy.

Edytowano przez MichalD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalD    0

Tu najważniejsze rzeczy.Niestety po niemiecku ale mi to nie przeszkadza jeśli ktoś będzie chciał to w wolnym czasie przetłumaczę.

Z resztą zdjęć jest problem bo pisze że niema wolnego miejsca.Chciałem napisać drugą odpowiedz ale pisze że Administrator blokuje.Czy można jakoś inaczej wrzucić Zdjęcia??

Na pierwszym obrazku pokazane jest ustawienie Zagarniacza który podaje słome do młota.W górnym położeniu młota zablokować koła zębate(włożyć coś między zęby np.śruba M12 ja tak robię)Odległość zębów nagarniacza od noży w podłodze kanału prasowania ma wynosić 60mm(6 cm)jeśli będzie coś innego to nagarniacz jest zle ustawiony ponieważ gdy młot idzie na dół to nagarniacz ma się już wracać.Aby to ustawić należy poluzować łańcuch ustawić odpowiednia odległość i zpowrotem założyć łańcuch.po spuszczeniu młota do dolnej pozycji ramiona nagarniacza powinne być poziomo.Zeskanowałem te wszystkie zdjęcia i wrzuce je jak będe wiedział jak.@ zdjęcie pokazuje ustawianie igieł.

post-40505-0-94018400-1317567578_thumb.jpg

post-40505-0-34337800-1317567619_thumb.jpg

Edytowano przez MichalD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw44    0

MichalD jak masz istrukcje podaj kilka danych ,np. jak ustawić aparaty .A może ktoś inny coś wie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesPrezes    0

Witam wszystkich posiadaczy tych niezwykłych pras . sam posiadam taką prase juz 20 lat i nie mogę powiedziec złego słowa, owszem były momety że mogła wylądować w hucie , ale trening czyni mistrzem . Jest 1000 przyczyn że prasa odmawia posłuszeństwa ja znam tylko 999 . prosze pytać bo nic prostrzego od tej prasy nie ma . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaro1976    13

No to ja bym miał pytanie do kolegi ponieważ czasami nie zwiąże na jednej stronie pokręciłem trochę jedynie napięciem tej sprężynki na aparacie ale i tak czasami puści. Zmieniłem aparat na nowy i też na tej stronie i też czasami puści. Sprawa dotyczy tylko jednej strony, druga wiąże idealnie. Kolega podpowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W końcu ma ktoś normalną instrukcje lub co bądź do tej prasy? Bo na razie na chwaleniu się skończyło, a przydała by się. Jak ktoś by był łaskaw niech zamieści jakieś skany/zdjęcia.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Witam

Znajomy potrzebuje instrukcji do k442/1 czy ktoś mógłby udostępnić np. na chomiku lub inny serwer???

Jaki moment obrotowy potrzebuje ten typ prasy ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co namjmniej taki jak ma ursus c330, mniejszy raczej się nie sprawdzi, bo ciapek nieraz ma ciężko.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Potrzebuje wiedzieć jakiej mocy i długości dobrać wałek do k 442 bo nie miałem a nie wiem jaki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nillo    1
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich.Właśnie niedawno nabyłem taką prasę i wraz z częściami zapasowymi dostałem także pęknięte kołą napędowe aparatów, niektóre spawane. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną iż poprzedniemu właścicielowi pękały te koła napędowe? A przy okazji instrukcja do maszyny po polsku z mojego chomika http://chomikuj.pl/r...2756574783.pdf dostałem nią wraz z prasą.

Edytowano przez Nillo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m125    0

Nillo Bardzo wielkie dzięki za instrukcję obsługi do prasy. Wielu się chwaliło że ma ale nic z tego nie wynikało. Liczą się czyny nie słowa :-) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj