drajwer12

Podnośnikw MF 255 nie opada

Polecane posty

drajwer12    0

Witam mam takie pytanie czy kiedy kol wiek komuś w ciągniku jak się podniesie belki do góry sam i potem się dale na opuszczeni to nie spada chyba że się zgasi silnik to w tedy lub stanie się na belki ok 100 kg nie ma różnicy czy ciągnik zimny czy jeżdżone i zagrzany . Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

a ten suwak od szybkości opuszczania na jakiej pozycji jest żółw czy zając i nie było nic przestawiane na tym rozdzielaczu hydrauliki pod siedzeniem może za słabo wskoczył

Edytowano przez jozin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwer12    0

Właśnie k**wa nie ci nie było ruszane przy tych wajchach ani nic nie wiem nie co jest grane tak te wszystek rozdzielacze co są od wyjść i od odnośnika są ok . nie wiem

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

jak ine pomoze to co jozin pisze to sie stalo ot co u mie muszisz zdjac to co pod siedzeniem jest i przeczyscic kanaliki od olejeu i filtry hydrauliczne i powinjo pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

U mnie też się działy podobne cuda. Jak opuścił to nie chciał podnieśc,trochę się pojeżdziło, i znowu zaczął działac. Innym razem jak podniósł to nie chciał wcale opuścic, dopiero ruszanie rozdzielaczem w przód i w tył to po milimetrze zchodził w dół, trochę się pojeżdziło i znowu zaczął działac. Zdarzało się też tak że jadąc z zawieszoną maszyną sam zaczynał podnosic coraz wyżej aż zaczynało tłuc, wtedy wajcha od pozycyjnej nawet milimetr w dól i narzędzie jebut o glebę, i tak jeżdziłem jakiś czas i się męczyłem, aż w końcu całkiem stanął i nie chciał podnosic. Przyczyną tego wariowania był zawór sterujący pompy http://www.sklep-gre...oducts_id/32113 całkiem się rozleciał.

Może u Ciebie on już się zaczyna rozwalac (lepiej żeby nie bo czekało by cię wybebeszanie pompy), a może masz zasyfiony olej.

Edytowano przez Kyristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwer12    0

no rozebrałem wyciągnice podnośnik cały i nic tam nie widzę wszystkie sprężyny ok wszystko ok a nie wiem czemu teraz dalej to samo chodzisz masz na opuszczaniu to jak chodzi silnik to on i tak powoli sobie podnosi dopiero jak przytrzymasz to nie będzie ponosił . Nie mam pojęcia co się stało.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże, ale w instrukcji napraw jest, że jak sie go składa to trzeba dźwignię regulacji siłowej przesunąć na środek napisu SIŁOWA, a pozycyjnej w położenie transport. Pewnie niewiele wniosłem do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Jak miałeś zdjęty dekiel z tłoczyskiem to trzeba było sprawdzic jak chodzą dzwignie, jeżeli jest wszystko w porządku, ładnie się przesuwają to nic tam nie majstruj.

Trzeba było założyc jakiś gumowy wężyk na rurkę która wychodzi z pompy do rozdzielacza i skierowac go do środka, odpalic ciągnik i poruszac dzwignią zaworu sterującego i zobaczyc jak pompa daje olej i czy nie ma żadnych zacięc, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36f0f9c52eeb4265.html ta dzwignia sama powinna się odpychac do tyłu, wtedy podaje olej, popchnięcie jej do przodu powoduje zatrzymanie podawania oleju, wtedy podnośnik powinien opaśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj