TolkienBC

Belarus czy Pol-Mot H ??

Polecane posty

TolkienBC    0

Witam wszystkich użytkowników forum. Przyznam się szczerze, ze zarejestrowałem się na forum tylko w jednym celu. Mianowicie, szukam obiektywnych opinii, które pomogą mi wybrać ciągnik. Niestety, jak u wielu rolników, kwestia ograniczającą wybór jest cena. Dlatego też zastanawiam się nad dwoma markami. Pierwszy to Belarus 952/1025, a drugi to Pol-mot h 9014/10014. Jeżeli macie jakieś inne opcje ciągników podobnej mocy i rozsądnej cenie, to także chętnie im się przyjrzę... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

chodzi mi o ciągniki w zakresie mocy 90-105 KM. I w Belarusie i w POL-MOCIE podane modele reprezentują ten zakres.... jeśli chodzi o Cenę, wiadomo, że Belarusy są tańsze, natomiast POL-MOTY H oscylują w okolicy120-130 tys. brutto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W nieco większej cenie można nabyc Case JX90 (ok.140 000zł) Zetora Proxime Plus 95 (ok 135 000zł)

 

Odnośnie Belarusa 1025 to mój sąsiad posiada takiego od czerwca 2007 nakręcił im ok. 800mth i ogólnie to zadowolony...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

moim zdaniem lepszy wybór to polmot ze wzgledu na lepsza jakosc wykonania i lepsze podzespoły. popatrz jeszcze na oferte; FARMERA z silnikami john deere(podobna cena do polmota), ursusa mido 6824( w bednarach podawali mi cene ok 138 brutto), farmtrac, bielarusowi bym podziękował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja ja kupowałem belarusa to kosztowały więcej niż obecnie i gdyby wtedy był na rynku polmot H to nie wiem czy zamiast dziś jeździć belarusem 952 nie jeździłbym polmotem.

 

PS: na belaruska narzekać nie narzekam jakby co <_<

PS2: za cenę polmota jak kolega wyżej pokazał masz 6cio garowego belarusa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Porównanie Belarusa do Pol-mota serii H to jak porownywac syrenke do mercedesa. Belarus ok ale 30 lat temu, szkoda sie juz meczyc nimi naprawde i nie chodzi juz o to ze to jest ukute na kowadle jak ruski czolg(choc te teraz robione psuja sie już nie to co wtedy bylo) tylko po prostu szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A żeś porównał wyposażeniem aż tak bardzo od siebie nie odbiegają <_<

Jedno i drugie bez fajerwerków (Skrzyni PS,EHR reversu EH itp..) No przecież jak różnica w cenie rzędu 30 000zł to musi byc "lepszy" w czymś (tu napewno komfort)

 

poprostu CENA=JAKOŚC (chociaz od każdej zasady jest jakiś wyjątek)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

Ciągnik będzie wykorzystywany na razie na 30 ha, ale na pewno z agregatem uprawowo-siewnym, więc taka moc musi być... Zetora wole nie brać. Sąsiad wziął i powiedział,że to nie jest to samo co dawniej i teraz nie dość że jest drogi, to potrafi płatać figle... no i nie zapomnieć można o tym, iż przy zetorze trzeba dopłacać za obciazniki, zaczepy itp... przez co cena jest tak naprawdę wyższa... obecnie uzytkuję Belarusa 82 z 1990... leci z hydrauliki, to fakt...ale do silnika od nowości nie było zagladane... wiem co to znaczy Belarus, dlatego się zastanawiam też i nad nim... dziękuje wszystkim za wszelkie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Polmot ma lepszą ergonomie i komfort ale jest to nowa marka więc nie wiadomo jak awaryjność lecz dla odważnych świat należy :P Wziąłbym polmota :mellow:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ciągnik będzie wykorzystywany na razie na 30 ha, ale na pewno z agregatem uprawowo-siewnym, więc taka moc musi być... Zetora wole nie brać. Sąsiad wziął i powiedział,że to nie jest to samo co dawniej i teraz nie dość że jest drogi, to potrafi płatać figle... no i nie zapomnieć można o tym, iż przy zetorze trzeba dopłacać za obciazniki, zaczepy itp... przez co cena jest tak naprawdę wyższa... obecnie uzytkuję Belarusa 82 z 1990... leci z hydrauliki, to fakt...ale do silnika od nowości nie było zagladane... wiem co to znaczy Belarus, dlatego się zastanawiam też i nad nim... dziękuje wszystkim za wszelkie uwagi.

 

wszystko nie jest takie jak dawniej....

 

Co do hydrauliki najepiej wybrac jest Monoblok wtedy nie ma wycieków (przynajmniej sąsiada jest suchy) obrabia nim ok.60ha (razem z MTZ82 i Zetorem 7011)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego ja szczerze polecam belarusa 952 na moście krzyżakowym i z monoblockiem. ja mam takiego wraz z ładowaczem czołowym T229 z metal fachu do tego pług akpila mix 40 4+1 sprzet godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Polmot H to bliżniacza konstrukcja Valtry A i MF serii 44xx. Spójrz na zdjęcia - dźwignie od zmiany biegów, przyciski sterujące, deska rozdzielcza i kierownica są identyczne. Różnią się chyba silnikiem - w Polmocie jest Perkins w tamtych Sisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

belarus bedzie lepszym rozwiazaniem sporo zaoszczedzis a jak ci cos sie popsuje to sa do niego czesci i naprawiasz go sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Ja polecam ci Belarusa gdyż to raczej sprawdzona konstrukcja, wielu użytkowników Agro Foto ma te ciągniki. Co do marki Pol-Mot to nigdy nie maiłem styczności z tą maszyną wiec nie wypowiadam się na jej temat :D


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Stałem przed identycznym wyborem, co prawda wybrałem inny ciągnik, ale z tych dwóch wybrałbym pol-mot'a. Ergonomia wewnątrz jest na dużo wyższym poziomie. Poza tym producent nie dawałby w standardzie 3 lat gwarancji, gdyby sprzedawał awaryjny sprzęt. Takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

ja bym brał mtz (sprawdzona konstrukcja)a polmot ponoć to chińskie traktory tylko z polską nazwą (tak czytałem gdzieś na necie)

znajomy ma polmot prasę belującą to ciągle narzeka, pewnie z traktorami podobnie


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tia - sąsiad sąsiadowi pod mleczarnią powiedział że polmot jest chiński. Stary polmot tak ale ten jest to całkiem inny sprzęt robiony na licencji jednej z firm należących do AGCO.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie czytałem całego tematu ale POl-mot mi się nie podoba sprzęgło chodzi ciężej niż w 60 silnik warczy nie wiele ciszej w ogóle wykończenie kabiny nie dbałe ta szmata na suficie co jest to wygląda jakby zaraz jak tylko słońce przypiecze miała spaść, a belarus no sama prostota jesli chcesz tani prosty ciągnik to będzie lepsza napewno jakieś wady ma ale cena jest taka jaka jest więc i oczekiwania muszą być proporcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mówisz o "polmot foton" czy "polmot H" ?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj