saszeta

Gaz łupkowy

Polecane posty

saszeta    164

W wielu regionach prowadzą teraz poszukiwania tego gazu a to prowadzi do zniszczenia części upraw. U mnie w ziemniakach kable będą kładli w przyszłym tygodniu i zaraz ma jechać ten specjalistyczny samochód też przez ziemniaki. Ponieważ akurat tam gdzie będą kable kopię teraz a tym sposobem nie będę mógł bo idą trochę na skos względem rzędów. A po przerwie cena raczej spadnie więc będę stratny. Następnie samochód też mi trochę zniszczy.

Czy jest jakiś problem z odszkodowaniami czy idą każdemu na rękę? I według czego to wyliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Mój wujek miał podobny problem.

Pod jego łąką szły rury z kopalni. Po upadku kopalni rury te zaczęto wydobywać.

Wujek zażądał odszkodowania za to, że mu łąkę przekopali i, że nie mógł zebrać plonów.

Dostał odszkodowanie. Nie wiem jakie, ale na pewno satysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Co do tych kabli to dzwon do nich, u nas zostawiali numer tel. w razie jakichś problemów. Jednego razu sami te kable rozłączyliśmy to po kilku minutach ze 3 terenówki się pojawiły na polu, odrazu im pokazało że gdzieś jest linia zerwana, ale wszystko obyło się kulturalnie. Co do odszkodowań, u nas nie było znacznych zniszczeń a odszkodowanie w miarę uczciwe.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co do napraw to wiem że szybko się zjawiają ;) . Ale żeby tak z pieniędzmi lecieli :lol: .

Ponoć wypłacają `120% wartości szkody ale z czego to wyliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

Mają swoje tabele ile jakiej uprawa jest z hektara (w tonach) i ceny (bardzo satysfakcjonujące) i wg tego policzą Ci ilość metrów kwadratowych które zniszczyli i pomnoża przez plon z hektara i cene i tyle dostaniesz pieniędzy;) Dla przykładuw marcu (moze kwietniu) jechali przez mój rzepak to straty miałem wyliczane zakładając plon 3.5tony z ha i po 2400zl za tone rzepaku, więc nie moge narzekać na to że słabo rekompensują szkody. Po za tym jeśli nie chcesz to nie musisz się zgadzać by wjeżdzali na twoje pole, bez twojej zgody nawet kabel nie może leżeć na twoim polu;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a więc ziemniak liczą po 1zł/kg. Zadzwoniłem jak już rozłożyli że chcę tam kopać to przyjechali i przesuneli ale jak się ten szef-węgier dowiedział że mają w poprzek ziemniaków jeździć i że to kwalifikat sadzony to przestawili przejazdy ;[ Przy tej cenie to lepiej jak by zorali całe pole :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYBI55    0

Czy komuś już wypłacili odszkodowanie? U mnie już byli, warunki mamy ustalone co do odszkodowania,jestem zadowolony,choć musiałem negocjować. Tylko czy to co obiecali to dadzą i jak długo trzeba czekać,ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jestem ciekawy czy płacą za wjazd na działke ,a odszkodowanie to rzecz oczywista zniszczą - płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

Za wjazd na działkę nie płacą a zabronić im tego nie zabronisz bo jeśli się sprzeciwisz będziesz miał nie lada problemu nawet sprawa może skończyć się w sądzie ponieważ mają prawo do takich badań bo wszystko co jest poniżej bodajże 70 cm w głółąb ziemi jest już państwa wiec nie masz nic do gadania..odszkodowania oczywiście płacą nie od razu bo w mojej okolicy dopiero wypłacili pół roku po takowych badanicha a zniszczeń dużych nie było bo to było wczesną wiosną kiedy ziemia była jeszcze dobrze zamarznieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Są podejrzenia że film "gasland" "współtworzyły " służby specyjalne rosji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Współtworzyły czy nie - tego nie dojdziesz Ale faktem jest że jak pompujesz w ziemię chemikalia - to nie ma siły - kiedyś to wylezie na wierzch wcześniej czy później Dlatego jestem sceptyczny co do gazu łupkowego w POlsce bo skończy się to degradacją środowiska- to raz, wywłaszczeniami rolników - to dwa a kasa zostanie i tak rozkradziona między koncerny i polityków - to trzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

teraz wszędzie są chemikalia. Ja mam dom i całą ziemie na złożu gazu zwykłego. Obszar 78 ha. Z 15lat temu zrobili odwiert. Świeca paliła się ze 3 lata, potem założyli zawór a z 4-5 lat temu wyciągnęli całą rurę (1200metrów) i zabetonowali. A mieli tam wlewać wszystko co z innych odwiertów wyciągają( jakieś 150metrów od domu). Odwiertu nie ma ale teren górniczy w planie zagospodarowania jest nadal i dopóki gmina nie zmieni mam tylko 1 ha gdzie mogę coś postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyliczają średnią. Np. uprawa-pszenica, klasa gleby-III, średni plon pszenicy dla kl.III-4,5t, średnia cena pszenicy-800zł, powierzchnia szkód = szerokość kół*długość przejazdu. Tak mniej więcej to za zwyczaj wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

a jeżeli np ich pojazd się zakopie albo wyryje ślady powyżej 50 cm w głąb bodajże wtedy liczą na metry sześciene + rekultywacja... stawka trochę wtedy wzrasta, zależy też co jest na polu u mnie jezdziły dwie firmy jedna w czerwcu druga we wrześniu za przejazd po rżysku wyliczyli 90 zł a na tym samym kawałku po przenicy 900 zł :-) uważam że zarobic się na tym nie da

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Panowie, sprawa wygląda tak przez moje działki ma iść kabel i mają przejeżdżać samochody, zgodę podpisałem jak zresztą wszyscy sąsiedzi ale teraz zastanawiamy się coraz poważniej czy tej zgody nie cofnąć. Próbował ktoś z was wykonać taki manewr?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zależy jaka firma u ciebie jeździ. U mnie węgrzy robili i każdy był zadowolony z odszkodowań. Jak nie jest bardzo mokro to dużych szkód nie narobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Akurat o szkody w uprawach nam nie chodzi, bardziej boimy się o studnie głębinowe, że nam się poobrywają, i o budynki bo podobno zdarzają się sytuacje, że mury pękają od tych wstrząsów ale ile w tym prawdy to nie wiem... <_<


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

To narobił Chevron w Ekwadorze, który się tak ochoczo reklamuje w tv

, teraz przyplątali się do Polski. W naszych mediach jednak na ten temat cisza, a skażenie środowiska nie jest warte żadnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Temat z dzisiejszych wiadomości

ułatwienia i uproszczenie dla poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego

 

Cel nadrzędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj