boruch

Agregaty Uprawowo - Siewne

Polecane posty

boruch    0

Witam. Obecnie użytkuje aktywny zestaw uprawowo siewny firmy Famarol. Sprzęt jest już dosyć wysłużony wiec w tym roku postanowiłem go zmienić . Chciałbym odejść od aktywnej uprawy gdyż ziemie na których użytkuje nie wymagają aż tak intensywnej uprawy. Ziemie mam raczej średnio ciężkie 3, 4 klasy górki gliniaste a cała reszta średnia zwięzłość. Oczywiście do rozbicia górek aktywny agregat by został, natomiast cała reszta pola miała by zostać obrobiona nowym biernym agregatem. Przy okazji planuje również zmniejszyć pułap mocy, obecnie sieje Zetorem 16245 a od tego roku NH t5060 105 konnym. Mam kilka propozycji wiec po raz kolejny polegam na doświadczeniu oraz opiniom użytkowników AgroFoto.

 

Pierwsza propozycja to agregat uprawowo siewny bierny ATLAS XXL

med_gallery_17418_49_205139.jpg

 

Druga z propozycji to talerzowe agregaty uprawowe w wersji pół zawieszanej ARES TL DRIVE

Unia-Kurzscheibenegge-TXL-4,00-m-NEU-1237956.jpg?height=600&width=800&quality=80

 

oraz ARES TXL na kołach.

IMG_1285.JPG

 

 

Zwracam się do użytkowników wyżej wymienionych agregatów o opinie odnośnie ich pracy. O mocne oraz słabe strony, i chyba najważniejsze pytanie czy "ząb" będzie skuteczniejszy od "talerza"? Czy na odwrót??

Edytowano przez boruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

NH T5060 lekko nie będzie miał w tych agregatach ;)

Ten pierwszy powinien najlepiej uprawić, dwa następne troche gorzej, ale są bardziej uniwersalne.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Zetorek by szedł przy nich ale nie wiem jak t5060 ja bym wybrał pozycję nr.3 dobrze uprawi i jest na kołach ale nie wiem wybór należy do ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

tak dokładnie. na kwadratowych kółkach :lol:

 

Zapomniałem dodać o szerokości zestawu, 3m. Z parametrów technicznych pierwszy zestaw ma ciut mniejsze zapotrzebowanie na moc 70 - 90 Km.

Edytowano przez boruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

W ofercie firmy LEMKEN doszukałem się również ciekawego agregatu serii QUARZ 7/300.

 

Pierwsza wersja z sekcją uprawową dwurzędową "gęsiostópki" oraz przednią włóką

gaspardo8d.jpg

 

 

Natomiast druga z trzema rzędami zębów Gamma, przednią włóką i redlicą.

quarz6d.jpg

 

Nie mam pojęcia jak sprawa wygląda cenowo z tymi agregatami, oraz czy w ogóle można zestawiać je ze sobą. Pod względem zapotrzebowania na moc to jest tu dość spora rozbieżność od 64 do 127 KM. Nikt w okolicy u mnie nie posiada takich agregatów i naprawdę ciekaw jestem jak sobie dają rade w polu, czy "gęsiostópka" będzie się lepiej uprawiać od zestawu zębowego prostego? Czekam na odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gesiostopka lepiej nadaje sie do upraw jesiennych, gwarantuje podciecie na wiekszej powierzchni, natomiast zeby proste lepsze sa na wiosne, gdyz nie wyciagaja wilgoci na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Kwestia kamieni może tu odegrać znaczącą rolę.

Obydwa Lemkeny jak najbardziej są godne polecenia, z tym że gęsiostopka jest na śrubie ścinanej.

Przy dużej ilości przeszkód na polu możesz być zirytowany na końcu siewu - to raz.

Po drugie, ząb sprężysty wykazuje pewnie drgania, które lepiej rozbijają bryłki.

Możesz powiedzieć no tak, ale po to jest packer.

Moim zdaniem lepszy byłby ten drugi wał klinowy.

Pasowe zagęszczenie gleby jest lepsze.

Gęsiostopka na zabezpieczeniu non-stop może okazać się za droga.

Poza tym gęsiostopka minimalnie więcej wyrzuca wilgotnej gleby na powierzchnię, ale moim zdaniem obydwie opcje są bardzo dobre.

Osobiście odradzam agregaty na sekcjach roboczych talerzowych, jesli oczywiście nie planujesz eksperymentów z uprawą uproszczoną.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja podpisuje się pod tym co napisał @brzozak2 i @majranjd . Dodatkwo mogę napisać, że agregat z wałem strunowym z przodu boi się, jak diabeł święconej wody, wilgotnej zbrylonej ziemie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj