ChiquitaB

Lely Welger maszyny różne

Polecane posty

ChiquitaB    754

Witam.

Prawdopodobnie w przyszłym roku będziemy kupowali prasę do słomy oraz traw na kiszonki.

Nasz wybór prawdopodobnie będzie Lely Welger i tu mam pytania odnośnie tego:

Jakie zapotrzebowanie ma RP435 ?? w broszurach nie napisali:(

Jaka jest przybliżona cena tego cuda:)??

Dochodzi do tego możliwość RP 505 Special i również czy ktoś zna cenę?? Na forum praktycznie nic o tych maszynach nie ma a rozwiązania mają bardzo ciekawe.

Ma pracować z Case JX90 (pogrubiam ponieważ niektórzy słabo czytają) wzmocniony udźwig do 4.5T

Aby nie zakładać nowego tematu i robić bałaganu zapytam jeszcze czy ciągnik ten da radę podnieść kosiarkę Lely Splendimo 320 MC??

 

Jakie są ceny maszyn

Lely Welger 505 Special bądź RP435

Lely ATTIS

Lely Splendimo 320 MC bądź 240MC

Lely Lotus 770 bądź 600

Lely Stabilo Combi 600

Lely Hibiscus 725 CD

 

Wszystko w jednym temacie jak trzeba to moderator niech da znać to porozdzielam:)

Czekam na odpowiedzi w temacie tylko i wyłącznie na temat bez SPAMU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

model 505 występuje tylko bez noży i ma zapotrzebowanie 75 KM, ale sianokiszonka bez noży to strata czasu, większe koszta i mniejsza wydajność w późniejszym czasie <_< Zapotrzebowanie mocy 435 to 80KM i też zapewne bez noży bo tu są dostępne w opcji.

Kosiarka 320MC jak na moje oko będzie za duża bo ciągnik ma za mało mocy, podnieść to da radę bez problemu, bo kosiarka ma bardzo blisko środek ciężkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A jak by dołożył do tego noże to by ciągnik 90koni dał rade?? a co do kosiarki w broszurze jest 90koni przez to pytam:) szersza zawsze więcej objedzie:) ale 2.4 by była wystarczająca. A co do zgrabiania i przetrząsania lepsze będzie narzędzie combi czy osobno?? Ponieważ przy kosiarce 2.4m idealne by było narzędzie 6m które obejmie 3 pokosy na raz przez co będzie bardzo dobrze wykorzystany sprzęt i będzie wykorzystywany w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja w stało-komorowej walcowo-łańcuchowej z 16 nożami i 96 KM pod maska daje radę, ale przy dobijaniu zwalniam :P

Combi to chyba dobre wyjście... wiadomo oszczędność kasy, tylko że przy 6 m trzeba mieć duże i równe łąki... u mnie niestety takich nie ma :D i jeszcze 6 m zgrabiarki i 2.40 koszenia to praca na styk ... mogą być mijanki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Właśnie w broszurze wyczytałem że Lely bardzo łatwo dostosowuje się do różnych nachyleń pola, a narzędzie Combi jest bardzo precyzyjne 6m myślę że dosyć łatwo da rade wysterować bo 3m to za mało jak dla nas. lely ma dosyć fajne rozwiązania ze sprzętem które zmniejsza zapotrzebowanie na moc. Na YT widziałem jak ktoś śmigał z RP435 Proximą 95 więc J90 powinien dać rade. Najlepszym rozwiązaniem by było wypróbowanie tej prasy razem z nożami czy daje rade:) Chyba że ktoś poda mi jakąś inną markę z podobnymi rozwiązaniami jak stosuje Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Siema. Wie ktoś jakie należy włożyć nożyki do kosiarki Lely splendimo 280? Brak danych w internecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj