yacenty

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni

Polecane posty

yacenty    3883

Hej, czy ktoś z was już testował?

Jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kupiłem sobie z marketu androidowego aplikację do pomiarów GPS na telefonie.

obszedłem pole 2.6ha - telefonik pokazał 2.52.

 

W ten weekend spróbuję pochodzić troszkę więcej. Zobaczymy jak będzie z dokładnością


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak nazywa się ten program? Bo jak jakis czas temu zainstalowałem "Distanceand area mea...." ale nie testowałem programiku, był za ferr w markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

GPS Area Calculator - by JAL

 

oprócz tego mam darmową wersję AreaCalculator Free - ale to mi jakoś nie przypadło do gustu.

Zastanawiam się czy jest sens kupować dedykowany odbiornik GPS coś pokroju garmina 60/76 (62/78) czy telefon z androidem i odpowiednim programem wystarczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Dokładność pomiaru który ppodałeś wydaje się być wystarczająca, ciekawe jaka była by z tego Garmina?

Jaka pogodę miałeś podczas pomiaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

bardzo ładne niebo, niemal bez chmur, za to bardzo wietrznie - bawiłem się w niedziele w południe - pogoda na Dolnym Śląsku była super.

 

spróbuję jakoś to obrobić i pokazać online jak wyszedł wynik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czyli warunki pogodowe, przeszkodą dla dokładności pomiaru nie były :) Powtórzyć jeszcze 2 razy i mamy porządny wynik, z którym agencja nam nie straszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

agencji ja się nie boję, gorzej z usługobiorcami, którzy to w wielu miejscach wiedzą lepiej ile mają ich kawałki ziemii


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie wiecie czy jest jakiś programik tego typu na nokie (z symbianem)?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

skoro na adroida jest tego na peczki to i na S powinno być


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Garmin w podstawie ma słabszy program. Wiem, że studenci geodezji często kupują podstawę i robią podmianę oprogramowania do wyższej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

możesz rozwinąć temat? co znaczy podstawa co znaczy lepszy soft?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Najważniejsze jest dobrze skonfigurować garmina do pomiaru pól, bo przy fabrycznych ustawieniach może być mało dokładny, ja też jestem ciekaw na czym polega ta podmiana softu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wygra się soft od wyższego modelu, bo hardware jest wspólny przynajmniej tak mówił mi znajomy, który miał z tym styczność przez kilka lat. Wyższe modele mają dokładniejsze algorytmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Testowałem dzis programik GPS Area Calculator FREE i musze przyznać iz mnie pozytywnie zaskoczył jak na darmową wersje faktycznie przy małych odległościch rzędu 6-10m jest błąd ok 50% (przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych) ale przy pomiarze powierzchni o pow. zmierzoną tzn. kraczką 30arów programik pokazał mi 0.31ha czyli nie jest tak ŻLE :D i chyba dla domowego użytku wystarczająca jest wersja FREE

Bynajmniej jest takie moje odczucie :)

 

pozdrawaim i zachecam do sprawdzenia programu na Androidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ja ostatnio testowałem GPS Area Calculator FREE i błąd pomiaru to za dużo o 2a na 60a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i co wartko kupić ten program czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Sądzę ze warto cena do 50 zł jeśli masz słabego gps w telefonie to proponowałbym dokupić dodatkowa antenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czy jest może podobna aplikacja na iPhone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie jestem pewien - wydaje mi się, że tak

nie posiadam iPhona więc nie zwracałem uwagi na produkty na tą platformę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak macie tela z androidem to przez niego wchodzicie na stronke i ściągacie? Te androidy są w samsungach(obecnie nie jestem zorientowany w telefonach na rynku)i jeszcze jedno czy za te inne aplikacje płaci się dużo? Z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ciekawy temacik. Mam Samsunga I5700 Galaxy i musze sobie poszukac takiego programiku i zainstalowac ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murek    0

Bo zamiast aplikacji na phona można sobie kupić urządzenie do pomiaru pola chyba bardziej prezycyjne od tych wynalazków na Androida.

Znalazłem Garmi GPS Map

Urządzenia do pomiaru powierzchni pola, pomiar działek o nieregularnych kształtach, możliwość wgrania map morskich i lądowych.

Ale powiem, nie testowałem i nie polecam ale może ktoś już to ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

o garminach mamy wiele tematów.

po co ci kolejne urządzenie jeśli może na telefonie dałoby rade zrobić coś podobnego? powtarzam MOŻE, może jednak niezbędne okaże się zakup dedykowanego urządzenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

A moze ktos zna jeszcze inna aplikacje na androida do pomiaru powierzchni? Jestem ciekaw czy jest cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj