IMM

Rauch Axis 20.1R czy Sulky DPX Prima 1500

Polecane posty

IMM    0

Witam!Chce kupić rozsiewacz no i mam dylemat! Waham się pomiędzy rauchem a sulky? Mogę prosić o opinie użytkowników tych maszyn, jakie są ich zalety a jakie dostrzegli wady??

Oto oferty przedstawicieli jaką mi proponują:

 

1.SULKY DPX Prima 1500

-Szerokość robocza 12 - 24 m

-Otwieranie hydrauliczne zsypów.

-Zestaw do kontroli dawki rozsiewu (wiaderko, rynna zsypowa)

-Sita w zbiorniku

-Wałek

cena 15.500 netto (cena do małej negocjacji)

 

2.RAUCH AXIS 20.1R

-Pojemność 1000 l

-Nadstawka L603 (600 litrów)

-Tarcze S4 (szer.robocza 18-28m)

-Otwieranie hydrauliczne zsypów

-Rura ochronna

-Wałek

-zestaw do próby kręconej

-sita w zbiorniku

cena 16.500 netto (cena do małej negocjacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMM    0

Ścieżki technologiczne mam zrobione na 18 metrów. cena w złotówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Różnica cenowa nie duża, ten rauch będzie miał aby o 100litrów większą skrzynie, poszukaj opini użytkowników jak z trwałością tych roziewaczy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMM    0

No właśnie jeżeli chodzi o opinie na temat firmy rauch to jest ich trochę i większość sobie chwali te maszyny, ale o sulkym to już nie znalazłem niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

wiem że sulky ma tanie części zamienne porównywalne do polskich rozsiewaczy popytaj o cenę części rauch i sulky porównaj i wybierz ja mam sulky dpx 1204 i jestem bardzo zadowolony ścieżki też na 18m bardzo łatwo się go ustawia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja mam Axisa tyle że 30.1W z komputerem ale jestem zadowolony z niego co prawda mam do 3 rok i musialem juz zmienic łopatki na tarczach bo sie dziury wytarły. Rozsiewacz obsługuje 300 hektarowe gospodarstwo. Poza tym nie mam innych problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Posiadam Sulky DPX Prima 1500 (zdjęcia w galerii) tylko, że z mechanicznym otwieraniem zsypów (linki). Pracuje na 55 ha (kupiony w listopadzie 2008). Jak na razie jestem z niego zadowolony. Dorobiłem tylko światła z tyłu bo za oryginał za dużo chcieli. Zastanów się nad plandeką, bo jak wracam z pola to błoto z kół ląduje w skrzyni.

Ogólnie który rozsiewacz kupisz to i tak będziesz zadowolony.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choina    2

sprzęt warty polecenia 

 


pracuje nim w gospodarstwie o powierzchni trochę pomad 300 ha i nie ma z nim żadnych problemów 

PLUSY 

-bardzo łatwy sposób ustawiania dawki wysiewu i ca za tym idzie bardzo duża dokładność 

-bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne

MINUSY

-zbyt duża dopłata za światła i plandeke (ale to w bardzo łatwy sposób można zrobić w własnym zakresie i nie drogo)

polecam tą maszynę ale wybór pozostawiam do własnej opinii 

POZDRAWIAM 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj