Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

Siłacz    0

chce kupic siewnik do kukurydzy tylko nie wiem jaki byłby lepszy amazone czy monsem


fendt 412 Vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hehee ja mam gasparda 6 rzedowy 6*75 z podsiewaczem nawozów nie mam bata lepszego nie znajdziesz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomy ma monosema przez pierwsze dwa sezony zasiał ponad 800 ha buraków i kukurydzy i nie widac po nim śladów zużycia..ja jakbym swoją omegę(rolmasz) przez tyle ha przeciągną to by mi sama rama została ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siłacz    0

A co powiecie na temat Amazone. 4 rzedowy siewnik do kukurydzy kosztyje 65 tyś zł a monsema 4 rzedowy kosztuje 40 tyś zł


fendt 412 Vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

dla mnie AMAZONE to troszke przereklamowana firma sporo sie cenia...ale tak jak juz psałem gdzies teraz sprzet juz stoj na podobyn poziemni wykonania...a 20 30% ceny to marka jaka wybierzesz...ja ze swojej strony polecam GASPARDO super sprzet łdnie wysiewa


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

chce kupić 4-rzędowy pneumatyczny siewnik do kukurydzy z dozownikem nawozu za około 10 tys PLN i potrzebuje dokładnych informacji...między innymi w jakich latach moze być ta maszyna i jakiego stanu technicznego mogę sie spodziewać. jakiej marki siewnik jest najlepszy ??? czy myślicie że mogę taki zaczepić za agregat aktywny wyposażony w hydropak ???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nie wiem co ci doradzic ale za 15 tys sprzedałbym ci 8 rzedowy areomata stan idealny garazowany hehe dozownik idzie dorobic, bo znam takich uzytkowników :) a wracajac do tematu to za 10 tys to nie wiem chyba jakąś starszą Omege albo wytyranego monosema czy gaspardo itp firm zajmujacych sie produkcja siewnków punktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

ja mam gaspardo 8 rzędowy z z dozownikem do nawozów na przewdni tuz i dotego komputer sprawuje się dobrze <_<


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

ja mam Gaspardo SP 4rz podcisnieniowy z redlicami zwyklymi od nowego 2000rok.

sieje ok150 ha kukurydzy na sezon.najpierw 4lata chodzil z C360-3p ale podnosnik co chwile siadal.

i niemozna bylo go do pelna zasypac gdyz podskakiwal na uwrociach.

teraz sieje Rollerem60.mozna zasypac 300kg nawozu i 4x45kg ziarna + siewnik okolo450kg. Razem ok.900kg i dzwiga bez problemu.

POLECAM taki zastaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

ja mam 8 rzędów Gaspardo z pełną opcją kompa, skrzynia nawozowa na przedni TUZ i z aplikatorem. Polecam. A jezeli nie to Khun albo Amazone. Omijaj monosema <_<

 

co do obciązenia przy moim to z tyłu załadowana belka wazy z 2,5 t a z przodu jest 1,5t. Tak więc nie polecam wieszania 4t na zbyt małym ciągniku bez ramy... B)

 

 

Apropo ma ktos jeszcze aplikator przy swoim siewniku? ciekawy jestem jak u was działaja srodki ochrony roslin stosowane doglebowo przez ten aplikator. A chodzi mi o Furadan 5GR albo Diafuran. Myśle że jest to 2x lepsze niz zaprawa Gaucho i mase srodków stosowanych przez oprysk. Tymbardziej ze teraz to nie bedzie od tego odwrotu bo stonka k. omacnica czy drutowce, bedzie tego coraz wiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mav to z jakim ciagnikiem pracuje u Ciebie ten siewnik???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Myślałem ze 1134 styknie. Ale sie pomyliłem, w moim terenie ciągnik jest wogole niestabilny jak jest siewnik złożony. 42l pompa hydrauliki to pomyłka , pozatym siewnik potrzebuje 4 pary wyjsc hydrauliki z tyłu i dwie pary z przodu. Wogóle do d^:huh:

 

Dlatego w tym sezonie zawisnie na JD6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mav co Ty pierdzielisz?:/ Za 10.000zl można kupic Beckera 4 rzedowego ze buzi dac :huh: Tez własnie szukam siewnik i orientuje się w cenach... Becker, Niemieyer, Monosem'a mozna dostac tanio :( z dozownikami


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

"można dostać tanio" to się tak w pełni nie zgodzę, bo trzeba stwierdzić fakt, iż te maszyny sa drogie... :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to czemu firma produkuje (produkowała) takie siewniki ? a jaki Twoim zdaniem byłby najlepszy (pnuematyczny z dozownikiem) w takich pieniądzach ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

siewnik jest ok tylko podłużnych nasion nim nie posiejesz np SAN dzwoniłem nawet do serwisu kongskilde i poprostu na to nie ma rady ten typ tak ma

 

ja miałem wcześniej nowy polski z meprozetu ale mi się nie podobał i po roku go sprzedałem i kupiłem aeromata

 

Jeśli chodzi o to co można w tych pieniądzach kupić nie wiem bo się nie interosowałem tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mam w tej chwili nawet upatrzonego aeromata za 10 tys. ale wypłukałem się z kasy przez tą prasę i muszę się narazie wstrzymać :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

MarcinBelarus kazdy ma swoje zdanie, nie wyrazaj sie bo nie wszyscy tutaj są z twojego otoczenia co toleruja takie odzywki. Poczytaj regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

najważniesze by był podciscieniowy a nie nadciścnieniowy, i najlepiej kupić tylo żędowy ilu rzędowa jest sieczkarnia, chyba ze ktos kosi Kemperem. Jak dla mnie siewniki z doszownikami są klopotliwe w obsłudze bo trzeba czesto dospypac nawóz, ja bym wolał nie ciogac worków na polu. Ale to moze kwestia przyzwyczajenia.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kupując siewnik nastawiam się głównie na usługi ponieważ ludzie sieją kukurydzę, ale zbożowymi i rzadko się zdarzają zawodnicy, którym musiałbym zasiać np 10 ha... przeważnie to max 2 ha


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja tez troche sieje u tego typu gospodarzy, i gdzies miał bym ciąganie worków, jeden by pomógł drugi nie, a troche trzeba sie tego nasypac...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A co sądzicie o Gaspardo zmajomy ma do sprzedania 4 rzedowy za 12 000. Nie wim który rok ni mozna stwierdzić.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

juz znajduje się podobny temat. na stronie2 na :

forum>ciągniki>tematy ogólne>jaki siewnik do kukurydzy jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Kupiłem Monosema za 7400 PLN z metalowymi kółkami przygniatającymi. W jaki sposób ustawia się sposób wysiewu? czy to prawda że można najpierw opuścić, siewnik a potem włączyć wałek w przeciwieństwie do Beckera gdzie należy opuszczać na włączonym ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj