vcc

Uwaga na alternatory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vcc    12

Chyba mogę to tu dać

 

Klient zakupił alternator w sklepie i mi przypadło go zamontować w C-330

bdb7a5e1e839080bm.jpg

 

Oczywiście kabelek od kontrolki, przewód z zestawu na rozrusznik i wsio ładnie piknie :D

Wczoraj widziałem się z klientem i mówił że wracając z lasu poczuł zapach jakby palonych worków a w domu przechodząc obok alternatora poczuł ciepło, był tak gorący iż prawie nie dało się dotknąć.

Alternator trafi do reklamacji a z sklepu albo go kolega wyśle albo trafi do mnie na stół wtedy pokażę resztę z placu działania. Ponoć to już nie 1 taki alternator poszedł z dymem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Robiłem w jesieni podobny, też do C-330, takie same objawy uszkodzenia.

W środku uszkodzone jedynie diody wzbudzenia ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Uzwojenie stojana jakby lakierowane oparami lakieru, elementy plastikowe oddzielające płytkę diod dodatnich wykonane z miękkiego polietylenu, śruby M4 przechodzące przez te plastiki zbyt długie, obcinane szczypcami, rysujące wirnik, wyprowadzenia stojana mocowane między dwie nakrętki.

Wizualnie wykonanie gorsze jak w Chinach. Do mnie trafił jakiś czas po naprawie gwarancyjnej. Nie wiem jak się sprawuje na dzień dzisiejszy, klient jak na razie nic nie zgłasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Mój kolega w C-360 zakupił nową prądnice, oczywiście wiadomo że ''made in china'' przepracowała ok 0,8 MTH i się zatarła, doprowadzając do rozładowania akumulatorów, reklamacja nie przyjęta, a kolega ma nauczkę że lepiej nie kupować coś z chin.

 

 

 

 

Panowie, tylko bez podawania producenta, czy nazwy sklepu. Nie chcemy żeby szef miał przez to problemy. Zbędne posty nie na temat usunąłem.

Edytowano przez Elektrotechnik

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

To co maja powiedzieć nabywcy nowych John deere-ów heh też made in china

 

 

 

Post nie na temat. Następnym razem będą %%. Cytowanie poprzedniego posta też jest zabronione. Poprawiłem.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@vcc a możesz podać co to za alternator? Co tam pisze na jego tabliczce znamionowej? Przynajmniej będziemy wiedzieli czego nie kupować ;).

 

 

 

W tym temacie chodzi o to jakiego sprzętu nie kupować, a nie o to jaki kto ma alternator. Wszystkie zbędne posty usunąłem. Jeżeli jeszcze raz ktoś napisze nie na temat od razu dostnie 24 godziny na przemyślenie swoich decyzji i oczywiście przysługujące 10%.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w sumie też jestem ciekaw jakiej marki jest ten alternator i jakie miał oznaczenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Firmy nie podam bo nie wypada na publicznym forum, co do samego alternatora, klikając w zdjęcie pojawi się w dużym rozmiarze i wtedy od razu widać, wbudowany ma reg napięcia jakąś podróbkę RNc12 oraz szczotki jak w polonezie nowszego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zapodaj nazwę producenta i sprzedawcy na PM.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj