irda

Farmer 8258 czy New Holland TD80D

Polecane posty

irda    0

Witam Zamierzam kupic na SPO ciągnik do tura i prasy zwijającej. Do wyboru mam Farmera 8258 silnik JD i New Holland TD80D. Jestem bardziej pszekonany do Farmera bo jast lepiej wyposazony od New Hollanda. A co wy o tym sodzicie??? wypowiadajcie sie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

ja z tych dwóch jestem za New Holland TD80D, mój znajomy ma farmera (silnik mtz) i ostatnio mu sie zaczął rozpoławiać i dokręcił śruby, po dokręceniu zanikło mu sprzęgło, teraz dwu letni farmer stoi w naprawie, znajomy jeździł do Sokółki po jakąś cześć do sprzęgła

 

sam mam new Holland 70-56 bis, nie jest to rewelacyjny traktor i chyba najgorszy jaki firma new Holland sprzedawała w Polsce, ale ja nigdy nie miałem takiej awarii jak ten farmer, a mam już nabite 2450 motogodzin

 

zarówno mój new Holland jak i farmer maja zamontowane tury, tak na marginesie

 

a może farmer z silnikiem JD jest na pełnej ramie ^_^ to wtedy bym sie zastanowił nad farmerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

chyba NH będzie lepszy ale ja wybrałbym farmera


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

farmer chyba nie ma ramy


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0
A do tura który jest lepszy Farmer czy NH?

ja bym wybrał nh ,

farmer to składak we wsi jeden koleś ma takiego to co róż mu sie psuje tyle ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wiedziałem że jest taki temat, więc temacik jak najbardziej aktualny, lepszy farmer z mmz (wiadomo tanie częsci tańsze przeglądy, kilka tyś tańszy w zakupie i lepiej wyposarzony, czy jakiś goły new holand td80d bez pneumatyki?

 

ps. jak myślicie czy new holand będzie oszczędniejszy od silnika mmz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kiedyś już wypowiadałem się w temacie Farmera na PPR-za co zresztą zostałem odsądzony od czci i wiary :D-mam tego w okolicy dwie sztuki-a awariami można by obdzielić jakieś 20 B)-odosobnione przypadki ?-wątpię-tym bardziej że ostatnio doszedł jeszcze jeden-moja gmina zakupiła taki wynalazek-pół roku temu-widziałem go ostatnio -cały pozalewany olejem stoi i czeka na lawetę-jak stwierdził jego kierowca-"nadaje się-do wożenia jajek na targ :) "-chodzi jedynie w kosiarce bijakowej i ciąga 4,5 tonową przyczepę-z reguły pustą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kiedyś już wypowiadałem się w temacie Farmera na PPR-za co zresztą zostałem odsądzony od czci i wiary :D -mam tego w okolicy dwie sztuki-a awariami można by obdzielić jakieś 20 B) -odosobnione przypadki ?-wątpię-tym bardziej że ostatnio doszedł jeszcze jeden-moja gmina zakupiła taki wynalazek-pół roku temu-widziałem go ostatnio -cały pozalewany olejem stoi i czeka na lawetę-jak stwierdził jego kierowca-"nadaje się-do wożenia jajek na targ :) "-chodzi jedynie w kosiarce bijakowej i ciąga 4,5 tonową przyczepę-z reguły pustą

to jak już mmz to lepszy ponar 82sa ostatnie sztuki złapac

 

A co sadzisz o td80d?

 

Nie cytuj poprzedniego postu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"A co sadzisz o td80d?"-nic nie sądzę-po prostu ciągnik zrobiony jak najtańszym kosztem,prosty -lepiej zapytaj o zdanie użytkowników tego modelu-a najlepiej po prostu zdecyduj się i kup w końcu ten ciągnik-nie mówię tego złośliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

To ja zapytam inaczej. Czy są jeszcze jakieś dobre ciągniki do 150 tys ??

Co do tego tematu, to jednak byłbym za NH. Farmerki cholernie mi się podobają, ale denerwujące są takie padające pierdólki np. pękające węże czy linki od sprzęgła. NH moim zdaniem jest zrobiony jak najtaniej, a ludzie kupują ''bo to NH''.

Kupno farmera jest moim zdfaniem troszkę ryzykowne, chociaż sam miałem go brac. W sumie to taka loteria. Niby ma silnik JD, ale reszta jest torszku mało dopracowana.

Ja z podobnych ciągników poszukalbym czego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
"A co sadzisz o td80d?"-nic nie sądzę-po prostu ciągnik zrobiony jak najtańszym kosztem,prosty -lepiej zapytaj o zdanie użytkowników tego modelu-a najlepiej po prostu zdecyduj się i kup w końcu ten ciągnik-nie mówię tego złośliwie

Czekam aż ruszą kredyty preferencyjne (chce na nowe technologie coś kupic), a co do td, najtańszym kosztem tego nie rozumiem czy jest to ogołocona z bajerów droższa wersja, czy zrobiona specjalnie do tego ciągnika skrzynia i napędy ze zwolnicami na zewnątrz, bo zawsze to new holland i to nobilituje, firma reklamuje że te napędy w td są tak zbudowane żeby były najmniejsze straty mocy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Co do Farmera, to daleka rodzina mojej żonki, która mieszka niedleko mnie kupiła ten z silnikiem mmz. No i miał już 8 napraw gwarancyjnych, a podobno po 6 jest wymiana na nowy sprzęt, ale nic o tym nie słyszałem żeby dostali nowy. Niestety nie wiem co dokładnie się w nim rozwala, ale w żniwa stał i czekał na serwis 6 tygodni podkreślę półtora miesiąca. Nie najlepiej to świadczy o serwisie.

No i chyba w styczniu był w RPT lub Agromechanice artykuł o tym z silnikiem JD, ogólnie chwalił go właściciel, tylko jakieś węże od chłodnicy chyba mu popadały, no i ubywało mu oleju w silniku, i serwis nie wiedział co jest, aż właściciel odkrył że oleju w skrzynce przybywa :D .

Dobra to tyle co wiem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Jak chcesz kupowac dobry ciagnik to bierz NH. Moze nie jest taki wypasiony jak ten farmer ale za to silnik jest galanty i ci dlugo pochodzi. Ja bym bral NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
farmer chyba nie ma ramy

niektóre modele nie mają całej ramy tylko pół.

a do tura weź NH i tyle. I nawet nie rozważaj. kiedyś mi podziękujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wiem ze troche odbiegne od tematu ale o co chodzi z tymi kredytami preferencyjnymi na nowe technologie na jakiej zasadzie to jest ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
a jednak kolega Irda wybrał farmera :):):)

No to jak już kupił ciągnik to chyba można zamknąć temat?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Jak chcesz kupowac dobry ciagnik to bierz NH. Moze nie jest taki wypasiony jak ten farmer ale za to silnik jest galanty i ci dlugo pochodzi. Ja bym bral NH.

No tu się nie popisałeś bo w tym modelu Farmera jest silnik JD i powinien być trwalszy od iveco ale reszta podzespołów to napewno lepsza jest w NH, no i napewno lepiej NH jest wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Swat24 co powinien a jaki będzie to są 2 różne tematy. Co z tego że silnik jd tylko że jd go nie robi, a jest to licencja jd robiona przez jakąs francuska firmę, co nie znaczy że musi być gorszy od tego iveco, napędy nh td miały problemy z tarczami sprzęgłowymi i skrzynie też czasami padają, co nie znaczy że carraro w farmerze musi być zaraz takie badziewne bo to składak, ciekaw jestem gdzie te całe carraro produkuje swoje skrzynie napędy i przednie mosty, coś tam gdzieś było że w brazylii, czy we włoszech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

SIlnik JD a Silnik MTZ jest roznica ale ja mam z silniekiem MTZ i przez 2 lata chodzi bez zarzutu (prawie tyko droben Np.przewod o oleju i filtry wymienic). Ale jak JUz mozesz brac cos lepszego radze ci NEw holanda teraz sa male ceny to lepiej go wziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma Farmera jest zadowolony z tego ciągnika do Farmera tańsze częsci ale New Holland to zawsze marka z renomą moim zdaniem Farmer wcale nie musi być gorszy od NH przecież jest wykonany na podzespołach Carraro a jak zamówisz z silnikiem JD to wcale nie będzie gorszy od NH.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ja powiem tak Farmerem nigdy nie jezdziłem tylko raz w nim siedziałem no i przyznać mu musze wnętrze kabiny ma ciekawe i wygodne ale prawde powiedziawszy uwarzam że farmer jeszcze w dużej mierze jest jeszcze nie dopracowany chodzi mi głównie o wykonanie ... bo jeśli chodzi np o NH jest już lepiej wykonany ... ja na swoim NH nakręcilem już prawie 400mth i jest z niego bardzo zadowolony a to głownie z dwóch powodów... pierwszym jest to że niemiał żadnych awari a drugim to że mało pali więc ja polecam pewnego NH ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz12244    0

Silnik w traktorze to nie wszystko. Ja bym ci radził trochę dołożyć i kupić Całego JD 5820 lub 5090.

Liczy sie komfort ,jakość , skrzynia biegów sprzęgło, rewers itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj