gumispl2429pl

Stoll v202

Polecane posty

kravter    39

czesci sa dostepne ^^ a z awariami i wadami jeszcze nie wiem bo mam kupionego ale jeszcze nic nie wykopal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

miałem przyjemność kopać przez 10 lat części są dostępne z cenami różnie jak to w zachodniej maszynie. kombajn dość przyjemny na początku nawet na zarobek się chodziło lecz z wiekiem mimo tego że o niego dbałem wyeksploatował się i zaczęły się awarie najgorzej jest jak trafi się jakiś ekstremalny rok (susza) wtedy wielka lipa wyorywacz nie daje rady albo pęka albo nie kopie buraków czasem gubi pod koło. Najważniejsze są pręty w gwieździe muszą być oryginalne inaczej nie nakopiesz bo mały kamień i będą pękały a jak jest jedna dziura zaraz lecą pod kombajn. Wiadomo najlepiej jak są równe buraki i mają zadbane liście nie może być suchych (trzeba zwalczać chwościka) bo zaraz się będzie pchało. No i jeszcze jedna ważna rzecz nóż do ogławiania kiedyś się bawiłem w dorabiania ale buraki się łupały zamiast ogławiać więc zamówiłem oryginał u korbanków kosztował przeszło 800zł ale było warto tak pięknie ciął nie trzeba było ostrzyć bo był samo-ostrzący ewentualnie raz na 10ha (zależy jak kamienie) a te dorabiane... ostrzyłem co chwila i tak była d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Pawel1344 Fakt części są zajebiś... drogie ale bez przesady my za nóż zapłaciliśmy chyba 150zł dokładnie nie pamiętam bo zamawiane były lemiesze,bijaki itp.

Awarii jest zdecydowanie mniej niż w Neptunie i wydajność 3-4 razy taka może więcej max 120,140ton dziennie.Ale musi już bardzo dobrze iść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

To nie wiem gdzie udało ci się kupić nóż za taką cenę może jakiś zamiennik? Ja miałem 100% oryginał z logo stoll i na prawdę 8 setek mnie kosztował. Fakt jak są ładne buraki to śmiało 1,5 do 2,5 ha można zrobić dziennie jak nie ma żadnej awarii, a do neptuna to nawet nie ma żadnego porównania i można wysypać ze zbiornika ile się chce, a nie tak jak w neptunie wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Witam. Jestem swiezym posiadaczem v202. kombajn wymaga kilka poprawek. Na początek moje pytanie jest takie- czy mechanizm aktywnego wyorywacza musi chodzic cichutko? bo u mnie dosc glosno stuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Nie powinno go prawie wcale słychać. Dwa lata temu jak kupiliśmy swojego to mu remont właśnie tego elementu robiliśmy, bo stukało i był dosyć duży luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

czy mozesz przyblizyc jakie elementy wymieniles i ich orientacyjny koszt? i czy naprawa jest skomplikowana?

 

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Niestety w tej kwestii ci nie pomogę, ale naprawa nie jest tak skomplikowana, trochę mosiądzu zostało wymienione i chyba wał do szlifu poszedł. Na każdym z wyorywaczy masz dwa umieszczone na przeciwko siebie kawałki półokrągłego mosiądzu, które ocierając o wał powodują jego ruch. Z jednej strony będzie bardziej starty a z drugiej mniej, u nas było to w dobrym stanie to tylko pozamieniałem je miejscami i podłożyłem kawałki blachy ( kawałek puszki po piwie)a resztę już mechanik zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Witam,

na co należy zwrócić szczególną uwagę decydując się na kupno używanego STOLL'a v202?

Co należy dokładnie sprawdzić przed kupnem aby maszyna mogła posłużyć bez poważniejszych remontów sezon lub dwa? Proszę o cenne rady i wskazówki użytkowników takiej maszyny. Jakiej mocy ciągnik powinien współpracować z takim kombajnem? Ile w przybliżeniu może ważyć sama maszyna? Jakiej pojemności ma zbiornik na korzenie? Pozdrawiam i mam nadzieję, że grono ekspertów na forum podpowie co nie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

wazy 4 tony a w wersji z powiekszanym zbiornikiem do max 6 ton wejdzie burakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

W skrócie mogę powiedzieć że należy sprawdzić luzy na aktywnym wyorywaczu (oraz jego gumowe osłony), na wszystkich przekładniach wycieki jak i ich pracę. Stan kół "palczastych" czy nie brakuje im palców, przenośnika taśmowego ( sprawdzić czy nie jest dość popękany i pod kontem wybrakowania jego elementów), napinacze z tworzywa, sprawdzić zużycie walów teleskopowo-przegubowych, luzy na łożyskach sieczkarni( przy okazji sprawdzić jej stan elementów wewnętrznych) i ułożyskowanie "Obijaków", należało by się zdjąć osłonę elektrozaworów i zobaczyć czy nie wycieka z pod nich oraz sprawdzić ich działanie, pompę hydrauliczną oraz wszystkie pasy napędowe. Jednym z ważniejszych elementów jest układ prowadzenia, jego też by się należało sprawdzić. Nieco chaotycznie to napisałem ale jest to mniej-więcej to co sprawdzaliśmy przed zakupem swojego.

Jeśli nie masz nie wiadomo jakich gór i podmokłych terenów to spokojnie pociągnie go 80km 4x4.

Edytowano przez Davido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sąsiad Ciągnie Swojego V202 starą 80-tką bez przodu i nie ma żadnych problemów z tym. A vo do wydajności kopania to ja Swoim Kleine 5002 przy braku awarii lekko kopie hektar dziennie a bywało i więcej:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Grzesiex

Wszystko jak na tacy napisał Ci Davido co należy sprawdzić przed kupnem kombajnu .My w tamtym roku nabylimy Stolla V202 98r. Szukaj kombajnu od rolnika my swój kupiliśmy i gościu przyjechał pokazał co i jak . Kopie Zetorem Proxima 85 i daje rade bez problemów .Części są cholernie drogie <_< w tamtym roku poszedł mi jeden Joy to za nowy chcieli 800zł .Pojechałem do handlarza wziął sikiere i odrabał mi 2 joye z całą obudową za 300zł :D .Jak kupisz kombajn koniecznie wymień jeśli trzeba nóż,wyorywacz ,bijaki .Co do wydajności to wszystko zalerzy od warunków długości pola .Ale 2 ha śmiało można wykopać .W ubiegłym sezonie straciliśmy 3 godz . na pierdołe bezpiecznik w ciągniku od zapalniczki poszedł i kombajn przestał reagować .W tym roku przed sezonem musimy wymienić pas od wysypywania ,jedną rolke i chyba tyle.Ale jak zobaczyłem cene rolki to doznałem szoku :blink: ,znowu jakaś używka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Najwazniejsza sprawa to sprawdzic stan tasmy poniewaz nowa moze kosztowac 5 tys zmienial juz ktos tasme? ile placiliscie i gdzie? ja w swoim v100 mam troche w kiepskim stanie ale jeszcze ten sezon da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Jak poznać na foto w ogłoszeniach czy to wersja z powiększanym zbiornikiem na korzenie? Lewa ściana zbiornika jest uchylna? Byłem na swojej plantacji i zauważam zróżnicowanie w wysokości wystawania korzenia ponad powierzchnię pola - nie będzie z tym problemu na etapie "orkanowania" liści i obcinania pozostałej główki korzenia? Bo rozumiem sam nóż ogławiający ma spory zakres kopiowania korzenia w pionie, ale wysokość jego pracy uzależniona jest od uprzedniej pracy orkana - a ten obcina na równym poziomie - jak to wygląda przy niejednakowo wysokich korzeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Wersja z powiększonym zbiornikiem ma ruchomą boczną ścianę, rożni się chyba też tym że na orkanie masz otwieraną osłonę i możesz zobaczyć co się dzieje w środku a starym tego nie ma. Jeśli na korzeniu zostaje więcej zielonki to nóż nieco wyżej ogłowi buraka, różnica jest praktycznie na poziomie od 0 mm do 4mm, w zależności jak duży jest ten burak i ile jest na min tych pozostałości po liściach. Wystarczy ze przejedziesz się kawałek i zobaczysz jak go ogłowi to wtedy ewentualnie wyregulujesz wysokości orkanu/noża do odpowiadających Ci wysokości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Tak przeglądam ogłoszenia na stoll'a i są dwie opcje sprzęgania z ciągnikiem: na dolny lub górny zaczep. Który lepszy? Czy to zależy od roku produkcji maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów ^^ Mam kilka pytań odnośnie Stoll'a v202 . Za orkanem znajduje się klucz i teraz moje pytanie do czego on ma służyć . Zakupiłem kombajn z pewną nie oryginalną konstrukcją i moje pytanie teraz do was czy nie wiecie czemu ona miałaby służyć . Czy ktoś z was zajmował się może wymianą łożysk na gwiazdach ? jak poradziliście sobie z wykręceniem tulei która blokuje łożysko , wydaje się że na niej są nacięcia na jakiś klucz tylko pytanie co to za klucz i czy wiecie gdzie można kupić podkładki dystansowe które tam są . Z góry dziękuje za odpowiedz ,

post-56042-0-15049200-1368556115_thumb.jpg

post-56042-0-41517200-1368556248_thumb.jpg

post-56042-0-78103000-1368556388_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co do dodatkowego mocowania... na 95% ktos montowal tam kroj (cos takiego jak przy plugu), jak zdarzaly sie suche liscie lub troche perzu to wtedy ladnie odcinal i ten klucz wlasnie mogl byc do kokrecania tego kroju, wiadomo ze jak lemiesz sie zdziera to opuszczamy wyorywacz a krój wymaga wtedy podniesienia... ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Klucz służy do przestawiania ( naciągania) napinacza paska od napędu gwiazd, są tam po dwie " szajbki" i można zmienić obroty gwiazd po przez przełożenie paska, powinien być prosty, wkłada się go czubkiem pod sprężynę półkole opiera na rurce i przyciska na dół i w osłonie powinno być małe wycięcie w którą wkłada się rączkę i napinacz jest zablokowany i mozna przekładać pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123434    0

Dzien dobry mam pyatnie czemu stoll v202 nie podnosi wyorywaczu do gury na duł szybko o puszcza a do gury nie chce podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Napisz bardziej zrozumiale, bo nie podnosi ci wcale czy jak jest na automatycznym sterowaniu? W automacie jest niebieski czujnik który posiada zwłokę w działaniu-działa po ok 1-2 sekundach, jest po to żeby nie podrywało wyorywacza jeżeli prowadnica natrafi na małą przeszkodę typu kamień, luźny burak, itp. Na opuszczanie i skręt lewo-prawo są czerwone czujniki- kostki które nie mają zwłoki i działają natychmiast.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj