lambogrand

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek

Polecane posty

lambogrand    52

Mam pytanie jak to jest teraz mam stodole w granicy wybudowana z obydwoch stron, mam zamiar ja zrownac z ziemia i na tych samych fundamentach postawic garaz na maszyny.Moje pytanie brzmi czy jak ta stodole zrownam z ziemia bede potrzebowal zezwolen sasiadow na postawienie nowoczesnego budynku na maszyny na tym samym miejscu,na tych samych fundamentach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jeśli stodoła była drewniana a chcesz postawić budynek murowany to musowo musisz się bawić w papiery. jest jakiś przepis że budynek powyżej jakiś wymiarów musi być zgłaszany, no ale jak dobrze żyjesz z sąsiadami i nikt ciebie nie przeskarży to możesz stawiać, gorzej jak ktoś to zrobi i przyjedzie inspekcja i wtedy to co postawiłeś byś musiał zrównać z ziemią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

oczywiscie bede mial rysunek, zgodnie zyje z sasiadami tylko chce wiedziec czy moge budowac nowy budynek dokladnie w granicy tak jak jest stary tez murowany ale 90 lat temu, mam zamiar pozbyc sie slupow w srodku stodoly, postawic nowe mury i dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2
Napisano (edytowany)

No jak chcesz już nowoczesny budynek postawić a tanio napewno nie bedzie to tylko z papierami nie ważne jakie masz relacje z siąsiadami, bo wiesz dzisiaj sąsiad jest ok. a za jakiś czas pozazdrości i...poleci na skargi. (ja mam takiego to wiem). :) aha o to ci chodzi jak na starych fundamentach to możesz.

Edytowano przez Damix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

nie możesz stawiać bez papierów jeśli przekracza to 30 metrów kwadratowych. jak nie przekracza to robisz tylko na zgłoszenie w starostwie.Jak jest to większy budynek to normalnie dokumenty do gminy o decyzje warunków zabudowy pózniej projekt i pozwolenie no i w wtedy możesz działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

arektom ma rację no chyba że ta odbudowa przynajmniej teoretycznie będzie remontem. Ale ja robiłbym to z zachowaniem całej oficjalnej procedury - masz spokój że Cię ktoś pdkabluje do nadzoru budowlanego. Legalnie to ZAWSZE trochę drożej ale czasami nielegalnie jest DUŻO DROŻEJ - NIESTETY- znam taki przypadek z mojej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Napisano (edytowany)

arektom ma rację tyle tylko że bez projektu to jest do 35 m a nie od 30.co do podciągnięcia pod remont to wystarczy że zmieniasz więźbę dachową i musisz już mieć projekt i pozwolenie

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jeśli zmieniasz więźbę na taką jaka była czyli ją remontujesz to nie musisz mieć pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie wiem jak w Twoim przypadku bo już masz budynek w tym miejscu, ale jak ja chciałem postawić nowy w granicy (na terenie działalności gospodarczej) to niestety w starostwie się nie zgodzili chociaż sąsiad nic nie miał przeciwko też firma. Kazali stawiać 3m od granicy a jak mi nie pasi mam sobie działke zmienić taki był bezczelny urzędnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumulus    0

W niektórych urzędach wymagana jest notarialna zgoda sąsiada - ja wolałbym zrobić projekt na remont, byłoby wszystko legalnie i dużo taniej (papiery na budowę to spory koszt i dużo czasu), odpada problem bliskości granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Odświeże ten temat poniewaz mam podobne pytanie. Z 8 lat temu zawaliła sie nam stara stodoła i teraz mam pytanie czy moge na starych fundamentach pociagnac mury na wiate ? wszystko jest wokół mojej działki takze problemu z sasiadem nie ma/ Wie ktoś jak wygląda to od strony prawnej ?

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj