Krzysiekfigix

pług obrotowy akpil km180 czy unia ibis XL

Polecane posty

Przemas15    0

Musisz podać na jakich ziemiach ten pług ma pracować z jakim ciągnikiem czy te ziemie są zakamienione czy nie

Bo przy wyborze pługa trzeba uwzględnić szereg czynników


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

A ile masz do dilera akpila ile do unii?

Niebrałeś pod uwagę kosztów serwisu?

Dla mnie plusem akpila jest to że ma system zmiennej szerokości orki


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Też stoje przed podobnym dylematem tyle że albo używany Kverneland albo nowy Akpil km180. Warto kupić Akpila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

kturu pług jest lepszy akpil KM180 czy unia XL ?? ziemia jest rużnej klasy, od borowiny po piachy. cena niegra większej roli ,wiadomo akpil jest trochę tańszy. proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

kolego ja stałem przed podobnym wyborem i wybrałem akpila a który lepszy to ci nie powiem spotkałem sie z wieloma opiniami ze pługi uni stawiają większe opory ale ile w tym prawdy nie wiem. miałem jeszcze chec na vogel& noota ale tak jakos wyszło ze jest akpil km 180 i nie nazekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Weź pod uwagę pług IBIS z odkładnicami LONG. Jest korpus powstały z połączenia odkładnic grudziądzkich MX/ZX i dokładni Overuma XL. Orze jeszcze lżej.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Kolego w ibisie XL możesz sobie wybrać odkładnie czy chcesz ZX czy long i nie ma za to dopłaty a w ibisie L jest za to jakaś dopłata ale nie wiem ile. Ja stoje przed takim samym wyborem i chyba wybiorę unie i to właśnie model XL Corn z odkładniami long. różnica w cenie między akpilem a unia to 3 tyś netto-drożej unia wychodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

tylko że mam za mały ciągnik (95km) do xl, więc jak dla mnie to tylko ibis L no i ciekawi mnie czy duża jest ta dopłata :) po obejrzeniu fimu na yt z tymi odkładniami w pługu ibis lh 4+1 podajrze, bardzo spodobała mi się jakość wykonanej orki, i wydaje mi się że ibis powoli dogania zachodnią konkurencję co do precyzji i jakości orki :) no bo kiedyś to każdy wie jakbyło z tymi ibisami, każdy narzekał, a teraz coraz więcej spotykam pozytywnych opini na temat tego pługa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W zeszlym roku liczyli 190zl netto doplaty za pare (gora/dol)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustav4400    13

Witam zamierzam kupić pług obracalny 4 skibowy, do wyboru mam Akpila KM180 i Unie ibis XL z odkładnicami long i siłownikiem liniowania. który z tych pługów byłby lepszy waszym zdaniem? cena Akpila to 33,5 tys brutto, Unii 34 tys brutto. pług będzie pracowac z mf 6290

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak Polak może pisać nie bierz polskiego ? przecież Unia to dobry sprzęt ,a z odkładniami long to już całkiem fajna sprawa .Ludzie co popieracie kupując zachodni sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

popieram wygodę pracy , trwałość, jakość wykonania, jakość powłoki lakierniczej no i wygląd,

z unii miałem pługi, talerzówkę, 2 opryskiwacze, przyczepę, agregat uprawowy kombi, rozsiewacz nawozów MS

od znajomego pożyczam Aresa t, agregat ścierniskowy, i siewnik famarola,

z tego do pracy nie nadaje się gruber, zapotrzebowanie mocy jest pieruńskie w porównaniu z zachodnią konkurencją

pługi są okrutnie ciężkie , rozsiewacz zgnił po 4 latach, a na 2 letnim opryskiwaczu są już ślady korozji, kombi oblazło z farby

w przyczepie całej pszenicy sama otwarła się burta , i zborze wysypało się na drogę

ok wydają się talerzówki, siewnik w miarę,

opryskiwacz zachodni 2 razy droższy więc jak na tą cenę też ujdzie.

cena pługów z unii jest bardzo zbliżona do bardzej renomowanej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak mógł rozsiewacz zgnić po czterech latach? chyba zostawiłeś go z nawozem :D zwykłe lejki trzymają po 25 lat bez problemu ,no może nie na tysiącu ha ale na 40 to na pewno.Co do wagi pługów to zachodnie rzeczywiście ważą tyle co piórko :D No i z uni ciągasz 2m a zachodni 4 ,na pewno się z tym zgodzę :D wszystko to to mity ,tylko potem nie narzekajmy że w naszym kraju jest jak jest ,przecież jak my nie poprzemy rodzimych producentów którzy wcale zle nie produkują to niemiec tego nie zrobi ,maszyny to nie mis polonia że mają być piękne ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez kanarjus
      Witam!
       Stoje przed kupnem talerzówki 4,0m szerokości hydraulicznie składana ale nie wiem na która się zdecydować. Rozważam miedzy AKPIL BISON XL i MANDAM GAL-C. 

      Jeśli ktoś użytkuje tego typu maszyny może wypowie się o nich wady/zalety. Maszyny firmy Mandam są bardziej popularne i każdy sprzedawca poleca Mandam, ale zaciekawiła mnie maszyna AKPILu ze względu na to że drugi rząd talerzy jest w odległości 100cm od pierwszego i więcej waży. MAndam ok 2200kg a AKpil 3200. 

      Z Góry dziękuje za opinie! 
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj