Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie.

Planuje w jak najbliższym czasie zamówić firmę która wykona mi kompleksową budowę płyty - ja wytyczam plac a firma ruduje, robi zbojenie, zalewa, podłącza ścieki do szamba, ogólnie mówiąc robi wszystko.

 

Czy znacie i macie doświadczenia z jakimiś firmami z tego zakresu??

 

Dałem ogłoszenie do oferii ale cisza póki co:

 

Witam.

 

Zlecę wybudowanie płyty obornikowej . Kształt obiektu przewidywany jako prostokąt 6,5mx30 m. Na dłuższych bokach znajduja sie ścianki boczne o wysokości 150 cm. Zlecenie obejnuje wykonanie obiektu na gotowo (robocizna + materiał). Ja moge podstawić przyczępę do załadunku ziemi po niwelacji terenu oraz pomóc w załatwieniu betonu z betoniarni w kutnie. Jeśli byłby potrzebny projekt tej inwestycji mogę to załatwić w 2 tygodnie, a jeśli firma nie potrzebuje projektu możemy odrazu przystąpić do rozmowy. Interesuje mnie cena za wykonanie tej inwestycji oraz termin realizacji (im szybciej tym lepiej).

 

lokalizacja budowy: centralna polska, dąbrowice koło Kutna

 

Prosze o odpowiedź.

 

telefon:693052671

Mail:marek607@gmail.com

 

Jeśli znacie takie firmy to prosiłbym o podanie jakichkolwiek danych (najlepiej mail), bądź też jeśli jest na forum przedstawiciel takowej firmy to proszę o telefon/mail z ofertą.

 

Dziękuje za pomoc.

marek.

Edytowano przez TechRolnikpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Kolego z tego co pamiętam to jak ja budowałem płytę i zbiorniki to: dla płyt obornikowych/ silosów - potrzebne jest zgłoszenie - starostwo powiatowe, dla zbiorników do 25m^3 ta sama procedura dla zbiorników >25m^3 potrzebne jest zezwolenie na budowę. Nieco trudniej jest w przypadku otwartych o znacznych kubaturach ..potrzebne dodatkowe zezwolenia i raporty o oddziaływaniu...

 

Jednak nawet do zgłoszenia musisz mieć plan (kupić lub zrobić!) i dokładny wyrys planowanych obiektów w kopie aktualnej mapy. W moim wypadku to wszystko łącznie z planem robiłem sam. Jednak najczęściej potrzebny będzie inżynier budowlaniec z uprawnieniami aby pomóc .

Zwracam uwagę, że ważne jest zachowanie standardowych odległości od granic działek sąsiednich, obiektów typu studnie, silosy, magazyny paszowe, budynki przetwórstwa, dom, etc. Jeśli sytuacja jest taka, że czegoś z racji zastanego rozmieszczenia budynków ( odległości) i zastosowanych już technologii nie można dochować - dotrzymać to potrzebne jest tzw "zgoda na odstępstwo budowlane" w stosownym ministerstwie.

To wszystko wg mnie powinno być załatwione wcześniej przed poszukiwaniem ewentualnego wykonawcy bo inaczej sama procedura może się znacznie wydłużyć a w przypadku wniosku odstępstwa procedura może trwać dodatkowo nawet kilka miesięcy dłużej.. Taniej samemu ruszyć głową niż płacić za proste myślenie i " papierologie " zewnętrznemu wykonawcy.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

"centralna polska, dąbrowice koło Kutna" toż to pisze jak byk :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@polszu:

Właśnie problem w tym że pozwolenie mam ważne do końca sierpnia.

zbiorniki już zakopałem, teraz kolej na płytę. Muszę się troszkę spieszyć bo raz że termin ważności pozwolenia, dwa to że lipiec i sierpień odpadają na to ( 10 lipca mam wesele więc wypada mieć porządek w obejściu jak się goście zjadą, poza tym wiadomo że urwanie głowy przed weselem, a później żniwa i po żniwach usługowo sieczkarnia).

Póki co miałem tylko 1 telefon, jutro bede miał przedstawiony od nich cennik , i powiedzieli że nie potrzebują projektu.

Zobaczymy czy się jeszcze ktoś zgłosi. Odległości mierzyłem i będą zachowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

toć ty robisz przetarg-myślę że firmą nie zależy na braniu udziału w takim przetargu u indywidualnego inwestora,co innego z publicznym-tam można się ułożyć,a ty będziesz każdą złotówkę liczył.

może warto kilka mniejszych brygad popytać(szukaj w ogłoszeniach lokalnych gazet,a nawet czasami na samochodach podają namiar na siebie,na allegro też można coś znaleźć).

zrób przetarg nie mówiąc im o tym może kosztorys szybciej wystawią,chociaż przedstawią ofertę.firmy jeszcze nie chcą brać udziału w przetargu u prywatnego,takie oficjalne przetargi jeszcze muszą kilka lat poczekać-niby Europa,ale nie do końca-taka mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Zastanow sie nad zadaszeniem plyty wtedy nie bedziesz musial kopac tak duzego zbiornika na gnojowice i wywozic deszczu na pole- w przypadku zmiany profilu produkcji zostanie ci sympatyczna wiata , poza tym roboty ziemne sa znacznie drozsze od zadaszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robie żadnego przetargu - dałem ogłoszenie w sieć i do tego wyslałem osobiście je kilku firmom.

Wiadome jest że wybiore najlepszą ofertę.

 

Krzysio, zbiornik to ja już mam,a akurat w tym miejscu jak zrezygnowałbym z produkcji to wolałbym zburzyć śscianki imieć normalny przejazd niż wiate.

 

Ktoś się orientuje ile mniej więcej takie coś kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a ma ktoś z was właśnie płytę na szambie i jak to wytrzymuje obciążenia? bez problemu można ciągnikiem z turem wjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

Witam

ja na zbiorniku o pojemności ok 30m^3, 3x2x5 (głęb. szer. dł.) mam płyte. Jest zbrojona, grubosc płyty to ok 15-20 cm juz nie pamiętam dokładnie, z betonu b20 i jeżdże po niej ciągnikiem(ursus c360 3p)z turem bez żądnego problemu a jak przy większym ciągniku tez miał bym tura to pewnie tez bym sie nie zawachał jeździc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł a jak ze studzienką??

Bo też mam takie grube płyty na szambie i pronar 1025A z turem po nich śmiga, ale za to włazy od studzienek po najechaniu 30-stką rozleciały się w mak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

Sory że tak późno ale dawno tu nie zaglądałem.

Wieko do zbiornika mam na ok. 70x70 i wieko mam chwilowo drewniane (kantóweczki wzdłuż i w poprzek), staram się na nie nie najeżdżać ale wiele razy najechałem i nic sie nie stało, mam zamiar wyspawac wieko z ceowników i sądzę że będzie lux:D co do małych studzienek to mam tylko jedną i to w takim miejscu że nawet gdybym chciał na nią najechac to bym musiał dobrze kombinować, ewentualny obornik nad nią pozbieram turem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Napisano (edytowany)

A  przy hodowli  na glebokiej sciolce  plyta musi byc ze szambem czy bez?

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj