PawelWlkp

Siewniki Konskilde

Polecane posty

PawelWlkp    726

Siewniki te jeśli się nie myle w całosci produkowane są w fabryce w Kutnie(jedynie chyba przekładnie przychodzą gotowe). Nie są zbyt popularne na naszych polach. Warte są zainteresowania? Może ma ktoś taki i podzieli się swoją opinią na jego temat? Gdyby to był dobry sprzęt to może warto taki kupić, wkońcu Polski produkt choć pod zagraniczną marką,ale wyprodukowany a nie złożony w Polsce.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

firma poniekąd znana, nie liczy się gdzie składane liczy się z jakich jakościowo elementów jest złożony, bodajże mój znajomy ma taki siewnik, jak będę go widział to zapytam się jak tam działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam i nie narzekam :D .Wykonaniem bije na głowę polskie siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Na telerzach masz jaro? Ja na talerzach oglądałem, sąsiad takiego ma też całkiem fajny mi się wydaje. Jedynie czasami te łożyska siadają od talerzy ale za to pole elegancko wygląda i można siąć nawet po gruberze bo ostatnio tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie-na zwykłych-w mojej galerii gdzieś jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A ma ktoś może talerzowy? Często te łożyska trzeba wymieniać? Ogólnie talerzówka chyba troche lepiej sieje niż zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gibus    1

Ja posiadam dwa agregaty bierne i nadbudowane na nich siewniki kongskilde :) dobre siewniki tylko między przejazdami czasami zostaje mała górka ale wschody są rowne :) kupiłem też niedawno brone talerzową Terra D i mozna na niej zamocować siewnik tylko dodatkowe ramiona trzeba kupic, i wtedy kąt talerzy ustawic jak najmniejszy i wiadomo ze nie szybciej niz 15km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kupiem urzywke demeter 4500 na talerzach. Troche łożysk jest zaciętych bo stał ze trzy lata. Stan jak na cene dość dobry,dostałem jeszcze do niego troche części zapasowych typu zagarniacze lejki. Na wyposażeniu ma komputer ale czy on działa na razie nie sprawdzałem.Narazie żniwuje może jakieś poplony na prube nim posieje co by scieżki przetestować i rozruszać go troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinekp    0

Konskilde Demeter Classic 3000 - w posiadaniu od zeszłego roku zasiałem nim ponad 100 ha i jestem zadowolony. Prosta obsługa zarówno siewnika jak i komputera, solidne wykonanie. Wadą jest kłopotliwy załadunek bo troche trzeba sie wychylić. Poza tym talerze robią dobrą robotę, ładnie przepuszcza za sobą ziemię i sprawdza się w ekstremalnych warukach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mi za demeter classic CSA (nadbudowany, mam nadzieje że dobrze symbole podałem bo nie chciało mi się sprawdzać ) powiedzieli przeszło 30 tyś netto :blink: , kurde troche za dużo . Być może i leprze od polskich no ale cene też mają " lepszą" Moim zdaniem bardzo duży plus mają za możliwość zdalnego (prz4ez komputer) zmieniania ilości wysiewu ( jak ma ktoś równiny to raczej go to nie tyczy ale np jak ja same górki pagórki to fajna sprawa na stoku podnieść troche wysiew a jak już wyjedzie się na równe to spowrotem zmniejszyć .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj