masseyferguson6140

Renault Laguna II 1.9 DCI 2.2 DCI

Polecane posty

Witam szukam używanego auta, jestem mocno zainteresowany Renault Laguna w Dieslu z silnikiem 1.9 DCI 120km lub 2.2 DCI 150. Na temat tych samochodów chodzą różne opinie. Proszę o wypowiedzi osób które miały do czynienie z Lagunami drugiej generacji. Znalazłem kilka Zadbanych egzemplarzy sprowadzony z 2001 - 2004 r.

Pozdrawiam Mateusz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie kupuj Diesla 1.9DCI ani tym bardziej 2.2DCI. Jak chcesz miec Lalke II to benzynke i zagazowac. Pracowalem w serwisie Renault i moge cos na ten temat powiedziec. Najlepiej na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@szczewko, ale chyba nie przebijają sławnych 1.5DCI? ;) Nie wiem jak tam Laguny ale kumpel w kilkuletnim Scenicu ma już drugi 1.9DCI, pierwszy się zatarł się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fakt diesle spod znaku dci to szmelc. Jeśli będziesz jeździł mało i spokojnie możesz zaryzykować jeśli trafisz na dobry egzemplarz 1,9 dci. Jednak lepszym rozwiącaniem bedzie benzyna nawet niekoniecznie z gazem jeśli ktoś mało jeździ. Policz ile km rocznie robisz, porównaj ceny ile drożej zapłacisz za podobne auto z dieslem czy też wydasz na instalację lpg. Uzyskasz odpowiedź ile litró benzyny kupisz sobie za te 2 czy 3 tys zł. Dodać do tego jeszcze można wyższe koszty serwisu/napraw diesla.

Jeśli jednak koniecznie diesel z francji to najtrwalsze będzie hdi w peugeocie. Zresztą jak i sam peugeot z francuskich najbardziej trwały jest.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej na auto mogę wydać do 20 tyś. Znajomy jeździ lalką II generacji w benzyna gaz 1.8 16V i nawet chwali te auto. DCI silnik to już Common Ra il więc tylko tankowanie w dobrych stacjach. Mechanik mówił że w tych silnikach lubi turbina się rozwalić i to dość często, wszystko zależy od użytkowania tego silnika. Z sąsiedniej miejscowości znam gościa który ma już drugi rok lalkę zrobił 30 tyś km i ma uszkodzony tylko czujnik ciśnienia w kołach, poza tym chwali to auto bardzo wygodne w kombi ładnie się prezentuje. Tylne zawieszenie również szybko się zużywa. Prawdopodobnie Laguny z początku produkcji lubiły płatać figle. We wtorek będzie już sprowadzona laguna 2.2 dci w full wyposażeniu 2003 r, pojadę obejrzeć. silniki 1.5 dci były montowane w pudełkach Clio.

Dzięki za odpowiedzi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

osobisie bardzo mi sie podobaja te auta, znajomy ma w dieslu 1.9dci ogolnie nie narzeka ale cos mowil ze turbina do regeneracji, fajne jest to ze do tego auta nie ma kluczyka tylko jest karta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jest to tani samochód złożony z tanich części. A co tanie wiadomo jakości najwyższej nie jest. Francuskie auta mają to do siebie, że wiele elementów złożónych jest w jedno i takiej wymagają wymiany. Bodajże w lagunie silnik ogrzewania czy też wycieraczek jest razem z komputerem co podnosi koszty naprawy. Co do silnika popsuć sie może wszystko nie tylko turbo. Generalnie wszystko zależy od tego na co trafisz. Podejżewam, że przy tym silniku średnie spalanie około 8 l to bedzie normalka. Czujniki cisnienia też często odmawiają posłuszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w 1.9 np. wymiana sprzegla wiaze sie z wymiana obudowy - 4 tysie ;) .

 

1.5 w wersji 80 i 100 KM wstawiali tez do megane II - siostra ma taki. 2 razy wymieniany caly uklad wtryskowy na gwarancji na szczęście, ale w tamtym roku juz wtryski wymieniala bez gwarancji, nie pamietam kosztu. klapka od wlewu paliwa 800 zl :blink: oczywiscie normalnego korka nie ma, wiec jak opadla to trzeba bylo wymienic bo woda do baku leciala.

poduszki od nowosci nie dzialaja, srylion razy wymieniane czujniki. mechanizm wycieraczek juz 2 razy wymienialem. klamki tez juz 2 razy robila.

 

ogolnie syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Widzę że szukasz francuza nie rozglądałeś się za 406 w kombi 2,0 HDI demon prędkości to to nie jest ale jak trzeba to i 180 pójdzie :D. Stoi u mnie w garażu taki wynalazek i jak na razie od pukać w kraju ma zrobione ponad 100tyś km a ogólnie prawie 200 i nic poważnego nie było robione nie będę wyliczał już końcówek drążków czy filtrów jak i olejów ostatnio zostały założone nowe tarcze jak i drugi komplet klocków i to wszystko jak na samochód z 2001 roku to chyba nie dużo reszta zawiechy jest oryginał i jeszcze ładnie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Francuzów to laguna najbardziej mi się podoba, to auto komfortem nie grzeszy. Czytając opinie o tych autach dochodzę do wniosku że wszystko zależy na co się trafi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Lagunę 1.9 dci na sprzedaż. Mam ją od roku, jak ją kupiłem to turbinę dałem do regeneracji a poza tym wszystko ok. Jakiś czas jeździłem na zapasie i jak założyłem koło z powrotem to czujnik wariował ale teraz jest w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie no @mirasek 1.5Dci to nawet nie porownuj do 1.9 lub 2.2Dci. Tylko wtryski i pompy sie w nich wymienia ktore wcale nie sa tanie.Chyba najbardziej awaryjny diesel jakiego widziałem. W serwiesie wtryski do 1.5Dci zamawialismy praktycznie co tydzien i szły jak swierze bułeczki. Regenerowane z netu wytrzymywały max 1000km i wszystko od nowa. Jesli chcecie Lagune II to 1.8 16V i po klopocie. Tez nie sa idealne(cewki zaplonowe leca szybciej jak wtryski w DCI) ale jedna cewka kosztuje 100-130pln a nie 1500.Poza tym tuleje tylnej belki tez lubia sie wyrwac. I nie kupujcie cewek oryginalnych tylko BERU. To samo 2.2 Dci jest jeszcze gorszy niz 1.9Dci ale glownie ze wzgledu na padajace turbiny i przegrzewanie sie silnika. Ten sam silnik ale mniej wysilony pracuje w Masterze i tam kreci po 400tys i jedzie dalej.

Ja bym sie tymi kartami tak nie podniecał gdyz to takze "pieta achillesowa" tych samochodow.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Mój wuja mam już drugą Lagunę II generacji, najpierw miał z silnikiem 1.6 (rozbił ją), teraz użytkuje samochód z silnikiem 1.8. Zarówno pierwsza jak i druga - bez najmniejszego zarzutu


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Jak Renówkę to tylko benzynę, tak jak radzi @szczewko. Diesle były dobre ale te niewysilone których w serii II nie znajdziesz.

Renault ma też problem z kiepskimi mechanikami, często nie potrafią znaleźć przyczyny awarii i wymieniają zbędne części. Elektronikę firmy Sagem omijaj z daleka, tak jak okazje cenowe z tej marki, dobrej Renówki nikt za grosze nie sprzedaje.

Edytowano przez Spitz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Miałem kontakt z Laguną 1.9 dci i fakt jak koledzy wyżej opisują czyli padnięta turbina jest w tym motorku dość znany. Pomimo nawet ładnego wyglądu (Laguna II, Meganka II podobają mi się) to awariami silnika diesli mnie odstraszają :/


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem auta miałem już brać Passata później audi ale trafiłem na młodą Lagunę z końca 2004 r, i padł wybór okaże się co będzie warta.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1
Napisano (edytowany)

Też słyszałem różne opinie na temat tego samochodu w większości negatywne, jednak mój kolega ma 1.9 z 2004. I sobie bardzo chwali, zrobił 90tys od 2008r cały czas na ukraińskim paliwie. Podobno egzemplarze po 2003 roku są dużo lepiej wykonane. Ja jednak bym się na lagunę nie zdecydował:/

Edytowano przez marcin509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przyprowadziłem lagunę hatchback 1.9 dci initiale Paris do tej pory przejechałem 600 km i jestem miło zaskoczony spalaniem i komfortem tego auta jak będzie chodzić tak jak wygląda to będzie dobrze przejechane ma tylko 130 tyś powinna posłużyć, jak będą jakieś awarie poinformuje.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam lagunę 1,8 wszystko prawie cacy poza tym że... klimatyzacja nie chodzi sprężarka padła panel od sterowania klimatyzacja nie świeci, czujniki ciśnienia w kołach też nie działają, automatyczna regulacja świateł padła problemy z przepustnicą gdzie wychodzi na to że jest jeszcze kilka części odpowiedzialnych za tą awarie (nierówne obroty silnika i brak reakcji na pedał gazu). ale lubię ten samochód i pewnie kiedyś kupie sobie kolejną generacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj