Zaloguj się, aby obserwować  
daniel0011

talerzówka

Polecane posty

daniel0011    0

hey,mam takie pytania jaką mam kupić talerzówke do ursusa c-330?? możecie podać linki z allegro jak coś wiecie? i do czego się używa talerzówki i kiedy ? dzięki za posty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

murtek a czemu myślisz że do ciapka talerzówka się nie nadaje :blink: talerzówką możesz zastąpić kultywator

http://allegro.pl/brona-talerzowa-brony-talerzowe-1-6-talerzowka-i1254778415.html

http://allegro.pl/talerzowka-mala-c-330-c330-c328-c-328-ciagnik-i1259170523.html

http://allegro.pl/brona-talerzowa-brony-talerzowe-1-6-nowa-i1273633252.html

http://allegro.pl/nowa-brona-brony-do-chmielu-talerzowa-talerzowki-i1273632226.html

http://allegro.pl/brona-talerzowa-talerzowka-8-i1270888195.html

Z takim sprzętem ciapek powinien dać radę tylko pod warunkiem że masz sprawny podnośnk bo jak podnośnik słaby to o talerzówce zapomnij :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

kolega murtek3 chyba nie jeździł 30-stką i nie wie co można, a czego nie można nią robić że pisze jak pisze...

Luknik moją galerie jaką mam talerzówke kupiona w 99 roku i jakoś nie mam z nią problemów i obrabiam ponad 10 ha właśnie 30-stką :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Roki212, damjan15

Kolego, zajrzyj w moją galerię i zobaczysz.... Ursusa C-330. Według mnie do talerzówki on się nie nadaje. Do tego potrzeba ciągnika o mocy przynajmniej 70- 80 KM z przednim napędem, aby efekty pracy były zauważalne. Nie wyobrażam sobie, aby ten ciągnik pociągnął taką maszynę (o podnoszeniu nie wspomnę). Ciapek jest za słaby (co innego 60), trochę wilgoci i siedzi.

Jeśli masz taką talerzówkę przy swoim ciągniku to gratuluję. Ciekaw jestem jedynie co ona potrafi. Masz może jakieś foto zrobione podczas pracy tą maszyną ???

Od tej brony talerzowej byłby lepszy pług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ty już sam nie wiesz co piszesz w jednym zdaniu że się nadaje a potem że się nie nadaje wpierw się zastanów a potem pisz. Według mnie jeżeli ma podnośnik sprawny to talerzówka do ciapka się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

damjan15

Hmm kolego sam się zastanów co piszesz. Przeczytaj dokładnie 100 razy moje posty i znajdź mi info gdzie napisałem to co ty masz na myśli ???!!!

Proszę o cytat !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Roki212, damjan15

Kolego, zajrzyj w moją galerię i zobaczysz.... Ursusa C-330. Według mnie do talerzówki on się nie nadaje. Do tego potrzeba ciągnika o mocy przynajmniej 70- 80 KM z przednim napędem, aby efekty pracy były zauważalne. Nie wyobrażam sobie, aby ten ciągnik pociągnął taką maszynę (o podnoszeniu nie wspomnę). Ciapek jest za słaby (co innego 60), trochę wilgoci i siedzi.

Jeśli masz taką talerzówkę przy swoim ciągniku to gratuluję. Ciekaw jestem jedynie co ona potrafi. Masz może jakieś foto zrobione podczas pracy tą maszyną ???

Od tej brony talerzowej byłby lepszy pług...

aktualnie nie mam fotki, ale jak kolego chcesz to nie ma problemu zrobie fotke bo bende gdzieś tak za tydzień lub dwa talerzował jeszcze ściernisko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Po co ta kłótnia do 30 może być talerzówka ale nie np. 2x8 tylko jakaś 2x5,2x6. I wtedy będzie ładnie robota zrobiona. NIe kupuj za dużej bo będzie miała za ciężko do talerzówki też musi być odpowiednia prędkość.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wow. Nie spodziewałem się takiej aktywności w tym temacie, a szczególnie nie przyszło mi na myśl ilu jest obrońców Ursusa C-330 z talerzówką. Chciałem od razu na początku wybić autorowi tego tematu taki osprzęt do takiego ciągnika, ale widzę że znalazło się więcej mądrych, więc im przekazuje głos.

 

Koledze @daniel0011 życzę w przyszłości przyjemnej pracy taką maszyną (o ile ją kupi).

 

Ja i tak swego zdania nie zmienię- to jest za SŁABY ciągniki do brony talerzowej, a więc się do niej NIE NADAJE !!! I jak wspomniałem wcześniej, takowy ciągnik posiadam i wiem co on potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja polecam tą talerzówkę z Akpila o szerokości 1,4 V2-14 będzie wtedy miał lżej i szybszym biegiem będzie można jeździć i idzie za tym lepszy efekt pracy. Jej cena katalogowa to 3 694 złotych brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Wow. Nie spodziewałem się takiej aktywności w tym temacie, a szczególnie nie przyszło mi na myśl ilu jest obrońców Ursusa C-330 z talerzówką. Chciałem od razu na początku wybić autorowi tego tematu taki osprzęt do takiego ciągnika, ale widzę że znalazło się więcej mądrych, więc im przekazuje głos.

 

Koledze @daniel0011 życzę w przyszłości przyjemnej pracy taką maszyną (o ile ją kupi).

 

Ja i tak swego zdania nie zmienię- to jest za SŁABY ciągniki do brony talerzowej, a więc się do niej NIE NADAJE !!! I jak wspomniałem wcześniej, takowy ciągnik posiadam i wiem co on potrafi.

 

@Murtek3 wszystko zależy od ilości talerzy talerzówka talerzówce nie równa jedna ma 4m szerokości a inna 1,5m.T To co jeśli będzie chciał kupić pług to co powiesz mu nie kupuj bo ciągnik za slaby mój ma 100 km i ma problem z 4 skibami to twój nie da rady. Wszystko zależy jaką weźmie szerokość maszyny ja polecam tak jak pisałem około 1,5m albo i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj