davidsonn

Tania folia

Polecane posty

davidsonn    1

Witam wszystkich ostatnio u znajomego widziałem że jego sąsiad owijał jakąś przezroczystą folia, no zapytałem sie co to za folia no i okazało się że to jest folia maszynowa stretch do owijania palet, no i rozmawiałem z tym sąsiadem i mówi że już 3 rok owija tą folią i nie widzi różnicy tylko ta budowlana ma 23 mikrony a ta do kiszonki 25 czyli jest troszeczkę cieńsza to dla pewności owija 30 obrotów, no i za rolkę 17kg płaci 90zł a specjalna waży 22kg i kosztuje powyżej 200zł oczywiście mowa tu o 50. Jak wy zapatrujecie się do tego pomysłu, może ktoś tak robi?

http://allegro.pl/folia-maszynowa-tania-wysylka-i1645998811.html

Edytowano przez davidsonn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ta folia wytrzyma do wiosny a potem pokruszy się na słońcu. Różni się też tym że nie ma filtra promieni uv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Owijaj przezroczysta tylko od razu pytaj sąsiadów czy będą mieli bel na sprzedanie juz na jesieni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Popieram wypowiedź Damiana, alle ja bym sie tak nie bawił, bo jeżeli Ci zależy na jakości paszy to owijaj normalną folią, takie wynalazki nie są na długą metę


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też tak uważam sąsiad miał dwie rolki wyszło po 16 z rolki tylko a płacił po 150zł. A potem to czego nie skarmił do zimy to się pospoło.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja na jesieni owijałem taką ostatnią trawę i owijaliśmy (50cm) 36 razy i nie było różnicy bo poszły jeszcze w zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Ta folia była dobra dopóki była tania.Używałem jej przez 2 lata jak kosztowała 50zł/rolka. Przy zbyt mocnym naciągu łatwo było ja uszkodzić ładowaczem. Z rolki wychodziło 17 bel. Bele trzymałem do wiosny i nic się nie psuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

lepiej trochę dołożyć i kupić folię przystosowaną do belek bo owijając ta folią możesz tylko zmarnować belki


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Jeśli chodzi o mnie, to ja stawiam bardziej na suche siano. Bel siano kiszonki to rocznie robię około 60 wiec ta folia tak bardzo mnie nie uderzy po kieszeni, ale ci co robią po 200 albo i więcej, to różnica już by była znacząca. Ale jak się nie nada no to trudno. Kogo stać jak nie rolnika. "Od polnej myszki po cesarza wszyscy żyją z gospodarza" – mówił ks. Golbiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja streczuje różne części i inne elementy najróżniejsze i leżą niekiedy 3 lata w oleju bądź suche i nie widzę aby coś wrzesiało pękło topiło się czy zmieinło kolor, a na taka folię na balocie jeżeli nie skoczy pies lub nie rozdziubią wrony to co to za różnica strecz czy oryginalna?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Co z tym UV wielu pisze nikt nie wytłumaczy o co chodzi z tym promieniowaniem jak ono wpływa na paszę. Poco jest ten filtr. W taniej foli nawet do bel podobno jest on slaby lub niema go wcale !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator UV chroni folię przed kruszeniem się i pękaniem czyli rozpadem. Jak folia go nie ma to w lato będzie się kruszyć i to jest główna wada tej taniej folii, brak filtra UV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jak wygląda to w lato ale zabezpieczyliśmy bloczki betonowe folią malarską + strecz i ok.2 tygodnie temu odkrywaliśmy bloczki tzn. zdejmowaliśmy strecz bo po foli malarskiej już nie było znaku wiosenne słońce + woda zniszczyła folię malarską ale nic nie zrobiła streczowi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega owija słome i jakos po dzis dzien czyli rok nic sie nie stalo nic nie zepsuło słoma jak świeżo zbelowana. Ja bede w tym roku siano i slome w to jeszcze krecil i jakos sie nie boje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

U nas jeden dość parę lat temu kupił taką folię około 10 sztuk i jeździł na zarobki a potem musiał jeszcze raz jeździć do ludzi i owijać tą normalną folią bo się nie chciało kisić laugh.gif

I wtedy na szczęście był to koniec sezonu i zużył tylko 2 rolki a resztę zwrócił tam gdzie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

A co ty myślisz że słoma ci spleśnieje? Przecież to jest 100% suche więc co w tym dziwnego że nic się tej słomie nie stało? :mellow:

Sąsiad 2 lata temu wszystkie belki słomy owinął białą folią i wszystko mu pleśniało i gniło ( ok 150 szt.)

Niby słoma była sucha ale jednak zawsze jakaś wilgoć jest i przy braku powietrza.... :rolleyes: :rolleyes:

Od tamtego czasu znowu wrócił do stawiania stogów :lol:


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek72    0
Dnia 14.06.2011 o 23:19, davidsonn napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to ja stawiam bardziej na suche siano. Bel siano kiszonki to rocznie robię około 60 wiec ta folia tak bardzo mnie nie uderzy po kieszeni, ale ci co robią po 200 albo i więcej, to różnica już by była znacząca. Ale jak się nie nada no to trudno. Kogo stać jak nie rolnika. "Od polnej myszki po cesarza wszyscy żyją z gospodarza" – mówił ks. Golbiński.

https://m.olx.pl/d/oferta/folia-stretch-maszynowa-do-sianokiszonki-18-kg-na-100-za-140-zl-CID757-IDSXZIP.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj