yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

Witam!

mam pierwsze podsumowanie pracy mojego zetorka (100km)

no wiec, zaorane 11ha, pole w ksztalcie trojkata wiec duzo darmowych przejazdow, warunki trudne bo bylo mokro, plug 4x35, glebokosc okolo 27cm czas okolo 14-15 godz i najwazniejsze 180l ropy, wydaje mi sie to calkiem niezly wynik jak na panujace warunki (mokro i potezny klin)

co wy na to? jakie macie zuzycie paliwa przy orce?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mi U-914 spala od 12 do 15 l :). Zależy jakie pole i jakie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Mi U-914 spala od 12 do 15 l :). Zależy jakie pole i jakie warunki

święte słowa :) są pola na których zużycie paliwa 15 litrów na hektar to bardzo dużo, a są też takie niestety pola, że zużucie 20-25 litrów na ha to normalność i nic się nie da zrobić aby mniej poszło :/

 

Na przykład w ubiegłym roku podczas suszy w najcięższych kawałkach w naszym gospodarstwie (5 ha ziemi bardzo ciężka glina na ilastym podłożu)nie dało się orać 330 i musieliśmy pożyczyć mtz 82 od wujka, który spalił około 30 litrów na ha, przy orce pługiem 3x30 cm :( i mtz ledwie sobie z tym radził :(

 

Bardzo się wtedy cieszyłem że w ogóle się to udało zaorać i nikt nie patrzył ile paliwa poszło.

 

A na piaskowych polach to idzie dosłownie parę litrów na ha.

 

Więc wszystko zależy od ziemi i od warunków atmosferycznych ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

mi 12145 pali podobnie, jak bardzo mokro i ciezka ziemia to kolo 20 pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mi 1634 z 5x40cm zagonowym pali ok 17litrów/ha ale tak srednio. bo sa kawałki gliny gdzie mu musze odkrecic 5 skibe wtedy wychodzi 25l/ha. ake teraz odchodze od orki na korzysc podwójnego grubera. tylko pod buraki i obornik przykryc


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ja myslalem ze moj zetor duzo pali :) widze ze prawie w normie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
A na piaskowych polach to idzie dosłownie parę litrów na ha.

na piasku wcale nie jest tak lekko bo ciągnik nie ma zaparcia i sie topi poprostu


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no chyba ze orasz bardzo mokre piaski. bo jak jest wszystko ok to puszczasz silnik na 2000 obr/min i wtedy faktycznie wychodzi bardzo mało na ha. ale co z tego jak na pisku mało co u rośnie dlatego przestalem je orac:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

mówiąc o piaskach miałem na myśli V klasę.

VI klasy mamy mało, może z 20-30 arów

 

A po drugie to małe zużycie wynika z tego że w V-VI klasie trzeba robić płytką orkę i też dlatego zużycia paliwa jest niskie. :P

 

Raz orałem u sąsiada klasę "VI Z" to ciągnik się kopał :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Moja 914 z PHX 6 rozkręcona na 2,5m na głębokość 25 cm (około) łyknoła mi 15l na ha. Wyszło mi ponad godzinke ha ale na ładnych kawałkach(długie). Ziemia średnia na mocniejszej pewnie będzie więcej palił.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

doceniasz tego 914:) z 6 phx za duzo jak dla mnie. jak szybko orasz?nie wiem jak tam u ciebie w pakosławiu ale pod rawiczem gleby do cięzkich nie należa.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

2,5 m pługa do ciągnika 80 km??Eeee no bez przesady PHX 6 to u mnie 6 turbo ciągną,a pozatym widać jaką masz wydaność..pewnie nie więcej jedziesz jak 5km/h??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja orałem na 4 klasie to jechałem na 4 i z zającem ale skrzynie mam ta szybką to nie wiem ile idzie ale pewnie coś koło 6 km/h. A ziemie u nas takie jak wszedzie pod lasem piacy a miejscami to nawet 2 klasa ale przewaga 4.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

u mnie to samo:) pod lasem VI a od dołu czasami II i bądztu madry i posiej cos na tym jak masz kawałek ok 3ha i wiekszy sprzet. eh nieraz zazdroszcze kolegom z typowego dolnego śląska którzy maja przeważnie jedno no dwie klasy ziemi III IV i z bani wszystko posiejesz a my musimy sie meczyc z taka mozaiką. ale mimo tego stoje lepiej niz oni a to wszystko dzieki "blondyną":)bo z samej ziemi to cieńko by było.taki jest nasz region świn od cholery krów tez troche jest zwłaszcza pod kobylinem. przepraszam zszedłem z tematu.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-ja tam nie wiem ale mój brat cioteczny do obrotowej piątki ze zmienną szerokością orki -max 2,8 m to ma Case tak ok.230 koni -straszne górki -a ja do 3+1 Unii *35 cm -JD 5720 -a to ta sama mniej więcej moc co 914-zresztą sąsiad przedtem miał 914 i nic większego niż 4 skiby nie podczepiał -a ziemie mamy 5,6 klasa dosyć mało 4-może to jakiś podorywkowy ten PHX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie w tym roku zetor 10245 mial co robic z 4x35 (zagonowa), natomiast 4 dni pozniej na innym kwalku szedl jak burza na 1, poszedlby i na 4 ale wtedy beznadziejnie sie cofa (jak dla mnie za szybko), dlatego wole 1.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie Twój ZTS ma chyba troszkę większy uciąg niż 914 i ciągnie 4*35-i pewnie na 2,5 m nie dałby rady chyba ,że w leciutkiej podorywce -a więc...ktoś tu się chyba rozmija z prawdą ,żeby nie powiedzieć konfabuluje z lejtka :).Aha i nie będę jeździł gdzieś ,żeby taką orkę na własne oczy zobaczyć-myślę ,że nawet na odległość potrafię ocenić coś-po to Bozia właśnie daje zdrowy rozsądek.Piszę to aby zasygnalizować pewną tendencję na forach-przedtem na PPR człowiek ciągnie belarkę C-3603p i nawet dymku nie puszcza,chce podpinać tenże do 10000l beczkowozu-owszem jest to możliwe o ile ma wybetonowane pole :)-ale pewnie za chwilę zgarnie go obsługa tego lotniska :) za chwilę będzie wszędzie nowa Turbina(y).Czego nikomu nie życzę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

A ja wam powiem że nie liczyłem ile mi forszaj pali na ha czy godz. pracy. Pali ile pali. Ziemie mam ciężkie i pod górkę a jeszcze jak czas goni to trzeba ciągnik pogonić co wiąże się z wirem w baku. Ale z tego co zaobserwowałem to w przeliczeniu na zrobioną robotę wychodzi mi mniej niż orałem c-360 - zdecydowanie mniej, a ile do tego czasu zaoszczedzonego i zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Mi t 150k pali 15-18l/ha... ciągam PHX6 i na km odciankach ponad ha oram w godzine, a tak średno ok 1,2ha. Tylko że mam 3ha IIIkl, a reszta to IV i Vkl ziemi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
No właśnie Twój ZTS ma chyba troszkę większy uciąg niż 914 i ciągnie 4*35-i pewnie na 2,5 m nie dałby rady chyba ,że w leciutkiej podorywce -a więc...ktoś tu się chyba rozmija z prawdą ,żeby nie powiedzieć konfabuluje z lejtka :).Aha i nie będę jeździł gdzieś ,żeby taką orkę na własne oczy zobaczyć-myślę ,że nawet na odległość potrafię ocenić coś-po to Bozia właśnie daje zdrowy rozsądek.Piszę to aby zasygnalizować pewną tendencję na forach-przedtem na PPR człowiek ciągnie belarkę C-3603p i nawet dymku nie puszcza,chce podpinać tenże do 10000l beczkowozu-owszem jest to możliwe o ile ma wybetonowane pole :)-ale pewnie za chwilę zgarnie go obsługa tego lotniska :) za chwilę będzie wszędzie nowa Turbina(y).Czego nikomu nie życzę.Pozdrawiam

Kiedyś przyglądałem się u jednego gostka 914 i 1014 (914 był na sprzedaż) to jeśli chodzi o masę, wygląd, obciążniki, opony to wszystko w obu ciągnikach było identyczne. Rożnica jest tylko w mocy, bo w masie to 914 jest bodajże tylko 100 kilo lżejszy od 1014, więc przy masie ponad 5 ton, to nie można powiedzieć żeby 1014 miał większy uciąg np. przy orce. Gostek mówił że uciąg jest identyczny, tylko 914 musi jechać wolniej bo jest słabszy. Więc chyba zetor yacentego ma podobny uciąg co 914, tylko moc zetorka jest większa.

 

Aby mówić o tym co dany ciągnik uciągnie to trzeba widzieć ziemię na której ciągnik pracuje. Nie jeden raz widziałem tu na agrofoto zestawy które gdyby przyjechały na moje niektóre kawałki to by nie dały rady. Ale na lżejszych ziemiach to wszystko dobrze sobie daje radę. Śmieszą mnie spory o to co komu co uciągnie, bo wszystko jest względne i to co dla jednego jest ciężką ziemią to dla drugiego jest średnią :P Pozdrawiam


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dobra dosyc tego, piszcie ile te wasze zetrki palą bo wiem ze maja nieco wieksze spalanko:D jmuze pzremierzyc mojego 4514 ale w agregacie unii 2,8 na godz. wyszedł mnie 5,5 l wiec nie wiem . teraz przemierzez w pługu ale na godizne 4*30


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

A mnie interesuje porównanie zużycia paliwa w 360 przy orce i zużycie paliwa w 360-3P przy orce. Proszę o podanie zużycia paliwa na motogodzinę i na ha.

 

Ciekawe czy 3P rzeczywiście pali dużo mniej niż zwykła 360. :D:P

 

Pozdrawiam.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj