agrofarm2008

JD 854 Premium, czy Class Variant 360RC

Polecane posty

zenas    11
:) to jest nie zły sprzęcik Fortschritt K-442 ,będziesz zadowolony ;)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) to jest nie zły sprzęcik Fortschritt K-442 ,będziesz zadowolony ;)

Faktycznie super, ale teraz mamy już końcówkę 2010 i wolałbym coś bardziej na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajwory    2

Ja bym ci proponował Lely Welger RP 435, sam mam taką i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jeśli miałbym teraz wybierać prasę to tylko Lely Welger. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował Lely Welger RP 435, sam mam taką i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jeśli miałbym teraz wybierać prasę to tylko Lely Welger. ;)

Jak długo ją używasz, w jakim materiale i czy wiesz ile może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

popieram @Ajwory choc sam mam dobra prase kuhna, napisz kolego jakie masz wyposażenie i ile daleś ważyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym radził ci wziąc claasa variant są lepsze ;)

 

Może tak więcej merytoryki? biggrin.gif

 

Ja bym ci proponował Lely Welger RP 435, sam mam taką i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jeśli miałbym teraz wybierać prasę to tylko Lely Welger. :)

 

Czemu akurat wybrałeś tę prasę? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajwory    2

Głownie prasujemy nią słomę bo to nasz główny kierunek słoma pod kostkę do pieczarek, wzięliśmy ją w tym roku w czerwcu i zrobiliśmy ponad 2700 bel, wyposażenie jakie mam to kanał HYDROFLEX CONTROL (jedyne prasy które to mają czyli opuszczaną podłogę), 13 noży, rolka dociskająca , szerokie koła 550 R20. Dlaczego wybrałem tą prasę, przede wszystkim ogromna siła zgniotu, belka suchej słomy 160cm średnio waży 400kg tylko, że Pronar 1025A jest trochę słaby i nie jedziemy na pełnym zgniocie, jedziemy belki takie ok. 155cm i waży średnio 340kg, (jak będzie większy koń to pojedziemy na full zgniot i rozmiar 165cm), po drugie tej prasy nie da się zapchać, można jechać w słomie z bardzo dużą prędkością np. ok. 20km/h, można wjechać w większą kupę pszenicznej słomy po kombajnie, po deszczu i traktor się tak przydusi, a prasa się nie zapcha. Znam gościa który wozi słomę tam gdzie my tylko, że on ma Lely RP535 i belka 180cm waży średnio 540kg pracownicy tej firmy byli w szoku i wrzucili na wagę osobno 2 belki i je zważyli, gdzie ta firma wzięła w tym roku jedną RP535 teraz już biorą następne. Ci którzy oddają tam słomę mają limity po 3000 ton słomy lub więcej i wszystko jadą Lely Welger. Przykładem może być gospodarstwo w Długich Starych (ta firma słomy nie sprzedaje), mają prawie 4000ha i mają na to dwie RP 535 i jedną Krone (kiedyś Krone nie mieli tylko mieli trzy RP535, ale jedna się spaliła i wzięli jedną krone, ale krone już nie chcą i mówią tylko Welger, gdzie taka prasa zrobi tam ponad 1000 ha). Te prasy są wydajności przemysłowej i być może kiedyś będzie jeszcze u nas Lely Welger RP535, a cena zależy od kursu euro i od negocjacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lely faktycznie słyszałem już wcześniej, że dobre jednak wymienione przeze mnie plus ewentualnie Kuhn to finansowo max.

W związku z tym prosze o więcej informacji o prasach JD, Class, Kuhn. Parametry, wyposażenie standardowe, opcje, ceny, co warto wziąć dodatkowo, a co jest zbędne. Zależy mi na opiniach użytkowników.

Czy to prawda, że pasówki lubią się zapalić?

Chętnie poczytam również spostrzeżenia na temat pras innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Każda prasa może się zapalić,nie tylko pasówka.To jest mit powtarzany przez "zazdrośników" i nie ma żadnych dowodów na to że "lubią się palić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

dokladie tak jak mowi jaco a co do wyposażenia to sam powinieneś wiedziec co ci sie przyda najwazniejsze to duze nie tylko szerokie kola, jednolite pasy, siatka, szeroki podbierak z rolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slawny, a ty jak byś miał jeszcze raz wybierać i miał do dyspozycji 3 wymienione firmy to co byś wybrał. Gdzie kupiłeś swojego Kuhna (i za ile jeśli mnożna wiedzieć) może w Rolsadzie? Czy zamiast "metrowego klucza" można dostać opuszczaną podłogę pod rotorem?

Czy nowe prasy w Vicon = nowe prasy w Kuhn?

Prasy, której firmy będą najlżej chodziły, bo na początek musi mi wystarczyć 90 kucy?

 

Rozmawiałem przez telefon z przedstawicielem Kuhn i ponoć jest teraz w promocji 2160 z niezłym wyposażeniem ale cena to 124tys. netto - to chyba przesada, albo podał mi cenę katalogową ale ile procent mniej u dealera? Ja mogę na maksa 130 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z dzisiejsza wiedza na pewno kupilbym Lely. kuhn robi prasy jeszcze dla deutz-fahr, nowy vicon to galighani, fendt, pottinger,MF. kuhn to stary vicon. swoja kupilem w agroskladzie, za 116netto. zamiast metrowego klucza mozna zamowic ta podloge lub tez inne tansze rozwiazanie ale tak bezsensowne i zagmatwane ze duzo lepszy ten klucz. Agrosklad dosc drogi ale serwis w miare dobrze dziala. a rolsad, szczerze to nie mam pojecia za co oni te nagrody dostaja, bo raz pojechalem za deutzem k110 to uslyszalem ze df sa zaje a reszta gowno i ze warto zamowic szersze gumy bo wtedy ciagnik sie duzo ladniej prezentuje... duzo postow z wieloma informacjami napisalem w innych tematach. Ta "promocja" jest od samego poczatku. najlżej beda chodzily jd lely kuhn, oczywiscie najbardziej decyduje ilosc nozy i rozmiar beli i cisnienie zgniotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kolego jesli zastanawiasz się nad JD i Claasem to obejrzyj dokładnie przeniesienia napędów obu maszyn, stopień skomplikowania "pod osłonami" i odpowiedź sama Ci przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Koledzy a moze ktoś mi powie czy mój ciągnik ursus 6014 co ma 83 konie dałby rade z prasą Leli Welger 435 niemówie o jakiejś super wydajnośc bo na sezon robię ok 1500 balotów dotychczas pracowałem prasą john deere 575 i dawał sobie rade dobrze czy gdybym zamienił te prasy to by było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

daloby rade ale dla mnie bez sensu, po co ci taka maszyna skoro i tak nie wykorzystasz jej potencjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

To ta prasa to taki kombajn do prasowania? ile wg. Ciebie trzeba by robić balotów na rok aby była wykorzystana ja jestem pewien ze na początek to ok 2000 moze wiecej bym robił dobra maszyna by była wiecej klijętów to i tak wszystko za mało na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

tylko jakich te 2000tys liczysz, po jakiej prasie? Kombajny do prasowania to wielkogabarytowki, choc jesli chodzi o okragle o to mysle ze mozna użyc tego okreslenia. wykoszystana jest wtedy kiedy inwestycja sie zwraca z nawiazka, a kiedy tak jest to juz sam sobie musisz odpowiedziec, policzyc. Nie wiem czy dobrze zrozumialem poprzedni post, jesli dobrze to sory. Piszac o wykorzystaniu potencjalu prasy mialem na mysli moc ciagnika jaka jest potrzebna zeby ta prasa pokazala pazurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę, podzwoniłem i na obecną chwile najkorzystniej wychodzi według mnie JD 854 Maxicat 14, 2,0

Prasa

robi bele 0,8 - 1,55

podbieracz 2,0

rolka zgniatająca pokos

obrotowe kółka kopiujące

rotor z możliwością cięcia przez 0,7,14 noży

opuszczana podłoga

WOM szerokokątny

siatka i sznurek

rampa beli

monitor Baletrak+

system miękkiego rdzenia i regulacja zgniotu beli z kabiny

opony 500/50 - 17

napęd górnej rolki ze sprzęgłem

zaczep wygięty regulowany z kulą

hamulce pneumatyczne

+ kilka drobniejszych szczegółów

Cena 105k + VAT

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Powiem Ci szczerze że gdybym miał na tą chwilę kupować prasę to wybrałbym podobną, jedynie bele maks 1,8 m musiałaby robić. Oglądałeś ją dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

a znasz wage belek po tych jd? Mi w Jd najbardziej przeszkadzały pasy tylko ze spinkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj