sabek27

prasa simpa z224

Polecane posty

Adik_ziel    3

jak nie masz czym zwozić czy masz mało ha to chyba lepiej kupić z224


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

ale do snopkow tez potrzeba rak do pracy, a tak to 2 i starczy, ale jak kupujesz rolke to odrazu musisz kupic ladowacz czolowy albo zrobic tzw. "igle"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od tego ile masz ziemi i od budynków.Jak masz stare budynki gdzie nie da sie wjechać ciągnikiem to bym się nie pakował w zwijające.

 

PS. Mój jubileuszowy, setny post <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a ile wydajesz na prasowanie?? masz możliwość zarobienia to praso??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No właśnie...wszystko zależy ile będzie miał usług...sądzę że ta prasa będzie do jakiegoś mniejszego gospodarstwa w którym się nie opłaca mieć rolki....gdyby było dużo to pewnie by kupił prasę belującą...tak samo jak w mojej okolicy średnia powierzchnia gospodarstw wynosi około 10 hektarów więc się nie opłaca rolującej prasy mieć... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

dokładnie jeśli małe gosp. to się opłaca.

napisz jaki masz ciągnik,ile ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

to znaczy ja niechce jeszcze kupić tylko się pytam a mam 5ha i głuwnie prasowałbym na usłygach a do ciągnika mam c-360 ale w pszyszłości 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to słuchaj...jak prasa będzie chodziła głównie po usługach to się zapytaj tych u których byś chciał prasować co by chcieli...czy kostki czy bale.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

3512 lepiej pasuje do tej prasy <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
3512 lepiej pasuje do tej prasy <_<

Hehe u mnie podejrzewam że mf 255 nie dał by rady wyciągnąć prasy pod niektóre "górki", nie mówiąc o prasowaniu. C 360 jednak lepiej sobie radzi, ale na równinach to ferdek może i dobrze idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Hehe u mnie podejrzewam że mf 255 nie dał by rady wyciągnąć prasy pod niektóre "górki", nie mówiąc o prasowaniu. C 360 jednak lepiej sobie radzi, ale na równinach to ferdek może i dobrze idzie.

w 60 to można rozwalić WOM lub skrzynie to praso.

nie wiem czy ten ciągnik jest za mocny do tej prasy czy ta prasa jest za słaba do tego ciągnika


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie no u mnie nic się ze skrzynią nie dzieje, w naszych stronach to tylko c 360 chodzą z tymi prasami. Ostatnio się dowiedziałem, że jak nóż na tłoczysku chodzi za daleko od noża na prasie to może rozwalić przekładnie <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

albo komorę prasy. Ciągnik ma wtedy ciężko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

moja c-360 pracowała przez 5 lat z prasą ale uwzram że 3512 jest lepszy do pracy bo jest zwzrotniejszy a umnie nikt niema balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mam prasa simpa z224 mam już 17 i nic nie było prawie robione a prawowała roczne 22 hekaty i chodził w C-360 nic nic mu sie nie działo nawet pod górkę no trochę dyma pościł to sie nazywa wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie możemy rozważac tu kwestii, co się opłaca. Prasę rolującą można miec za 15000 zł i kostkującą. Bierzmy pod uwagę to co jest wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

o co kto urzywa u mnie nikt nie ma rolki tylko obo ma rolke ale prasuje some do sieczkarni a do rolki pasowało by i kupić tura i jakiś ciągnik drugi by się przydał bo c-360 nieda rady i prasować i zwozic naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

jak kiedyś miałem prase te starsze bez przeciw wagi to jak ze starymm jezdziłem to mnie z ciągnika sciągło ta ciągnikiem trzesło ale stary ją sprzedał bo ludzie krowy sprzedwawali i kupiłagregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

co do tej prasy??

czy rolki czy kostka to wybór należy do ciebie,

kostka potrzeba do niej rak

rolka znowu traktorów z sprzętem.

Oczywiście jeśli masz oborę albo chlewnie przystosowaną do rolki to zakup sobie rolkę ?

dlaczego??

bo sobie zakupisz czy zrobisz roztrząsacz do ciągnika i wjedziesz z nim do obory i rozrzucisz słomę szybko,

jeśli nie masz budynków dobrych do rolki to bierz kostkę.

ja niestety myślałem o zakupie rolki ale u mnie nie zda egzaminu bo mam oborę stanowi skowa i rolka mi nie przejdzie.

Mój wujo ma za to chlewnie wpadł na genialny pomysł i przerobił stodołę tak ze do karmików świnia musi iść to góry. po schodkach

a zatem jak narobi oborniku to on sie podnosi do góry

tak że przez cały sezon tej świni nie wyrzuca obornika, potem wywozi świnie i wywozi obornik.

ciekawo pomyślane.

a jeśli masz wolno stanowi skową oborę dla krów i paszowuz to radze 50/50 rolka/kostka to wstawisz rolkę do obory i rozciągniesz ja na oborze,

a kostkę wrzucasz do wozu bo do niego potrzebna jest ilość na miare.

 

teraz jeśli masz dużo ha to polecam rolkę

jeśli nie, to nie ma co sie rzucać na nią....

bo do niej potrzeba duzego parku maszynowego.

a co do zarobku to musiałbyś jeżdzić ok 1miesiaca zebyś zarobił i się cieszył.

bo za 1 rolkę słomy tylko 7zeta

a za rolkę siana i owinięcie 30zeta

 

a kostka to kostka chcesz u siebie szybciej to jedziesz, chcesz zarobić to wolniej jezdzisz.

a i co do mocy.

dla mnie c360 do kostki do za mało gdzieś tak ok 70-80km

 

a dla rolki c360 jest dobra bo tam nie ma zgniotu tylko sie owija.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj