Polecane posty

solek01    208

Witam!

 

Poszukuje ciagnika rolniczego na okolo 10 ha, najchetniej cos okolo 60 Km (bo do takiej mocy mam wiekszosc maszyn). Na Allegro natrafilem na takiego SAME_a

http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-same-explorer-65-najtaniej-konin-i1578670805.html

 

Pomijaja jego walory zewnetrzne i faktyczny stan techniczny, czy ktos moze ma podobnego i moze cos wiecej napisac odnosnie spalania, awaryjnosci, dostepu i kosztow czesci, oraz wszelkie inne uwagi mile widziane. Ponadto czy ktos wie czy te modele maja szybkie skrzynieoraz rewers!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem na przykładzie troszkę mocniejszego modelu 90 po zrobieniu pełnego serwisu tego ciągnika w zakładzie pod Kraśnikiem woj lubelskie ciągnik jak na razie spisuje się rewelacyjnie jedynie w przeciągu 4 lat od tego serwisu była robiona regulacja hydrauliki ale nie wiem dokładnie o co chodziło co do spalania to jest bardzo przyzwoite jak na maszyny które ciąga dodam tylko że zostały mu założone najszersze opony jakie były przewidziane i dzięki temu jego moc jest wykorzysta w 100%

dodam że sam jestem zainteresowany tym same ale ten handlarz który go sprzedaje bardzo usilnie stara się go pozbyć a jego stan jest najlepszy z tych maszyn które posiada na sprzedaż jakieś 3-4 miesiące temu (od momentu przywiezienia go) cena za ten ciągnik wynosiła 25500 zł i od tego momentu ma tendencję zniżkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

No tak ,może i warto tylko zę jeżeli doliczymy wat to będzie 22 tysiące + pewnie z 5 tysięcy żeby wyglądał jak ciągnik bo narazie to masakra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Odpusc sobie ten ciagnik bo takiego padła to w zyciu nie widziałem.Byłem go ogladac ze znajomym i nawet nie chcielismy zeby ktos go odpalił bo strach zeby cos sie nie urwało od tej korozji.Kabiny nie da sie tam odrestaurowac bo jest tak przezarta rdzą ze szkoda gadac.Reszta ciagnika takze w opłakanym stanie.Ten ciagnik jest wart max 10tys zł i ani grosza wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

oj to widze ze ja juz na samym koncu kolejki po niego :-)! no powiem ze ciagnik bylby idealny jak dla mnie no ale jak to mowia OKAZJI nie ma!!! A ty Blondynek ogladales go moze??

Mario szkoda ze go nie odpalales bo b chociaz bylo wiadomo czy silnik na chodzie! A jak inne podzespoly Mario?, przedni naped, skrzynia, podnosnik dzialaja? I jaka on ma skrzynie, ile przelozen, revers??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Miarka oleju nawet nie ,,dotykała,,oleju była sucha wiec to juz samo mówi za siebie o stanie silnika.Ciegna boczne co trzymaja ramiona podnosnika były przezarte rdzą ze ledwo wisiały,felgi także strasznie skorodowane.Ciagnik na zdjeciach to wygląda nie tak strasznie ale w rzeczwistosci to padlina.Facet sciaga maszyny z holandii gdzies z nadmorskich rejonów i dlatego sa tak skorodowane.Obok tego Sama stał Case to nie wiem czy bo na skupie złomu go przyjeli tak był zeżarty rdza,felg praktycznie juz nie było palcem bys dziure w nich zrobił taka korozja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

nie nie byłem go oglądać jedynie rozmawiałem telefonicznie i w trakcie tej rozmowy cena z obecnych 18tyś zjechała na 13tyś czyli jak bym pojechał go obejrzeć to pewnie jeszcze by się coś ugryzło o ile by doszło do czegokolwiek

mario81 ma racje widziałem więcej zdjęć tego same i to jest porażka ale jeśli ktoś chce i ma za co no i oczywiście ma czas to może się w to bawić

solek01 nie jesteś ostatni bo ja dawno dałem sobie spokój z tym same tylko jak przeglądam aledrogo to rzucę okiem jak ma się cena tego

a nie myślałeś nad landini jest taki jeden na aledrogo za 18500 i nawet nawet wygląda ale poza tym to nic nie wiem bo nim się nie interesowałem a tam jest 3 cyl perkins 55km i 4x4 tylko kabiny brak ale jego spalanie będzie symboliczne dostęp do części bardzo szeroki bo to jest to samo co mf także pomyśl nad tym i na twoje 10h starczy zupełnie no chyba że masz nie wiadomo jaką ziemię

a mario81 był jeszcze u tego handlarza MF699 jak byłeś??

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

MF 699 nie widziałem jak tam byłem.Solek01 ma racje okazji nie ma.Troche pojezdziłem z kolegą po handlarzach i widziałem tych ciagników i jak jest dobra cena to cos ukrytego w ciagniku.Oglądalismy ostatnio tez explorera 4x4 tylko 60 3cyl.W ładnym stanie 5tys mtg 92 rok chyba tylko ze ,,wyrzucał,,biegi.Facet chciał 22tys.Moze i jakas błochostka a moze i powazna sprawa z ta skrzynia i odpuscilismy sobie.U tego samego faceta ogladalismy tez Renaulta 751 4x4 za 13tys bez kabiny.Ciągnik w ładnym wizualnie stanie ale po dokładniejszych ogledzinach okazało sie ze miał spawany tylny most wiec tez sobie dalismy spokój.Jak ktos bedzie pewny maszyny to bedzie ją cenił i kółko sie zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Blondynek a moglbys mi przeslac zdjecia tego SAME na maila?? Co do Landini to go poszukam na Allegro. Jest tez fajn same explorer 55 3 cyl chyba cos okolo 18tys ma kosztowac ale nie ma przedniego napedu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

solek01 nie nie mam już tych zdjęć chociaż zobaczę jeszcze na laptopie ale te zdjęcia co ja miałem to były jeszcze nie z Polski tylko z Holandii czy Belgii ale też nie za ciekawe strasznie mgliste były z tego co pamiętam a jak pytałem się czy nie ma lepszych to powiedział że tam taka pogoda

a tu masz link do tego landini

landini 5500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
Napisano (edytowany)

ten landini wyglada fajne ale wolalbym za ta cene juz z kabina bo juz jeden mam bez to wystarczy. Znalazlem fajnego Sama ale niestety ogloszenie juz dawno nieaktualne tylko google cos wyszukuje: http://www.truck.pl/pl/d/maszyny-rolnicze/ciagniki/rolnicze/same-explorer-5238738

Widze jeszcze na allegro fajnego Fiata 680 ale to sie o niego zapytam w innym dziale bo jeszcze znowu dostane jakies ostrzezenie

 

Przegladam allegro i znalazlem takie cudo: http://moto.allegro.pl/same-65-exploler-65-km-i1602498816.html

szkoda ze nie ma przedniego napedu :(

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

U którego? bo już ich się tu kilku przewinęło i widzę kilka renówek ale wszystko duże.był jeszcze Fiat 680 na Allegro lub otomoto ale link nie działa, pytałem o niego w kategorii pozostałe ale nikt nic nie odpisał. Ponoć dość dobre ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

no fajna ale ja szukam czegoś w okolicach 60/65 km a ta ma 80. Ale wygląda fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegladam allegro i znalazlem takie cudo: http://moto.allegro.pl/same-65-exploler-65-km-i1602498816.html

szkoda ze nie ma przedniego napedu :(

 

Ładnie odmalowana maszyna. Mam dokładnie taki sam traktor, tylko z przednim napędem.

 

Na pierwszy rzut oka, brakuje jednego z siłowników do tylnego podnośnika - powinny być dwa. Ten traktor nie ma wewnątrz, żadnego siłownika, więc jeśli ktoś z niewiadomych przyczyn wymontował jeden z tych zewnętrznych to udźwig spadł do poziomu 1700 kg. Traktorek dość solidny, ale cudów nie ma. Niestety nie powiem ci jak sprawuje się w polu, gdyż nie pracuje w rolnictwie. Po roku pracy w lesie i trochę na budowie, nie zepsuło się nic poważnego. Bardzo dobrze pali zimą.

 

Kolega ma fiata 70-90, to w porównaniu do tego Same solidniejsza maszyna i szybsza + trochę wydajniejsza hydraulika.

 

Największą zaletą tego Same są hamulce na 4 koła, bardzo dobra rzecz na pagórkach. Jeśli masz płasko, szukałbym fiata ze względu na lepszą dostępność i tańsze części w serwisach NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

jeśli kogoś interesuje same expllorer 90 II top DT pisać!!!, ciągnik w miare zadbany oleje i filtry regularnie wymieniane, brak wycieków mysle że warto z samego wzgledu na jego bezawaryjności jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc1515    0

Wita. Właśnie kupiłem Same explorer 65 1994 rok produkcji. Mam mały problem bo nie mogę znaleź dzwogni włączania WOM z kabiny. Proszę o pomoc jeśli ktoś posiada taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2

Jaki silnik w tych same bo to chłodzone powietrzem jest, jak jest latem w orce po żniwach, w maszynach, chodzi mi o temperaturę silnika, spalanie, dostępność części i ich trwałość oraz cenę. Rozważam kupno Ursusa 3512 ale biorę pod uwagę coś z.moca do 60-65 km z przednim napędem w miarę szybkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam.

Odkopuje temat bo w moim Same Explorerze 65 wystąpiła awaria, podczas uprawy coś strzeliło i ciagnik stanął,  w ogóle nie ciągnie. Hydraulika działa, walek tez. Nie ma żadnej reakcji na sprzeglo,  biegi wchodzą gładko bez zgrzytów,  nawet na nie wcisnietym sprzegle.  Czyżby walek sprzeglowy się ukręcił i w skrzyni nic się nie kręci. 

Mial ktoś podobna awarie albo domysla się co mogło się stać? Jutro się biorę za rozpoławianie ale jakieś sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz nawrotnik hydrauliczny to obstawiał bym tłumik drgań


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj