gajuu

ZETOR 7211 PODNOŚNIK/HYDRAULIKA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajuu    0

witam

ostatnio jak wywoziłem obornik zetorem 7211 zajechałem na pole wywróciłem i wracałem i zajechałem kolejnym razem a ciągnik nie chciał podnieść przyczepy. nie zaciągnąłem sprzęgła ani nic co mogło by spowodować odłączenie pompy. próbowałem juz wszystkiego ale nie reaguje na wywrot ani na podnośnik tylny i zastanawiam się co może być tego przyczyną. wiecie może czy aby wymienić pompę/ rozdzielacz to co trzeba miedzy innymi wymontować i ile to pracy? dodam że ciągnik ma 6500mth. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Siema

Najpierw sprawdź pompe, ja tak samo miałem i jak wymontowałem pompę okazało się że fezy na trybku napędzającym pompe zostały zcięnte


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od spuszczenia oleju i wymontowaniu pompy, jeżeli przystawka bedzie ok to daj pompe do sprawdzenia, jezeli bedzie ok to musisz naprawic lub kupic nowy rozdzielacz, sprawdz jeszce filtr oleju hydr bo również potrafi zrobić niemiłą niespodzianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW1    13

Najczęstsza przyczyna w/w objawów to ścięcie frezu na kole zębatym, koło się obraca a nie napędza wałka łączącego się z pompą, Spotkałem się z 2 takimi przypadkami w tym modelu. Z tym przebiegiem pompa i rozdzielacz powinny być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie bo u nas jest 7 tys a było już ze 6 lub 7 pomp hydraulicznych :(. Wina nie była oleju bo był wymieniany na czas czy filtra lecz takich badziewnych pomp.Za każdym razek kupowaliśmy org rzekomo i trzymały krótko, kupione były 2 reszta wymieniana na gwarancji. Jak była org to trzymała, narazie jest ok ale zobaczymy jak pójdzie w zniwa i dostanie prase bo wtedy najcześciej siadały. Wina również nie leżała po stronie rozdzielacza bo jak sprawdzaliśmy uszkodzone pompy to dawały przeważnie nie więcej jak 50 MPa, olej tez był wymieniany dwukrotnie i nigdy nie zauważyłem zeby sie nadmiernie grzał. ale naprawde jedno mnie zaskoczyło ojciec kupił nową uwaga....polską pompe z Tucholi do 60 z turem i chodzi juz kilka lat i unosi az miło, więc co polskie nie zawsze złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajuu    0

a żebym mógł zobaczyć czy to ten wałek to słyszałem że to jest gdzieś od spodu? czy może mi ktos bardziej temat przybliżyć jak to znalesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

a żebym mógł zobaczyć czy to ten wałek to słyszałem że to jest gdzieś od spodu? czy może mi ktos bardziej temat przybliżyć jak to znalesc?

Poloz sie pod traktor, pod tylna czescia. Zobaczysz taka okragla pokrywe przykrecona srubami, w jednym miejscu bedzie miala taka wypuklosc i bedzie tez taka duza sruba (filtr magnetyczny). Spuszczasz olej i odkrecasz wszystkie te sruby, zdejmujesz pokrywe i na niej znajduje sie pompa.

 

Ja bym jeszcze sprawdzil, czy mozesz wlaczyc walek. Bo moze tez posypal sie wodzik i wtedy nie wlacza sie pompa.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 MPA nie wytrzyma żaden podnośnik ( przeliczając to 500atm) :)

Kolego masz racje, źle spojrzałem na podzialke chodziło o 50 PSI to jakaś angielska dziwaczna jednostka a to daje jakies 4 atmoswery gdzie powinno być 200-220(zawór ogranicza do 175), czyli pompa szmelc.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj