tomek175

buraczek cwikłowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek175    1

Chciałbym sie zajac uprawa buraczka cwiklowego planuje obsiac ok 0.5 ha Bedzie bedzie zbior jest planowany od wrzesnia . Jakie nawozy i srodki ochrony roslin ( dawki . terminy ) Czy stosujecie rowniez odzywki dolistne na buraczka jesli tak to jakie i jakie dawki i terminy . Zgory dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Najlepszą odmianą będzie Boro firmy Bejo.Co do nawozuto 100kg saletrzaku i 100kg lubofoski 4-12-12 wystarczy na 0,5 ha. W tym dniu co będą siane oprysk wieczorem Pyramin 65 WG.Po wschodach chwastów Betenal lub Kemifam Super Koncentrat. Na grzyba Gwarant i Domark. Na robaka Bi 58 Nowy lub Dursban. Odżywki można zastosować od 4 liści właściwych buraka,można dać Tytanit z innym nawozem dolistnym.Dawki oprysków takie jak na etykietach,a co do terminów to po zauważeniu chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

ja polecam Wodana F1, na Broniszach praktycznie tylko on schodzi, za dużo nie ma przy nim pracy, wiem że to odmiana wczesna, ale kto zabronił posiać później? :) jedynie co przy nim trzeba sprawdzać czy nie ma chwościka, a tak to siać ile wlezie....

 

my siejemy na wczesnego i na Broniszę, następnie szybka orka i siew, a jesienią można do piwnicy zwozić ładnego buraczka, nawet trzeba uważać aby nie przerósł, chyba że się ma Litwina odbiorcę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w jakiej dawce wysiać teraz buraczka? Czerwona kula, rzędy 4x30cm. Żeby byki nie narosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

w jakiej dawce wysiać teraz buraczka? Czerwona kula, rzędy 4x30cm. Żeby byki nie narosły

Obsada buraczka powinna wynosić od 28 do 44 sztuk na m2 , wystarczy teraz mieć MTZ i siłę kiełkowania i sobie policz normę wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Witam kolegów.Odnośnie tego iż od roku uprawiam buraczki ćwikłowe na cele przemysłowe mam pytanie w związku ze sposobem wysiewu. W tym roku siałem omegą II, odmianę Nochowski rozstaw 45cm, plon jaki uzyskałem to 55t/ha, sam byłem zdziwiony. Jednak teraz zastanawiam się czy gdybym zmniejszył rozstaw nie byłoby jeszcze korzystniej. Myślę nad siewem 3 podwójnych rzędów pomiędzy kołami ciągnika (Mf 235) jak myślicie ma to sens? Pozdrawiam

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Czy sa jeszcze dostepne w sprzedazy nasiona odmiany Pablo bo w zeszlym roku nie moglem ich nigdzie dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,jaki herbicyd zastosowac w buraczku na dwuliscienne(wieloliscienne),po wschodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

jaką dawke tego Bi 58 Nowy dajecie?? co on zwalcza, bo widziałem, że na rzepak i kapuste też go dawają, ale jakie dawki??

 

co on tam zwalcza?? wie ktoś ;>


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Chwasty w buraczku zwalczasz takim samym srodkiem jak w buraku cukrowym,polecam Betanal,drugi zabieg tez ten srodek a na trzeci mozesz dac Safari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

wczoraj kupilem kemifam i opryskałem,facet w sklepie powiedział ze nowy betanal sie nie nadaje,moze popażyć blaszki? pryskał ktoś nowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

ponawiam pytanie wyżej i do tego jeszcze tak siejecie w takim samym zagęszczeniu co cukrowego czy inaczej??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj