Suchy

Odśnieżarka wirnikowa

Polecane posty

Suchy    1

Temat kieruję do posiadaczy lub osób które mają kontakt z takim sprzętem.

Chodzi mi o sprzęt w tym stylu:

http://www.hary-janson.pl/optimal-2402-hd/

http://www.pronar.pl/komunalne/___ow15__.html

Chcę się dowiedzieć konkretnie o:

-średnica wirnika dmuchawy, głębokość wirnika,

-Obroty wirnika,

-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min)

-obroty ślimaka,

-szerokość pracy.

 

To takie podstawowe pytania. Jeżeli znajdą się użytkownicy chętni do podzielenia się swoją wiedzą to będę miał więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Moje doświadczenia są z pracy taką odśnieżarką z U 914 (moc ciągnika jest tu dość istotna) - przy 2,5 m szerokości i 70 cm śniegu było co robić na jedynce terenowej z żółwiem

-średnica wirnika dmuchawy 60 - 80 cm, głębokość wirnika 25 cm wystarczy, ale można trochę więcej

-Obroty wirnika - tyle co wałek

-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min) zdecydowanie 540 (1000 jeśli masz b. mocny ciągnik i musisz odrzucić śnieg na ponad 10 metrów)

-obroty ślimaka zależy jaką zdobędziesz przekładnie kątową, ale 60 obr/min (1 obr/sek.) byłoby OK

-szerokość pracy trochę więcej niż traktor, żebyś mógł skręcić w zaspie, ale bez przesady bo braknie Ci mocy.

B. ważne są zabezpieczenia na wirniku (sprzęgło przeciążeniowe na wałku) i na ślimakach (śruby ścinane), bo jeden większy kamień, albo kołek i w tył na lewo do warsztatu :blink:


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kamień jak kamień ale i jakaś cegła , pustak , głaz lub nawet jakieś kowadło lubi się "znajźć" w śniegu > z tego co znajomi opowiadali (ah ta ludzka głupota) Kurde z tą dmuchawą do siana to wcale nie jest głupi pomysł sam się nad tym zastanawiałem ale.... nie chce mi sie nawet koło koła zrobić tylko pompuje ahhaha a gdzie tam jakiś pług wirnikowy do śniegu :blink:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj