Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie zobaczcie i doradzcie mi wybór srutownika musi byc ssaco tloczacy poniewaz mam na razie mieszalnik poziomy od Pana Sakwy-

http://www.paszovikt.pl/rozwiazania.html i powiedzcie ten ley z ktorego moze byc roku ??? ktory jest wart ???

http://allegro.pl/srutownik-ssaco-tloczacy-niemiecki-7-5kw-igla-i1580211582.html

http://allegro.pl/srutownik-ley-i1588079008.html

http://allegro.pl/srutownik-7-5kv-produkcji-niemieckiej-i1594705180.html

 

czy ten ostatni nie jest dwukomorowy ??

 

ten ley mowil wlasciciel ze odda za 1200 zl ale czy warto ? czy nie za maly bedzie ma tylko 5.5 kw czy nie lepiej brac jakiegos 7.5 kw lepiej ?

 

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

to masz mieszalnik taki jak w pierwszym linku?

możesz zrobić zdjęcia jak to jest zbudowane

co do śrutowników to musisz je obejrzeć i zobaczyć czy sita i bijaki będą ci pasowały od polskich, lub czy dostaniesz jakieś oryginały czy zamienniki,rocznik tu nie jest ważny, tam specjalnie poza sitami, bijakami i przeciwbijakiami nie ma się co popsuć, łożyska możesz wymienić, silnik jak się spali przewinąć, ten Ley nie jest zły za tą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

to masz mieszalnik taki jak w pierwszym linku?

możesz zrobić zdjęcia jak to jest zbudowane

co do śrutowników to musisz je obejrzeć i zobaczyć czy sita i bijaki będą ci pasowały od polskich, lub czy dostaniesz jakieś oryginały czy zamienniki,rocznik tu nie jest ważny, tam specjalnie poza sitami, bijakami i przeciwbijakiami nie ma się co popsuć, łożyska możesz wymienić, silnik jak się spali przewinąć, ten Ley nie jest zły za tą cenę

 

Tak mam taki jak w pierwszym linku kupilem go uzywanego jeszcze z dwiema zmijkami i workownica. Nowy jest bardzo drogi nie wiem czy bedzie stac jakiegokolwiek hodowcy na taki nowy.

Mam jeszcze watpliwosci czy 5.5 nie bedzie za wolny gdzies czytalem ze one sa lepsze od polskich, wydajniejsze i taki 5.5 kw to jakby polski 7.5 kw. czy warto kuppic za 1200 czy tam jest cos zuzyte bo widac jakby bijaki tez do wymiany sita pewnie tez a i ten wirnik troche przytarty jest jak dobrze sie przyjrzeć

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

a jaka hodowle posiadasz?? tuczniki, drob, bydlo? Nikt nie zwraca na to uwagi ale pasza dla kazdego zwierzecia powinna byc odpowiednio zmielona a tego jak zmielisz srutownikiem walcowym nie zawsze zrobisz bijakowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaka hodowle posiadasz?? tuczniki, drob, bydlo? Nikt nie zwraca na to uwagi ale pasza dla kazdego zwierzecia powinna byc odpowiednio zmielona a tego jak zmielisz srutownikiem walcowym nie zawsze zrobisz bijakowym!

 

Hodowla na poziomie 150-200 szt tucznika w cylku zamknietym ok 10 macior nic wieej nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

na bijakowych sie nie znam ale kolega mial baka kiedys to kukurydze u niego mielilem czasem. Sam mialem (jeszcze mam ale stoi nieuzywany) ,mielilismy uslugowo, walcowy. To jak walce byly dobrze naostrzone to pieknie sie robilo, wlasnie szczegolnie dla swin. Bijakowy tez powinien byc w miare dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja ostatnio kupiłem podobny jak tu widać na drugim zdjęciu

http://allegro.pl/srutownik-bijakowy-ssaco-tloczacy-skjold-kongskild-i1598291988.html

Przerabia około 800 kg/h i narazie jestem zadowolony.

Najlepiej jakbyś go zobaczył bo oprócz tego że wytarte sa sita i bijaki to obudowa moze już mieć dziury nie bedzie szczelny

 

obudowa raczej tego 5.5 kw nie bedzie wytarta jest z zeliwa sam nie wiem co kupic

 

 

dalej dalej prosze o opinie slabo cos na razi idzie

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

tylko po walcowym, mniemam, że to gniotownik, może się pasza zawieszać w karmniku ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

tylko po walcowym, mniemam, że to gniotownik, może się pasza zawieszać w karmniku ;[

 

ale ja nie chce walcowego :)

 

 

wiecie cos jeszcze o tych srutownikach piszcie dalej

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj