Mariusz15

co zrobić ze starą słomą

Polecane posty

Mariusz15    1

z każdego roku zostawało mi kilkanaście balów słomy na placu gdzie ją składam chce teraz to wszystko wy czyścić żeby położyć tam nową co z tym zrobić większa część już nie nadaje się na ściółke bo troche prze gniła a troche chwyciła pleśń co z tym zrobić wywieść w pole będzie z tego pożytekczy raczej szkoda bo ta pleśń mi troche nie leży a może wy miezać z obornikiem niech się troche po sezonuje w pryźmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak sie da to polej rozpuszczalnikiem i spal...

Jak nie będzie wiało to po trochu wywoź i wypalaj ( ja też tak robiłem ) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

niedługo sobótki (noc z 23 na 24 czerwca), dorzuć kilka opon i ognicho masz jak znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a może to na pole wywieść i przyorać posłużyło by to jako obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

kolego radekk89 może pod rzucić ci pare balotów to sobie zapalisz i ty :lol: mam tez stare opony z mojego zetorka do rzuce gratis! a tak poważnie z tym paleniem to bede miał problem bo skład mam koło lasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Najlepiej to by było to dorzucić do obornika albo samą słomę na pole rozrzucić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

ja ze starymi belemi to robie tak że wyworze je na pole i rozcinam je wycinakiem i obrzucam na kupe i na to obornik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

weźcie pod uwage to że w tej starej słomie jest pleśń a z tego potem może się tylko zrobić grzyb i moim zdaniem to więcej klopotu by zrobiło niż porzytku a może by ją wywieźć w pole i po pryskać azotem? to by było rozsądne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Ta najlepiej podpalić, a martwić się dopiero będzie jak straż przyjedzie.. TO jest bardzo głupi pomysł. Lepiej to przyorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Zrób małą pryzme kompostową i przez lato przepali się troche lub zrzuć na sterte a na wierzch rzuć obornik, jeśli się dobrze sfermentuje to dasz jesienią na pole i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli masz w pobliżu jakieś bagno to zdejmij sznurek (czy siatkę) wwal to tam i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

oj nie przesadzajcie z tym grzybem a jak słomę zamiast prasować to tniecie sieczkarnią i ona leży gnije i przyoruje się nią, albo jak liście z buraków się tnie zamiast zwozić pomimo że w jakimś stopniu jest chwościk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja bym pomieszał z obornikiem, wywiózł na pole i przyorał... Sąsiad od razu ze stoga wywozi rozrzutnikiem na pole i też jest dobrze...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

jak wywieziesz obornik to wrzuć to na pryzme lub na płyte gnojową iprzywalaj obornikiem :D


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

panowie co zrobic ze słoma co została w truskawkach, chodzi mi że by szybko zgniła. Zazancze ze truskawki byly sciete orkanem zjeżdżone glebokryzarka dziś jest obcipaliśmy ale jest dużo słomy i juz sie nie bdzie dało jezdzic bo bedzie pchało. Mysałęm o moczniku w wodzie ale nie weim czy nie przypali truskawek bo sa malutkie dopiero puszczją listka chyba że by tak rozsial ale tez nie wiem czy nie przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

A według mnie dobrym rozwiązaniem byłoby przerobienie tej słomy na brykiet. Masz tani opał i przynajmniej się nie zmarnuje ;)

siema a ja zupełnie was zaskocze :lol: :lol: :lol: około 13km ode mnie jest oczyszczalnia scieków i kupują stara slome nawet 5-letnia na jakias fermentacje czy cos dokladnie nie wiem. sasiad im wywozil do dali mu po 15zł od sztuki wiec mysle ze calkiem calkiem. to taki sposob u nas co robic ze stara nadgnita słoma... mozecie tez na biogazownie ale to w polsce sa 2 czy 3 heh ale tak jak jeden z uzytkownikow mówił o brykietach ale zeby znow nie byly za mokre bo nici z palenia.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Według mnie to najlepiej to spalić a to co zostanie popiół pod drzewka czy do ogrodka pod roślinki już grzyba nię będzie na pole nie wywoż bo tylko grzyba na polu zostawisz jak słome tniemy ścinaczem to wogule inna bajka jest ładnie cieniutko rozłozona na jego powierzchni że nawet nie widac przy niektorych zbozach że coś było cięte a co innego jak sam grzyba wywalisz sobie na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

a u mnie z okolicy to zabierają takie bele przegnite ze sterty że traktorem z platwormą pronara na jakieś 30 bel to ledwie targał i chyba przerabiał na brykiet i jeszcze coś za to gów.o płacił :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Według mnie to najlepiej to spalić a to co zostanie popiół pod drzewka czy do ogrodka pod roślinki już grzyba nię będzie na pole nie wywoż bo tylko grzyba na polu zostawisz jak słome tniemy ścinaczem to wogule inna bajka jest ładnie cieniutko rozłozona na jego powierzchni że nawet nie widac przy niektorych zbozach że coś było cięte a co innego jak sam grzyba wywalisz sobie na pole

 

No tak i zabierać glebie cenne źródło próchnicy?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli nie znajdziesz kupca, to najlepiej wymieszaj tą słomę z obornikiem i przekompostuj. Grzybem się nie martw, bo są różne rodzaje grzybów, a pleśń nie należy do grzybów, które atakują żywe rośliny.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Ja jak mam nadwyżke to zawsze wywożę ją do pobliskiej pieczarkarni płacą mniej więcej bo 10 15 za metr, jak mają deficyt to wszystko ci zabiorą bo i tak to oni moczą i tak i i m to rybka czy mokra, minimalnie ci potrącą jak mają jej nadmiar ale wziąć ci zawsze wezmą, a na pole nie wywoż bo złapała pleśni i może sie zrobić grzyb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz512    0

Wywieź na pole ułóż na kupę polej gnojowicą i posyp saletrą a po jakimś czasie przykryj obornikiem.lub mieszaj warstwa slomy warstwa obornika po zimie będzie przegnita i będziesz mógł rozwieść na pole ja zawsze tak robię ze stara słomą nawet raz jak skosiłem hektar zboża i zaczęły padać deszcze to z 4 przyczepami samozbierającymi tak robiłem czasami jeszcze na obornik na tej słomie przywożę trawy z bagien lub pokrzyw a później rozwożę na pole a teraz jak ni mam gnojowicy to biorę taki środek który jest jako dodatek do Roundupu na gnicie rozdrobnionej słomy to rozrabiam w 1000 litów wody odpowiednia ilość tego środka i rozlewam chyba ze jest rak jak w tym roku sprzątałem na wiosnę stare siano i słomę to miałem 5 przyczep kostek i 3 luzem to wylałem 4000 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj