david697

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT

Polecane posty

david697    0

Tak jak w temacie, chciałbym podłączyć radio Blaupunkt model San remo mp26 oraz dwa głośniki do zerora 5211. Jak podłączyć zasilanie a następnie głośniki oraz co z anteną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

czerwony i żółty kabel połącz ze sobą a następnie do plusa akumulatora (albo gdzies indziej gdzie jest plus)

czarny to minus

powinienes miec dwie lub cztery pary takich samych kabli przy czym jeden ma pasek, np żólty i żółty z paskiem, zielony i zielony z paskiem, szary i szary z paskiem - kazda para to wyjscia pod głosniki

w antenie masz dwa przewody, ale wystarczy ze wezmiesz ten, co we wtyczce jest na srodku i podłączysz do masy ciągnika

pozostałe kable zostaw wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisp    0

W 5211 z tego co pamiętam jak miałem zamontowane to radio ząłożyłem w miejsce gdzie jest przyczepiony w środu kabiny tam ugury napis zetor ten czarny plastikowy to go dzjełem wyciełem tam i wstawiłem radio a zasilanie wziełem od lampki :lol: natomiast glośniki wstawiłem od spodu nad siedzeniem pasaŻERA I z drugiej strony symetrycznie i ładnie gało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

A dzięki zastanawiałem się dzisiaj gdzie to zamontować i oderwałem napis zetor tylko tam jest miejsce na małe radio, trzebaby wyciąć większy otwór ale czy wtedy będzie się trzymać radio? Jak wziąć prąd od lampki? Dzięki jutro będę próbował jeśli nie będę młócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Chciałbym sobie zamontować radio do zetorka 5211, wiem że jest tam nietypowy otwór i znalazłem ciekawe radyjko Dalco DL-288 ale nie wiem czy można je zamontować bez wycinania większego otworu.

podaje linka do tego radia, wydaje mi się że przód jest chyba demontowalny i zostaje sam środek i 2 "bolce" na pokrętła i powinno się ładnie wcisnąć w ten otwór fabryczny ale chcę się upewnić że faktycznie tak jest.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2094734592

 

Czy miał ktoś do czynienia z tym modelem? Czy da się je zamontować bez cięcia tej blachy? Czy zacska się ono na samej tej blasze i będzie sztywno umocowane, czy też trzeba gdzieś je przykręcać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

dzięki za info, tak też myślałem. Do tego żeby nie ciąć otworu z lewej strony na głośnik to myśle dać głośniczki dalco FLB-501A - są dosyć płytkie od dołu i jak je przykręce na wierzchu to nie powinienem uwadzać o nie głową przy wysiadaniu :)

Jak będzie kijowa jakość dźwięku to pomyśle nad lepszymi głośniczkami ale jak na traktor to powinny w zupełności wystarczyć.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeden otwór masz gotowy, pod owalny, tylko zakryty tapicerką. Pomacaj obie strony, to wyczujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0gajos0    0

I jak Ci poszło z tym radiem? Sam chce cos takiego zrobic własnie w taki sposób jak Ty. Daj znac jak Ci poszło i czy te radio podpasowało do Zetorka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

wiem że jeden otwór jest po prawej ale chyba dźwięk mono nie za ładnie brzmi a nie chce sie mi bawić w wycinanie 2 otworu po lewej. Dlatego właśnie wziołem te kolumienki, powinny ładnie się tam wkomponować i wystarczy 2 śróbkami przykręcić, najwyżej jak będzie kijowy dźwięk to wstawie inne głośniki w te obudowy. Jak zamontuje to zrobie fotke jak wyszło.

 

Radio przyszło dzisiaj, zrobiłem przymiarkę i jednak trzeba będzie ten prostokątny otwór troszkę rozszerzyć (ok. 0,5cm ze wszystkich stron) bo jest on sporo mniejszy. Otwory na pokrętła chyba spasują. Te głośniki przykręcę po bokach, nawet nieźle wyglądają w tym miejscu. Za montaż się wezme jak się coś cieplej zrobi bo jednak chwile nad tym zejdzie.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozinio    0

Planuję zamontować używane radio do zetora 5211 ale nie bardzo wiem jak. Pod dachem mam wyprowadzone fabrycznie przewody (szary i czerwony - takie same jak w lampce) i jest jeszcze jeden niebieski. Planuję powiększyć otwór i zamontować je podsufitce (mam nadzieję, że się zmieści). Moje pytanie brzmi: które kolory przewodów z radia połączyć z którymi kolorami przewodów w ciągniku, żeby działało? I jak podłaczyć głośniki? Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A skąd niby mamy wiedzieć co tam masz wyprowadzone i od czego? Musisz sam sprawdzić który przewód to zasilanie i masa. Jak nie potrafisz to wezwij fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! chciał bym założyć radio do zetora 5211 ;) myślałem o tym radiu http://allegro.pl/radio-clarion-cz202-cd-mp3-usb-8gb-micro-pendrive-i5169189070.html i o tych głośnikach  http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-blaupunkt-bgx-663-165mm-210w-i5170789190.html   i mam 2  pytania ;) pierwsze czy mogę założyć te radio wraz z tymi głośnikami i 2 jak podłączyć które kabelki podłączyć do plusa i minusa w ciągniku a które zostawić ;) i jaka założyć antenę ? :D proszę o szybką  odpowiedz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6455953079b149cfm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj