Michal89

Ursus 5314 KOGUT

Polecane posty

Michal89    0

Witam tak jak w temacie mam zamiar kupić i zamontować KOGUT ostrzegawczy do mojego Ursusa

sęk w tym że niewiem jaki będzie pasował do niego a niechce żeby po zamontowaniu wyglądał śmiesznie

 

jeśli macie koguty przy swoich ursusach podobnych do mojego pzreślijcie fotki lub jakieś linki z kogutami

 

Sprawa druga to jak go zamontować chodzi mi głównie o instalacje elektryczną?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Ja ci proponuję kogut na magnes. Możesz go w każdej chwili zdjąć lub założyć. Kabel może przez szyber dach przełożyć . Nie wiem ja w twoim 5314 , ale w moim jest gniazdko w desce rozdzielczej i tam właśnie podłączam i odłączam koguta.

Edytowano przez zetorek5011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal89    0

zetorek5011 na magnes niechce bo to troche tandeta bynajmiej te ktore oglądałem

 

 

turas20 ten twój wygląda jak na magnes sam robiłeś te mocowanie?


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Tak on był też kiedyś na magnes ale wykonałem rurke z podstawa do której jest przykrecony kogut...rurka jest przymocowana do kabiny ,gdy wjeżdżam do obory to pochylam go do tyłu i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

koguty na magnes nie sa najlepszym wyborem. najlepiej kup taki http://allegro.pl/kogut-lampa-ostrzegawcza-12v-uchwyt-gietki-i1424614143.html a mocowanie zrob sobie z rurki, najlepiej skladane ze w razie bys chcial do niskiego pomieszczenia wjechac to sobie zlozysz. kogut z gietkim uchwytem bynajmniej sie nie polamie na galeziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

@Heniuś masz tego koguta z linku,jak on świeci?

Pytam bu u nas przy ciężarówce jest sam taki na 24V i bardzo marny efekt jest tego błysku.

Zaś przy seicento mają na magnes ten polski LBO to daje jak oszalały.

Tak wygląda KLIK tylko trochę drogi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

noo o czym my tu gadamy. porownanie lamp za 100 i za 260 zl :P nie mam takiej lampy, ale bede musial cos kupic do 1224 bo ten na magnes co mialem (za 25 zl :lol: ) sie rozlecial, najpierw wypadl magnes, a potem przestal swiecic :lol: w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1 jest duzo napisane o kogutach, jakie wybrac, ktore sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. Potrzebuję schemat, opis lub zdjęcie podłączenia skrzynki bezpieczników tej przy kierownicy. W necie znalazłem jeden schemat ale jest nie czytelny. Wymieniałem całą skrzynkę i coś pokręciłem bo nie mam klaksonu tylko przy na ciśnięciu na pokrętło zapalajà się światła drogowe i nie działa wycieraczka. Mogę podesłać numer do mmsa lub maila. Dzięki
    • Przez szymon134
      Witam chcem zamonotwać radio w MF 6170 1997 r . Jest otwór na radio lecz nie ma kabli poprowadzonych do radia są tylko ucięte kable od głośników . Czy ma ktoś rozpiskę od bezpieczników ? Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez 45142007
      Jak podłączyć radio do ursusa 4514 kabina komfort ?
    • Przez Soundkilla
      Witam! Mam problem z kierunkami w ursusie od czasu kupienia ciągnika kierunków nie było (z tego co pamiętam) nie było też świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu palił sie ciągle stop 
      postanowiłem najpierw naprawić instalację,sprawdzić gdzie leży problem.I tu zaczynają się schody,o ile ze światłami stop i pozycjami jakoś sobie poradziłem o tyle z kierunkowskazami jest problem.Przełącznik kierunkowskazów (na trzy piny,2 mają prąd jeden nie) cały czas działa i nie ważne w którą stronę przekręce i tak migają wszystkie kierunki tak jakby na awaryjnych stał.dodam że przełącznika awaryjnych nie mam w tym modelu,próbowałem zamieniać kable ale nic to nie daje,Kupiłem drugi przełącznik i na nowym jest taka sama sytuacja.Miał ktoś taki problem i jest w stanie mi podpowiedzieć? 
       
    • Przez Sadownikx2
      Mam problem w Ursusie 2812 mianowicie jak trochę pojeździe się w nocy to zaczyna żarzyć się kontrolka ładowania, ten piorun, nie świeci się tak jak przy przekręconym kluczyku, tylko się żarzy.
      Czym więcej gazu tym mocniej się żarzy.
      W dzień się nie żarzy.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj