Polecane posty

Jakub5080    3

Witam

Mam studnię która nie jest mi już potrzebna , chciałbym więc położyć na niej betonową pokrywę,którą chciałbym sam zrobić,problem w tym że nie wiem w jaki sposób ją zrobić, wiem że trzeba to robić z cementu ale nie wiem z czego zrobić formę . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak ci jest nie potrzebna to ją zasyp i po problemie ja ze swoją tak zrobiłem i jest spokój, po co kombinować z jakimiś pokrywami.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Zrób tą pokrywę w kształcie kwadratu , pozbijaj parę desek na wymiar taki jaki ma być ta pokrywa , na boki 4 dranki (sztachety) albo jakieś listewki zalej tą formę betonem i już masz :rolleyes: .

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Wykop łopatą formę w ziemi,najlepiej w piasku i po kłopocie i daj więcej zbrojenia żeby nie pękło jak najedziesz ciągnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak wykopie w ziemi to nie bedzie to wygladało za pieknie, ziemia bedzie przyklejona do betonu


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kolego kolo z starej konnej maszyny, siewnik konny, przegrabiarka, zagrabiarka, masz obrecz ze zbrojeniem odrazua i brzegi masz okute odrazu metalem, jesli masz kolo troche wieksze to mozesz wyciac odcinek, sciagnac np pasem transportowym i ponownie zaspawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

myślę że pomysł kolegi kostekk1990 jest najlepszy ponieważ wykopie dziurę na spód położę może jakieś worki dam druty i zaleję betonem.Pomysł daniela1987 też byłby niezły tylko skąd wezmę tą maszynę konną jak mam nowoczesne maszyny a w mojej wsi to też nikt nie ma takiego starego sprzętu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nie oszczędzaj na zbrojeniu, skoro ci nie potrzebna to możesz o niej zapomnieć, trawka w koło przyrośnie, zagapisz się i gotowe, a później nie dość że trzeba będzie sprzęt wyciągnąć to jeszcze drugi raz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Skad jestes ?

 

Najczesciej to betoniarnie robia takie rzeczy.

Sklady budowlane itp.

 

 

Koszt takiej pokrywy to okolo 150 zl


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

to może jeszcze dzisiaj podjadę i kupię a jak nie znajdę to sam zrobię w piachu.Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak jak kolega pisał najlepsze koło - obręcz od żelaznego wozu , nie masz to robisz ramkę np. z płyty pliśniowej , starej sztywnej wykładziny lob blachy , ramka na 5cm wysokości powinna wystarczyć , środek za zbroić drutem 6mm, przy zalewaniu uważaj by ramka nie zmieniła kształtu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

Ja bym takiego czegoś nie zasypał, moze sie jeszcze kiedyś przydać...

A płyty bym nie kupił, chyba zebym wiedział ile jest w niej zbrojenia...chyba ze ktoś chce wpaść jakąs maszyną

Jaką masz średnice tej studni?

najlepiej zrobić płyte jakąs 12-14 cm i zazbroić zebrówką fi10 co 10 w obu kierunkach...a forme to mozesz wykopać i nawet na gruncie a po bokach deski, a jak chcesz mieć gładką powierzchnie to rozciągnij folię...

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Witam odświeżam temat.

Mam na swojej posesji studnie o 2m średnicy i 36m głębokośćiu boki wyłożone kamieniem.

Już mam jej dość z racji że utrudnia mi wyjazd z posesji ( ochrona studni to dwie ściany na wysokość 1,5m i szerokośći 4m wszystko ładnie przykryte blachą. I tu moje pytanie jak się tego pozbyć nie jest to w żaden sposób zabezpieczone. Czy mogę to zasypać na własną rękę czy musze w gminie pytać o pozwolenie. Jak to wygląda z punktu prawnego. Dodam że jest ona blisko asfaltowej drogi w środku wsi i często dzieci zaglądają tam z ciekawości a nikt się tym sie interesuje, aż kiedyś dojdzie do tragedi.

Prosiłbym o rady co z tym zrobić....

Odnośnie robienia tej przykrywy nie jestem przekonany, najlepszym rozwiązaniem byłoby zasypanie tylko czy wolno ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Na likwidacje studni nie potrzeba żadnych pozwoleń. Pozwolenie na rozbiórkę nie jest wymagane przy rozbiórce obiektów i urządzeń budowlanych, których budowa pozwolenia nie wymagała (czyli obiekty gospodarcze związane z produkcją rolną i uzupełniające zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej). Wolno stojące budynki gospodarcze, altany i wiaty oraz przydomowe oranżerie (o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 25 m kw.) Co do zgłoszenia jej zasypania, jeśli jest uwidoczniona w mapie zasadniczej i ewidencyjnej, należałoby zgłosić jej likwidację w wydziale geodezji w starostwie.

 

Kiedyś miałem studnię kopaną na 22m, z wodą na 18m. Zasypałem ja kamieniem wapiennym. Wrzuciłem do niej głaz średnicy prawie 1m. Woda wystrzeliła ze studni na kilka metrów w górę i gdzieś się rozeszła, a lustro bardzo się obniżyło. Weszło do niej około 10m3 kamienia. Obecnie na jej miejscu stoi dom. Musisz pamiętać, że nieprawidłowo zlikwidowana studni staje się źródłem zanieczyszczenia wód podziemnych wodami powierzchniowymi, a to może być fatalne w skutkach. Dlatego dobrze byłoby zasypać ja nieprzepuszczalną gliną a na wierzchu zalać betonem, by zanieczyszczenie nie mogły przedostać się głębiej.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam studnię przykrytą taką pokrywą z blachy i też jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Najlepiej do niej nie pochodź, bo cię topielec wciągnie, ale jeżeli chcesz ryzykować to wykop dół w kształcie, jakim tam chcesz wysyp brzegi piaskiem tak jak to twoja mama babcia i inne wysypują blachę bułką tartą. Zrób zbrojenie zalej betonem najlepiej z pospółką poczekaj aż zwiąże i życzę smacznego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@255 Ta twoja mądrość to do mnie czy koło mnie ?

FaremerX2 Dziękuje bardzo mi pomogłeś po żniwach są plany zasypywania :) a i jakby co to nawet z twoich okolic jestem :lol:

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Heh prawda jest taka, że nie chciało mi się czytać wszystkich postów i przeczytałem tylko ten pierwszy, czyli to było do Jakuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj