Polecane posty

KACZOR12    1

Kosztuje podobno nie całe 4 tys.Też bym był zainteresowany kupnem tego aparatu tylko nie wiem jak się on zachowuje podczas pracy,dobrze by było jakby wypowiedzieli się posiadacze warfamy z siatką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Jak na razie jestem zadowolony z aparatu belki są owinięte prawie na całej szerokości beli http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/290399-bela/ warto jest też pomyśleć nad zamontowaniem wałka ze spiralnie nawiniętym drutem, który będzie tą siatkę rozprowadzał po całej szerokości beli. Co do ilości owiniętych bel jedną rolką siatki to nie wiem gdyż sam zrobiłem dopiero ok 100 bel. Dużo zależy od tego ile ustawi się owinięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scanman    0

Zakładać i nie zastanawiać się. Jeśli prasa to tylko z siatką. Sznurek to dziadostwo i złudne oszczędności, sam się męczyłem trzy lata ze sznurkiem. Teraz już piąty sezon śmigam z siatką. Po kilku przeróbkach moja Warfama fajnie owija baloty - szczególnie siano i słomę. Z doświadczenia wiem że 2,5 obrotu siatką wystarczy by balot był pewnie i ekonomicznie owinięty. Przy takim ustawieniu 2000m wystarczy na ponad 200 bali. Dodam że w ostatnim sezonie "wymotałem" 12 rolek siatki.

Edytowano przez scanman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś z was prostował pręty od łańcucha co rolują belkę ? jak to się robi bo ma skrzywione


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Jestem posiadaczem Warfamy z obwiązywaczem siatką. Wszystko fajnie jeśli nie ma wiatru. Planuję małe przeróbki w tym roku, by wyeliminować ten problem ;)

 

Znajomy kiedyś prostował pręty z łańcucha i robił to na czuja- młotem. Wszystko dobrze mu wyszło.

 

Mam pytanie do posiadaczy takowych pras. Z jaką prędkością OBROTOWĄ silnika prasujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Ja prostowałem te pręty, z jednej strony klocek z drugiej najeżdżałem kołem ciągnika i po sprawie!

Zrobiłem warfamą ok 6000 bel bez awarii, nie licząc prostowania prętów oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto prostujecie prety w swoich prasach. Ja mialem trzy zgiete, wyprostowalem i teraz tak co 50 balotow sie wyginaja. Nie wiem czy meterial byl zahartowany i stracil wlasciwosci bo ciagle te same sie wyginaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

witam,

 

może wiecie gdzie szukac problemu bo ja juz nie mam wizji, mianowicie gdy podaje siatkę - sama lekko siaga się do środka i pozniej z lewej strony ok 10-15cm balot jest niedowiniety. masa podawana jest moziliwe na calej szerokosci. ma ktos jakis pomysl?? kiedys było ok, a teraz ten problem wystepuje gdzies w 1/4 wykonywanych balotów. warfama z543/ pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo137    47
Dnia 10.07.2011 o 21:50, scanman napisał:

Zakładać i nie zastanawiać się. Jeśli prasa to tylko z siatką. Sznurek to dziadostwo i złudne oszczędności, sam się męczyłem trzy lata ze sznurkiem. Teraz już piąty sezon śmigam z siatką. Po kilku przeróbkach moja Warfama fajnie owija baloty - szczególnie siano i słomę. Z doświadczenia wiem że 2,5 obrotu siatką wystarczy by balot był pewnie i ekonomicznie owinięty. Przy takim ustawieniu 2000m wystarczy na ponad 200 bali. Dodam że w ostatnim sezonie "wymotałem" 12 rolek siatki.

Jakie udoskonalenia masz co do rozprowadzania siatki żeby nie ściągało do środka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj