dentka17

Brojlery

Polecane posty

dentka17    5

Witam

Wie ktoś może ile kosztuje cena żywca brojlera za kg w woj. pomorskim??

chów 200-300 brojlerów jest opłacalny? :rolleyes: :rolleyes:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

http://www.agrofoto.pl/forum/viewforum.php?f=3&sid=00c2a0898723ce3d1fd1c2caed8e685e Tu jest kupa informacji ;) miłego szukania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A co dajecie brojlerom 5-6-7-mio tygodniowym? pasze czy ziarna zbóż? bo ja nie mam własnej paszy i musze kupować a to tanie nie jest. 42zł worek 25kg :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Mariusz a ile tygodni twoje trzymasz? do 7 tyg. i koniec co? a jakie zboże im mieszać? A może w 2-3 tyg. życia im zboże dawać? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

trzymie 7 - 8 tyg ,a zboze pszenice daj , i kukurydze jak masz , w 2- 3 tyg lepiej pasze bo wtedy szybciej przyrosna


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A jak to by wyglądało jakbym chciał sprzedać co ubojni( nigdy nie sprzedawałem) na początek 200 sztuk a potem do 600? Trzeba by było zbadać mieso? coś jeszcze? Wzieli by takie ilości? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ile masz sztuk? jaki wiem i waga? :rolleyes:

ja moge się pochwalić ze moje osmiotygodniowe największe miały po 4kg żywej masy.

 

Daje swoje pasze czy kupujesz? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

64 chyba , a pasze kupuje , jedynie ostatni tydzien ziarno daje , maja teraz 3 tyg , nie mam czasu mieszac dla nich paszy , bo mam inne zwierzeta


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ja swoim dałem wczoraj ziarno pszenicy i nie trawią tego ziarna więc dałem śrute i dobrze jedzą. A twoje trawią ziarno? :rolleyes: Jakiej firmy pasze kupujesz? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam do was kilka pytan.

-czy hodowla brojlerów ok 15000 sztuk jest opłacalna

-ile bedzie kosztował budowa takiego kurnika

-ile kosztuje mały pisklak a ile otrzymam za niego gdy juz urosnie

-ile czasu rosna

-w jakiej cenie jest pasza (cena od-do)

-czy moge mieszac kupna pasza ze swoim zbozem

-gdzie mozna kupic pisklaki a gdzie je skrzedac gdy juz urosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

- pisklę - 1,40zł, gdy urośnie 9zł (przy obecnej cenie 3,6 i założeniu że średnia wyjdzie 2,5kg)

- rosną 6 -7 tyg. (zjadając około 5kg paszy na szt.)

- cena paszy 1650zł/t

Teraz opłacalność możesz policzyć sam. Dla ułatwienia dodam, że po sprzedaży brakuje nawet na zapłatę za pisklę i paszę (pomijając szereg innych kosztów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem ale to jest niemozliwe jezeli hodowcy inwestuja wielkie pieniadze w kolejne kurniki.

woytek podales mi te ceny to ja po kazdej sprzedazy bym był do tyłu 15-20 tys

Edytowano przez karol7854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Ceny, które Ci podałem są w tej chwili aktualne. Jak nie wierzysz to zadzwoń jutro do którejkolwiek wylęgarni i wytwórni pasz. Przy obecnej cenie po sprzedaży 15 000szt. będziesz do tyłu dużo więcej niż 15 - 20tys. Taka cena żywca utrzymuje się od około miesiąca, ale bądźmy dobrej myśli że się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj