kotos573

John Deere 5080- 5090R czy Claas Axos320 CL

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotos573    0

względem danego tematu co mam wybrać JD czy Clasa mam 24 ha produkcja mleczna 14ha użytki zielone traktor ma zastąpić Ursusa C-385 4x4 będzie to traktor do głównych prac pług 4 x40cm agregat 320m prasa belująca Sokółka przyczepa samozbierająca Claas Sprinter S330 i to z ogółu wszystko posiadam jeszcze Ursusa 914 z Turem i Ursusa 4514 to zacieszko nie będzie u mnie miał. Chodzi mi łownie o cenę tych traktorów koszty serwisowania spalanie i wasze ogólne poglądy tych traktorów z góry dziękuje

Edytowano przez kotos573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tylko JD :) Nieporównywalnie lepsza skrzynia biegów, w JD 16 biegów w 4 grupach, 4 pod obciążeniem. Claas 10 biegów... brak przełożeń pod obciążeniem. Ceny serwisowania będą podobne, tak jak wszystkich innych ciągników zachodnich o podobnej mocy, jak czytam userów w JD bardzo dużo zależy od dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli miałbym wybierać nie zależnie od ceny to wiadomo JD (lepsza skrzynia, EHR, rama, blokada parkingowa). Jeżeli chodzi o Axosa to w wersji CX można mieć ale tylko 2 biegi załączane pod obciążeniem.

JD 5080R Comfort około 150 tys zł netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladaci1025    0

Ja tam bym wybral jd poniewaz duzo ludzi te ciagniki ma i nikt nie narzeka kazdy zadowolony. a rama dobra sprawa przy tuze. a jak cie stac to biesz orginalnego tura:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

miałem podobny problem ale po tym jak dostałem cenę na ofertę za classa 320cx 206000 brutto a za JD 184000 brutto to wybrałem JD zresztą bynajmniej mnie osobiście nie przekonują silniki perkinsa może i oszczędne ale strasznie mułowate bynajmniej w tym clasie co jeżdziłem po placu ;) no i class jak koledzy napisali ma tylko jeden bieg pod obciążeniem a JD cztery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega ma ten sam problem co ja. byłem ostanio u claasa i cena za axos 320 cl 185tys brutto dla mnie to szok tyle kasy a ten sam silnik co w farmtraku itp. znowu jd ale 5070 M w wersij comfort 155tys brutto. i jak kolega 1piotr1 pisał ze silniki mułowate ma racje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotos573    0

byłem ostatnio u dilera JD 5080R comfort szersze opony i obciążniki mówił o 185tyś. brutto a za Claasa Axos 320cl 10 biegów, mechaniczny podnośnik tylko co rewers elektrohydrauliczny dał cenę 170tys brutto a za ładowacz JD 6tyś.€ jak myślicie to dobra cena zna może ktoś z was różnice ceny pomiędzy JD wersjo Comfort a Premium

Edytowano przez kotos573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

miałem podobny problem ale po tym jak dostałem cenę na ofertę za classa 320cx 206000 brutto a za JD 184000 brutto to wybrałem JD

 

ale ta za claasa to była po negocjacjach czy może tylko oferta np do PROW? bo jak do prow to ja dostałem ofertę na 5100R za bagatela 220 tys zł netto(albo 230 już nie pamiętam dokładnie) ale to tylko oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

JD 5R Comfort należy porównywać raczej do Claasa w wersji CX w którym jest EHR.

Cena Claasa Axosa 320 CX to 193 tyś. bez negocjacji a zawsze da się coś utargować... :unsure:

5R posiada Common rail a Axos posiada wtrysk paliwa regulowany mechanicznie.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja dziś na 5090r oferte wziołem na 170 tys netto a za ładowacz jd 583 41tys neto oferta wzieta na szybko bo nie miałem czasu na dyskusję. obejrzałem co z grubsza ten ciągnik i prezentuje się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

byłem ostatnio u dilera JD 5080R comfort szersze opony i obciążniki mówił o 185tyś. brutto a za Claasa Axos 320cl 10 biegów, mechaniczny podnośnik tylko co rewers elektrohydrauliczny dał cenę 170tys brutto a za ładowacz JD 6tyś.€ jak myślicie to dobra cena zna może ktoś z was różnice ceny pomiędzy JD wersjo Comfort a Premium

 

W serii 5R nie ma wersji Premium. Najlepsza wersja wyposażeniowa to Comfort.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

napisze tak :) rama to dla mnie żaden argument :)

 

Za to dla mnie to bardzo duży plus. Wiemy jaki jest zbawienny wpływ drgań na różne mechanizmy w ciągniku to niech se silnik sam drży a nie przenosi tego na resztę ciągnika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie sadzę że silnik jest zamocowany do ramy na jakichś łącznikach gumowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale żeś błysnął wiedzą @bogdan :D-oczywiście że jest przymocowany do ramy na silentblokach .Fajnie to widać przy gaszeniu ciągnika-widać wtedy takie "bujnięcie" maski.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

O tak to wygląda:

t78274_schowek01.jpg

"W połączeniach silnika i ramy montowane są elementy nośne absorbujące wibracje. Wibracje są też tłumione przez amortyzator o wysokiej wytrzymałości, montowany w wale Cardana łączącym koło zamachowe z obudową sprzęgła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale żeś błysnął wiedzą @bogdan :D-oczywiście że jest przymocowany do ramy na silentblokach .Fajnie to widać przy gaszeniu ciągnika-widać wtedy takie "bujnięcie" maski.

Przy zapalaniu silnika też to fajnie widać B)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

widze ze kolega ma ten sam problem co ja. byłem ostanio u claasa i cena za axos 320 cl 185tys brutto dla mnie to szok tyle kasy a ten sam silnik co w farmtraku itp. znowu jd ale 5070 M w wersij comfort 155tys brutto. i jak kolega 1piotr1 pisał ze silniki mułowate ma racje ...

 

przegapiłem to jak pisałem wcześniejszy post, piszesz że w claasie silnik jak w farmtarku, a zapomniałeś że Farmer ma silnik JD a ile mniej kasy na niego trzeba jak na JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Spoko-bo zaraz kol.bogdan pomyśli że jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji :D -faktem jest że najbardziej niezadowoleni z użytkowania JD są ci którym coś ktoś kiedyś powiedział...ja w sumie dla paru osób tą markę poradziłem (w okolicy,dla kuzyna i zdaje się na AF też) a na razie nikt mi chałupy nie podpalił :D więc chyba jest ok.

PS.Ktoś tu pisał o mułowatym silniku w JD-co jak co ale silnik jest baardzo żywy.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak już w innym poście napisałem: rama w ciągniku JD nie jest ŻADNYM plusem, a pieprzenie o większej wytrzymałości proszę zachować dla tych którzy lubią to łykać :P To co widziałem w JD a czego może brakować u innych to jakość wykonania i niezawodność.

U mnie w ciągniku wibracje silnika musi niestety niwelować tylko zawieszenie kabiny na silentblock-ach, ale tez to w zupełności wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Amortyzacja kabiny wpłynie jedynie pozytywnie na samopoczucie operatora :P reszta ciągnika dalej drży :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no tak w JD na ramie wibracje dodatkowo nie przenoszą się na koła :P Ale już taki JD 8R to już jest gorszy od 5R bo nie drży mu tylko kabina :P

A tak w ogóle i szczególe, co jest ważniejsze niż samopoczucie operatora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj