snorli3

POMOC SĄSIADOWI ?

Polecane posty

snorli3    0

chce pomóc mojemu sąsiadowi w gospodarstwie poniewaz niema on dzieci ani rodziny więc jak umże może przepisze na mnie ?

 

oto jego gospodarstwo

19 h ziemi

11 krów mlecznych które daję 2 banie mleka na dzień i sa dojone ręcznie !

3 jałówki i 2 byki małe i jeden duży - wszystkie te zwierzęta stoją w oborze bez stanowisk poprotu na gnoju ! ;[

 

traktor zetor 7245 i c330 - ale on używa prawie tylko c330 bo zetor za dużo pali !

 

pługi 4skibowe !

stara sprężynówka

przewracarka do siana

przyczepa

rozpadający sie rozrzutnik

kosiarka 2 talerzowa

bizon zo56

 

pusta obora w której kiedyś były świnie ale teraz jest tylko bałagan

i jeszcze pare starych sprzętów ! odrazu muwie sprzedanie gospodarstwa niewchodzi w gre ! kredytu sąsiad niechce brać

 

w tej starej oborze co teraz stoją krowy nieda sie zamotować dojarki

 

JAK MU POMÓC CO kupić lub co przebudować cokolwiek ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przepraszam że się tak wyrażę ale pomożesz mu i włożysz własne pieniądze a okaże się potem że przepisze na kogoś innego albo znajdzie sobie babę ( wiesz różne cuda się zdarzają) albo zawrzyjcie jakąś umowę pomiędzy sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Może przepisze na mnie haha - idę o zakład że ma rodzinę i to na nich by przepisał niż na obcą osobę... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Że na tym świecie są jeszcze naiwni ludzie. W razie jego śmierci i gdy do podziału będzie większy majątek to zaraz znajdzie się rodzina która będzie to dziedziczyła. Więc jak chcesz mu pomóc to najwyżej własną pracą a nie pieniędzmi. Jeśli się ugadasz z sąsiadem to zawrzyj z nim umowę. On przepisuje tobie wszystko ale ty zapewniasz mu dożywocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Wejdz z nim w spolke ALE NA PAPIERZE bez umowy sie w to nie baw bo mozesz tego gorzko pożałować


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mnie teraz rodzina wykiwała, co dali to na chama odbierają żeby dać jednemu,A chodzi o 10 ha z 70. Bo się za dużo dorobiliśmy.

A co o sąsiadach można powiedzieć?? Nigdy nic bez papieru u notariusza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Widzę człowieku że zmyślasz zdeczka bo w temacie o pojeniu pisałeś że ma 10 sztuk krów a teraz już 11? a po zatem w ogóle to ja bym się w to nie ładował może przepisze lub nie jak tak to wygrasz a jak nie to zapomni o tobie przepisze lub rozsprzeda wszystko... a ska kasę an coś weźmie skoro nawet nieżywa wszystkich sprzętów odnośnie zetora a już nie wspomnę ze zborze kosą kosi bo bizon za dużo pali skoro zetor 4 cyl pali dużo a bizon 6 cyl to już w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz lat snorli3?, bo widzisz 56 lat to nie taki stary jak ci się wydaje ja mam 53 jestem w pełni sprawny i nie myślę kapnąć w kalendarz,tak że facet może jeszcze pociągnąć. :)

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A może przepisze na mnie ha Bystre ma plany chłopak. Powiem Ci tak mam w rodzinie takie małżeństwo co również nie mają dzieci i wiem że wuj ma w planach żebyśmy z bratem uprawiali to jego pole bo ma do tego zamiłowania żeby ktoś bliski uprawiał jego pole kiedyś a nie poszło w obce ręce sprzedane. Ale już widać jak ich bliższa rodzina co mieszka w mieście patrzy aby jak najwięcej wyciągnąć i wszyscy mówią że będą oni mieć się o co prawować później. Nie wolno być takim pewnym że ktoś obcy przepisze na Ciebie gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

chce pomóc mojemu sąsiadowi w gospodarstwie poniewaz niema on dzieci ani rodziny więc jak umże może przepisze na mnie ?

Idę o zakład że wcześniej się pokłócicie niż sąsiad przepisze gospodarstwo na ciebie. :lol:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znajomy dogadał się kiedyś z takim trochę pijaczkiem że za dożywotnią rentę przepisał na niego ziemię i znajomy zadowolony bo ma na raty rozłożone i koleś bo ma z czego żyć i nic nie musi robić hehe, a w tym przypadku prędzej czy później zaraz jakaś rodzina się znajdzie, rekordów wydajności chyba tam nie ma od 11 krów 2 bańki z jednego doju czy z jednego dnia? dojarkę możesz bez problemów zamontować niby w czym masz problem, wystarczy gumowy gruby szlauf ogrodowy bańka z aparatami i gdzieś pod okapem dojarka to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie, w ogóle jeśli sąsiad nie daje rady pogadaj z nim może wydzierżawi część ziemi zresztą, zrobisz jak zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj