Gość Profil usunięty

MF 255 dzwiek

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam taki problem z dzwiekiem silnika , od roku czasu zauwazylismy ze mf 255 ma inny dzwiek niz rok temu cos jakby sie tlucze w srodku .Jeden typ powiedzial ze trzeba zrobic generalny remont.Mieliscie cos podobnego? mam zrobione 6500mtg a traktor ma 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak byl wlasnie typek i regulowal ,po 2 dniach bylem u niego i powiedzial ze do generalki jak tak chodzi dalej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Sam niech idzie do generalki. Jak z mocą? Olej bierze? Dymi? Coś niepokojącego oprócz tego dźwięku w nim jest?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pewnie nie ma co robić i chce naciągnąć na remont. Spokojnie 10 tys mth powinien dociągnąć. Zmierz ciśnienie oleju,zobacz wtryskiwacze możne któryś leje i dlatego silnik możne twardo chodzić. To tak na poczatek. Wlasnie jak z moca i olejem,sa jakies ubytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dźwięk a dźwięk to wielka różnica, metaliczny, głuchy cały czas na małych obr, większych obr cały czas, poza tym ciśnienie oleju to nie wszystko, ciśnienie sprężania, na każdym garze próba sucha,olejowa, sprawdź początek wtrysku, ciśnienie wtryskiwaczy i jakość rozpylania, podstawowa diagnostyka, dopiero diagnoza mała usterka przez zużycie np wtryskiwacza czy poważne zużycie do remontu silnik, takie gdybanie to można tygodniami..


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

A może wał pęknięty, zobacz za koło pasowe czy chodzi tył-przód, bo nieraz pęka w środku panewki i chodzi normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Dzis z Ojcem sprawdzalismy i koło pasowe ma drgania ,ojciec gada ze wał ma luzy i na oko widac ze kolo pasowe ma drgania , olej cieknie miedzy skrzynia a silnikiem przy prawej stronie z takiej rurki ta rurka jest widoczna przed blotnikiem

 

 

 

Nie dymi

Moc ma normalna

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

tez mialem podobna sytuacje, tylko ze stukanie bylo slychac na wiekszy obrotach, od ok. 1400 obr/min jak sie okazalo tulejka na jednym korbowodzie popekala, i luz byl coraz wiekszy, mial niespelna 6000 mth o ile dobrze pamietam, zrobilem w sumie kapitalny bo olej bral, a ze byl caly rozebrany to jedno skladanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Masz wał do szlifu ,luzy poprzeczne wału


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ah jak ja lubie tematy coś się tłucze i zgadujcie ludzie co to jest. Kto to może zgadnąć jak silnika nie słyszy. Mechanik to oszust i napewno chce naciągnąć. Więc jeśli sam się nie znasz jedź do drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak wał ma luzy to należy odkręcić misę i sprawdzić,wały w MF lubią pękać na pierwszej stopce tak że ciągnik będzie pracował ale będzie trudniejszy rozruch i przy kole pasowym będzie mokro dla znających sprawę wystarczy wziąść za koło pasowe i próbować poruszać w prawo i lewo powinno się wyczuć


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli silnik ma 6 tys mth to nie ma co się udzić jest do remontu po co te zgadywanki. 10 tys mth to można sobie między bajki włożyć w tym silniku jeszcze w tym składanym już w polsce to marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Malo jeszcze widziałeś jak myślisz ze 6500 mth to koniec silnika AD3.152/. W swoim nakręciłem 18900 mth do pełnego remontu,jest kilku na tym forum co kręcą ponad 10.000 mth i jada dalej wiec nie mów ze nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Hm, nasz 7800 wychodził do remontu, góre silnika miał jedynie robioną bo mocy nie miał i dymić zaczynał już, ale wał jest nieruszany bo nic w nim nie klapie i trzyma dobrze ciśnienie, a co do wytrzymałości silnika-znajomy 13 tys mtg 3p zrobił bez remontu :lol: więc w tych ciągnikach chyba jest wszystko możliwe;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Tak zrobił, ale napewno nie z pługiem 3 skibowym lub tego typu maszynami. Do których mf jest za słaby. Albo może komuś się cyferki pomyliły i przecinek nie w tym miejscu postawił. Pozatym co to znaczy pełny remont. Zmieniałeś tuleje, pierścienie znaczy zrobiłes remont. Silnik nie jest orginalny. Więc po co te bajki. Może 1890,0 było. Żaden nieruszany silnik w orginale tyle nie wychodzi co podajecie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0

Zgadzam sie z kolega u gory tyle mtg to moze sobie zrobic jak bedzie jezdzil z przyczepa pusta tam i z powrotem jestem mechanikiem robie z traktorami i jeszcze sie nie spotkalem z takim cudem :o Mam mf i po 5000 tys robilem remont bo byl slaby i bral olej a ten traktor służy do wszystkiego...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes3p    0
Napisano (edytowany)

Zgadzam się z kolegą "Szczewko", my swoim c-360 3p 87r. zrobiliśmy 10000 MTH, zaczął olej brac i ciężko palił, no i silnik do kapitalki poszedł, ale moc miał jak zawsze, nie tracił mocy.. ;) Mam jeszcze MF 255, 89r. to zrobilismy nim 7500 mth i zaczął brac olej, to zrobione bylo planowanie głowicy, oraz zmienione pierscionki, kapitalki nie bylo... Od nowości oba jezdzily w 3 skibach, mf tylko na zimową orkę na 2 robil (oramy na 2 ciagniki)... Oba perkinsy mamy od nowości. ;p

Edytowano przez Ramzes3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Napisano (edytowany)

Zaden przecinek mi sie nie przestawił a skoro macie doswiadczenia ze po 5 tys robicie remont to gratuluje ekspoloatacji ciagnika. "Jak dbasz tak masz" nie raz juz bylo to powtarzane. Moze "cudowny" CB-CC 30 lejecie do silnika bo to by tłumaczyło tak niskie przebiegi.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Szczewko ma rację, na superolach, milwusach i alandach daleko nie zajedziecie bo ten nagar i osad zarzynają silnik bardziej niż pług 3. Ja mobil delvac w u3512 i schell rimula w t25 i silniki lusterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Szczewko dokładnie, wymiana oleju na czas i nieprzeciążanie silnika przyczynia się do przedłużenia jego żywotności, nasz do przebiegu 4 tys mtg był głównym ciągnikiem w gospodarstwie, więc Panowie, to Wy skończcie z tymi bajkami;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Napisano (edytowany)

I zeby nie bylo ze orałem 2 skibowym bo on nigdy takiego na oczy nie widział. Polskie spychy bo tego plugiem nazwac nie mozna zazynaja ciagniki.Ten kosztowal 50 euro.pług do 3p

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0
Napisano (edytowany)

Od bradzo bardzo dawno leje do mojego olej MOBIL !! Moze mamy jakies inne MF 255 ja moze mam tego z Chin sprowadzanego co? A robie w zawodzie Mechanik i wiem to nie na jednym przykladzie chyba ze u was Mf sie glaszcze a nie jezdzi. Superol to sobie sam mozesz lac do swojego.. OLEJ REGULARNIE WYMIENIANY CO ROKU...

Edytowano przez Mlatek

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Hm, zależy ile w roku mtg robisz;] u nas 200-250 mtg. ten zakres jest przestrzegany


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

U mnie w MF olej wymienia się co roku, pracuje jako jedyny ciągnik na gospodarstwie i nieraz ładnie dostaje po d*pie. Ostatnio jeżdżę na Lotos Diesel 15W40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj