BARABUS

wał do pługa ?

Polecane posty

BARABUS    6

witam, szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć, a szukam jakiegos wału do pługa Lemken VariOpal 8x 4+1 (1,5-2,75m szerokość pracy), z tym ze przy założeniu że będzie ustawiony na 2,5m,

 

z używek nie moge nic znaleźć, bo w sumie to minimum musiałby mieć 2,5m, a tak w sumie to najlepiej 3m żeby trochę nachodził, miałby współpracować z ramieniem, które już jest przy pługu - obrotowy, wiadomo o co chodzi, wał musi mieć raamiona do automatycznego zaczepiania czy jak to się zwie :lol:

 

najlepszy byłby taki lemken - nie packomat - taki podwójny Cambella + ewentualnie croskill, ile może kosztowac taki nowy wał ? ewentualnie jakaś alternatywa, poradźcie bo sam już nie wiem, czy może lepiej kupić wał na przedni TUZ do ciągnika i opuszczać go przy siewie agregatem uprawowo-siewnym ? do tego pługa

14122010042.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

A wiec byłem dziś w Agromie oblukać te wały Expoma, i teraz proszę o poradę, jaki wybrać bo jest tego trochę.

 

Posiadam pług Lemkena j.w. opisany, który będzie teoretycznie rozkręcony na około 2,5m szerokości (50cm na korpus), ziemie mam różne, od 3 do 5 klasy, praktycznie można powiedzieć że bez gliny, może z 2ha z 150 ha całości

 

Moje pytania:

1. zastanawiałem się nad szerokością 3m, z myślą o późniejszym wykorzystaniu go na przednim TUZie dodatkowo przy siewie, czyli wał na przód + agregat uprawowo siewny na tył (3 metrowy bierny), tylko czy to ma sens, skoro podczas orki ziemia już raz będzie ubita tym wałem ?? Jeśli nie ma już takiej potrzeby to czy 3m nie będzie za szeroki do tego pługu, może taki 2,6m wystarczy ?

 

2. kupić samego podwójnego cambella Expom DUET (podwójny cambell) czy wersje Partner II (podwójny cambel + wał croskila), a może SOLO (pojedynczy Cambell) lub Partner I (pojedynczy cambell + croskil)

 

3. jak już się zdecyduje, to jaka średnica, czy 700mm cambell wystarczy ?? co do ostrości to myślę że 45 stopni będzie odpowiedni na moje gleby

 

Odsyłam do strony producenta żebyście sobie to sami obejrzeli, http://www.expom.com.pl/PL/Maszyny/partnerIpl.html

 

Liczę na konkretne porady, może ktoś z was ma coś takiego i mi doradzi

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Bierz campbel-croskil na szerokość pługa i nie kombinuj go na przedni tuz bo nie ma takiej potrzeby. Lepiej pomyśl o rozsiewaczu do nawozów na tuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no tez tak teraz myślę że bez sensu dwa razy ugniatać ziemię,

 

no dobra, a jaka powinna być szerokość wału ? zakres regulacji jest od 125 do 275 cm katalogowo, wiadomo że na maxa nie będzie rozkręcony, najoptymalniej po 50cm na korpus, czyli 250cm, czy wał 260cm wystarczy ? czy lepiej 300cm, ten 300cm mnie przeraża wielkością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Spokojnie 2,6 wystarczy. Nie zapominaj, że to spore obciążenie dodatkowe dla ciągnika. Bo taki wał swoje waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

myślę że Fendt 818 Vario na średniej klasie ziemiach powienien dac rade z tym Lemkenem i takim wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Najlepszy wał to wał Lemkena ponieważ poprzez dokrecanie i odręcanie kół można dowolnie zmieniać jego szerokość oraz co szczególnie ważne w przypadku pęknięcia jednego z kół łatwo je wymienić. W przypadku innych wałów taka wymiana jest wręcz niemożliwa (korozja itp.). Może kup używany Lemkena i poprostu dokręć mu brakujące koła.

 

Jak sie pług sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj