aro321

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2

Polecane posty

aro321    103

Witam wszystkich na forum. Parę miesięcy temu nabyłem Belarusa 952,2 wraz z turem. Jak do tej pory ciągnik sprawuje się dobrze ale przez ostatnich parę dni bardzo duże mrozy dają się we znaki z racji, że ciągnik muszę palić codziennie (wożę nim dla bydła bele sianokiszonki, wysłodki, słoma) chciałbym założyć mu grzałkę w blok (widziałem ciekawą na allegro) tylko nie wiem czy to dużo pomoże a nie chcę wyrzucić w błoto ok 300 zł więc proszę was o pomoc. Zdjęcia mile widziane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Zgłoś sie do @Marcin974 bo on ma grzałkę w MTZ. Nawet był w gazecie, i opowiadał jak to montowac i tak dalej ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja właśnie kupiłem do pronara jutro ma przyjsc to powiem co i jak.

Tylko niech ktos mi powie ja wyciagnac ta zaślepkę co tam jest włozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Młotek i kawałek śrubokręta pomoże ja jutro też zakładam grzałkę co prawda pali dobrze ale jak przyjdzie -30 to może być mały problem a ciągnik odpalam co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

i takie 300 zł szybko ci sie spali szkoda kasy na to badziewie niezawodna jest goraca woda i ewentualnie samostart wiem ze to jest uciazliwe codziennie ale lepiej sie pobawic z woda niz płacic wysokie rachunki za prad takie cudo troche ciagnie . mrozy sie utrzymuja i beda trzymac pewnie u kazdego w domu cały dzien sie pali w piecu i pewnie macie bojlery przy piecach wiec problem z gotowaniem wody specjalnie do mtz z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Woda to jest problem jeżeli zapalasz co dzień a grzałka będzie używana tylko w razie potrzeby przy -15 nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

@zuch1234 ja nie mam czasu 2 razy dziennie latać do garażu z gorącą wodą. A po za tym to jest nowy ciągnik i chcę zeby pochodził parę lat to o samostarcie nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

ZUCH1234z doświadczenia piszesz że to badziew i zaraz się spali? Ja mam i jestem zadowolony


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pierwsze primo ;) -to cudo załącza się na max godzinę przed rozruchem, drugie primo -to cudo ma standardową grzałkę od bojlera, trzecie primo -troszkę uciążliwe jest codzienne przelewanie ciągnika zwłaszcza przy minus 15 i więcej. Podgrzewacz kupiłem w zeszłym roku zmęczony stawaniem na głowie podczas codziennego rozruchu ruska, jedyną awarią jaką miałem to wymiana termostatu na bimetal, identyczny jest w ekspresie do kawy.

Z tym młotkiem to prawda, ale ostrożnie, bo tam zaraz jest tuleja tłoka.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ZUCH1234 Źle Mówisz!!!! Grzałka nie ciągnie aż tyle prądu, po drugie włączasz ją na 30 minut, i nie miałeś chyba z nią do czynienia... Grzałka na mrozy..Super sprawa! POLECAM GORĄCO KUPIĆ GRZAŁKE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

ZUCH1234 pier... jak mało kto nie wiesz a się wypowiadasz. Osobiście nie mam MTZ ale mam w innych sprzętach grzałki w 3p i T25 i jest super. Ten kto założył to napewno z tego nie zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i takie 300 zł szybko ci sie spali szkoda kasy na to badziewie niezawodna jest goraca woda i ewentualnie samostart wiem ze to jest uciazliwe codziennie ale lepiej sie pobawic z woda niz płacic wysokie rachunki za prad takie cudo troche ciagnie . mrozy sie utrzymuja i beda trzymac pewnie u kazdego w domu cały dzien sie pali w piecu i pewnie macie bojlery przy piecach wiec problem z gotowaniem wody specjalnie do mtz z głowy

 

Taka grzałka ma chyba 600 W, przez godzinę zużyje energii za 30 gr. To tyle ile kosztuje jeden papieros(chyba nawet nie wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Witam ja mam grzałke do mtzta to okolo 20 min cianik pali tak jak dzis okolo -12 stopni. nie mialem jeszcze zeby nie zapalil ;) w sklepie mowil ze okolo 45 min i jest 70 stopni na bloku nie sprawdzalem bo po okolo 15-20 min pali juz dobrze. jedynie mialem problem z przymocowaniem bo zle kretyni dziury nawiercili w mocowaniu i nie zgadzaly sie z tymi na bloku ale mala przerobka i wszystko dziala :D grzalka ma termostat takze bedzie tylko grzala do osiagniecia pewnej temperatury bodajze 70 stopni ;) polecam ten podgrzewacz

 

Taka grzałka ma chyba 600 W, przez godzinę zużyje energii za 30 gr. To tyle ile kosztuje jeden papieros(chyba nawet nie wystarczy).

 

Moja grzalka ma 1800W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Tak u swojego 952 mam grzałke 1800watt, ma ona termostat to przy bodajze 80-70 stopni się rozłącza, wystarczy 30-40 minut i ciągnik od dotknięcia pali, trudności z montażem nie ma tylko trzeba wyczyscic z farby bo może woda lecieć, a co do ZUCH1234 to nei oplaca się lać wody, na płynie jest lepiej nie musisz się mrozów obawiać


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy a w okresie letnim nic jej sie nie stanie?? albo jak bedę mył ciągnik myjką ciśnieniową nie uszkodzę jej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

jakim sposobem prawem?? tam wszystko zaizolowane jest


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

heh wiedzałem ze mi sie oberwie no ale po to sa takie fora pozdro dla wszystkich nerwusów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a podczas pracy na wysokich obrotach nie obłamie się ten podgrzewacz? albo pęknie? bo nie wygląda on za masywnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Co Ty gadasz ja mam taki zloty z niebieską grzałka za 250 zl i jest masywny nie obawiam sie o niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Koledzy poczytajcie 2 ostatnie zdjęcia jest to wywiad z naszym moderatorem tego forum który zakupił od nas tą grzałkę ma nalatane na niej 1000Mtg i nic sie nie rozpadło. Moc 1800 watt, obieg grawitacyjny i termostat. Jezeli jest zimowa ropa to świeca płomieniowa przy tej grzałce juz nie będzie potrzebna.

 

Zapraszam do lektury:

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-grzalka-1800w-mtz-belarus-promocja-i1350180393.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a ta grzałka z firmy grand jest produkcji białoruskiej czy to jakaś podróba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Białoruś nie robi grzałek, mozemy zapewnić ze nie jest to żadna china, india czy turcja. Producentem jest kraj z Europy Południowej. Jest to produkt solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

możecie zapewnić ale na 100 nie wiesz czy chińska...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj