damian95

Gwint metryczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian95    22

Mam problem chce kupić taki oto rozdzielacz http://www.farmexpert.pl/rozdzielacz_hydrauliczny_dwusekcyjny_2_40l_produkt6131.aspx tam jest gwint 1/2 cala chciałbym również kupić do niego przewody i złączki teraz pytanie jak to jest z gwintem. Na allegro w takim rozdzielaczu jest napisane że są gwinty na wejściu i wyjście 1/2 cala a na siłowniki 3/4 cala czy w tym też tak jest bo jest napisane tylko 1/2 cala. Po drugie co oznacza na złączkach i przewodach np. M22x1,5 lub M18x1,5 wiem że to gwint ale teraz jaki zastosować aby po kuponie nie było lipy że coś nie pasuje. Chciałbym również pomocy jak obliczyć jaki gwint mam w siłowniku od masztu(bo do tego ma być używany rozdzielacz) czy można to jakoś obliczyć jaki się ma gwint??

Dziękuje wszystkim i sorry że jest to trochę zagmatwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

np m22x1,5 to gwint metryczny o skoku 1,5mm najlepiej wlansie takim grzebieniem spr ale i obliczyc mozna... ale jeli by cos nie pasowalo to zawsze mozna utoczyc badz kupic redukcje z jednego na drugi gwint wiec przewaznie wsyztsko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M22x1.5 to gwint metryczny drobno zwojowy o skoku 1.5mm zeby sprawdzic gwint mozesz zmierzyc odleglosc pomiedzy kolejnymi zwojami gwintu ale najlepiej zmierzyc kilka zwoi i podzielic np,na gwincie odliczsz 4kolejne zwoje,mierzysz i wychodzi6mm, wtedy skok gwintu wynosi 1.5mm. mierzysz srednice gwintu i wychodzi 22mm wtedy masz gwint M22x1.5, gwinty metryczne stosowane w hydraulice to:

M16x1.5

M18x1.5

M20x1.5

M22x1.5

M24x2

oczywiscie sa jeszcze mniejsze i wieksze ale posrednich nie ma, dlatego jak zmierzysz i zaden z wymienionych nie bedzie ci pasowal(np srednica 19mm) to bedzie to gwint calowy lub jeszcze inny

 

jesli chodzi o podlaczanie rozdzielacza to mozna dorobic tak przewody ze z jednej strony beda gwinty calowe a z drugiej metryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wystarczyło spojrzeć niżej :D (co kupili razem z tym rozdzielaczem)

do rozdzielacza w miejsce tych czerwonych zaślepek wkręcisz 1/2 a drugą stronę będziesz miał na przewód 22*1,5 ;) teraz nie trzeba spawać ani toczyć w sklepach pełno złączek jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Popieram poprzednika można suwmiarką ale wtedy na kilku zwojach, najlepszy jest grzebień. Ale jak się niema co się lubi to się lubi co się ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A to dzięki sporo mi wytłumaczyliście a jest jakiś odpowiednika np. że 1/2 cala to np. M24x2 czy nie ma takiego czegoś?? A i jeszcze nie ma tam napisane ale na wyjściach na przewody to jest 3/8 cala tak jak tu http://allegro.pl/ro...1492024074.html ?? Czy te rozdzielacze różnią się czymś oprócz ceny?? Sorry że tyle pytań ale chcę być pewny a nie potem przy skręcaniu okaże się że jest źle i kaska w błoto. :):D

 

 

Ps. Czy w calowych także jest skok gwintu czy nie??

Edytowano przez damian95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego 1/2 cala a M24*2 to dwa różne gwinty. Pierwszy to gwint calowy (angielski) a drugi to metryczny. Z dopasowaniem to tak jak dopasowywanie kluczy calowych do metrycznych - niby ten sam a inny.

 

Kiedyś w awaryjnej sytuacji wkręciłem w rozdzielacz metryczny końcówkę calową hydrauliczną, dało się i było dobrze ale to była sytuacja awaryjna.

 

Dziś nie jest problemem redukcja , czy przewód który z każdej strony ma inną końcówkę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj