Gość Profil usunięty

Hodowla bydła mięsnego na 15 ha

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, posiadam 15 ha ziemi- 3 ha łąk, a reszta to grunty rolne.Chciałbym się dowiedzieć ile sztuk buhajów mógłbym hodować? Acha i jeszcze jedno, ziemie mam 4-6 klasa, z czego 6 ha 4 i 5 klasy idzie pod rzepak, reszta ziemi 6 klasa pod zboża i kukurydze.Czekam na odpowieć.

 

Uważaj na orty bo odstaniesz kolejne %

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Z 15 ha to ok 20 byś utrzymał ja myślę przed qq żyto na kiszonkę z łąk trawę na sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Czyli zostaje 9 ha z czego 6 ornych jak dobrze rozumiem? Według mnie zasiać ha łąki jeszcze z 2.5 ha qq i 2.5 zboz i gitara :D Myślę że 12 sztuk miękko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Z 15 ha to ok 20 byś utrzymał ja myślę przed qq żyto na kiszonkę z łąk trawę na sianokiszonkę.

 

Żyto przed kukurydzą... <_< nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu nie polecasz? Są takie lata że qq po życie rodzi jeszcze lepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

No właśnie mnie tez ciekawie czemu nie polecasz?? U mnie zawsze jest kuku po życie i kuku bardzo ładnie rośnie i jest sporo kiszonki.

Ogólnie masz 15ha tak z czego:

3ha łąki, 6 ha rzepaku i zostaje 6ha na zboża i kuku. moim zdaniem zasiej z 2ha kuku/żyta na kiszonkę i z 4ha zboża i te 20 sztuk śmiało będziesz mógł trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradca żywieniowy mówił że qq po przedplonie jest gorszej wartości i wydajność z ha w tonach masy jest mniejsza, a i kolby są najczęściej niestety mniejsze ale to wszystko zależy jeszcze od nawożenia ;)

@gruszmen z tych 3ha łąk i 6ha ornego 20 byków styknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Zależy też chyba od regionu w którym mieszka. Bo będzie się to różnić między Suwałkami a Wrocławiem będzie spora (chodzi o terminy siewu itp). Ja jestem z mazur i miałem kuku po życie ale tylko jeden rok a drugi już normalnie. Przerąbane jest w trakcie kiedy skosisz żyto a później sobie tydzień pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za odpowiedzi, a ja mieszkam we wsi Sypniewo, powiat Sępólno Kr. około 60 km na półn-zach od Bydgoszczy. Ziemie są tu zróżnicowane ( górki, glina a za chwile piaski). U sąsiada kukurydza w tym roku ( nie po życie ) to w dołkach wymokła, a na górce ją wysuszyło.

Mam jeszcze pytanie? Byki luzem czy na uwięzi?>

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Jak będziesz ich dekornizowal, to pość ich wolno, a jeśli nie, to weź ich na uwieź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gruszmen z Sypniewa jesteś? ja też z Sypniewa jestem tyle że w mazowickim :D;) byki puść luzem, chyba że będą po sobie skakać to puść u góry łańcuszki i podepnij pod pastuch ;) u mnie tak mam, nie skaczą po sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj