kondziknie

Ursus 5524 czy Zetor Proxima 65

Polecane posty

MgrLukash    154

Z tych dwóch to zdecydowanie Zetor ponieważ dysponuje nieco bogatszą skrzynią biegów i chyba jest ogólnie lepiej zrobiony :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

zetor jest dobra firmą co przekonałem się sam i polecam ci zetora


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Napewno Ursus z orginalnym perkinsem będzie oszczędniejszy ze skrzynią 12/4 bo 8/2 to rochę mało. Nie znam cen ale w pierwszej kolejności należy je porównać + jakieś opcje i wtedy ocenić który się bardziej opłaca bo moim skromnym zdaniem jakość wykonania stoi na podobnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Witam jestem użytkownikiem Zetora Proximy85 i moge Ci śmiało polecić Zetora po pierwsze silnik ,skrzynia ,wykończenie przemawia na korzyść Zetora .Fakt ktoś może się ze mną nie zgodzić że Zetor lubi sobie chlapnąć :D ale i Perkins nie jest taki oszczędny mogę porównać bo mój kolega też ma nowego Ursusa .Kolejnym argumentem jest wygląd (bez dwóch zdań wygrywa Zetor ).I cena Zetora jest adekwatna .Gorzej z Ursusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Zetor, Zetor i jeszcze raz zetor chyba że podoba Ci się nowy awangardowy wygląd ursusa, bo zetor bez wątpienia ma przewagę techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

chncesz dobrą rade? oto ona: nie kupuj ani jednego, ani drugiego. za te pieniądze możesz kupić ciągnik produkcji zachodniej, który będzie lepiej wykonany, nowocześniejszy a praca nim będzie o wiele przyjemniejsza i mniej męcząca.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

według mnie Ursus , oryginalny silnik Perkinsa i skrzynia 12/4 a w zetorze standard to chyba 10/2 a i w Ursusie 40 Km/h a w zetorze 30 km/h

 

a ceny mają podobne Ursus 110 tys a zetor coś podobnego .

 

Dla mnie ursus jest lepszy a no i Ursus ma więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

W czym jest o wiele lepszy?

Tylko konkrety a nie ogólnikami jak w powyższych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Skrzynia w Ursusie 12/4(40km/h) w Zetorze 10/2(30 km/h)

Pompa hydrauliczna Ursus 62l/min Zetor 50l/min

Ursus 75 km 307 Nm Zetor 62 km

Ursus też ma turbinę.

@wojoch7340 możesz napisać coś co jest prawdą bo jak narazie to coś nieprawdziwe są te Twoje argumenty, i znów zaleciałeś ogólnikami bez dowodów.

Tak podkreślacie komfort w Zetorze że Mercedes klasy S może się schować :) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

za tyle kasy co kosztuje ursus to ma zetora power 85 a tu już nic niema do porównania szkrzynia 40km/h 24 biegi z potrójnym półbiegiem rewers elektrohydrauliczny pompa ma mniejszą wydajność ale udźwig 41,5 kN Nm 361

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

za tyle kasy co kosztuje ursus to ma zetora power 85 a tu już nic niema do porównania szkrzynia 40km/h 24 biegi z potrójnym półbiegiem rewers elektrohydrauliczny pompa ma mniejszą wydajność ale udźwig 41,5 kN Nm 361

 

5524 można wyrwać za 110-115tys zł brutto, a Zetor Proxima Power 85 kosztuje 143tys zł brutto golas :mellow:

Więc kiepsko Ci wyszło porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@rafalkom555 cwaniaku naucz się określać moc Ciągnika bo te 13km to dość daleko są od siebie te ciągniczki :P a ja byłbym za ursusem ponieważ jak kolega kris14 napisał - cena jak je dzieli to 28000zł więc dobrałbym do niego dodatkowe opcje a jak dla mnie to założyłbym jakiś ładowacz a zetor golas i tyle kasy dopłacić za nazwę :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :P przeczytaj cały temat i wszystkie posty :mellow:

wojoch7340 napisał że zetor ma większy uciąg :P a ja napisałem że 13km różnicy między ciągnikami (zetor 62km, ursus75km) i on pisze że zetor ma większy uciag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Moim zdaniem kup ursusa ,lepsza pompa,zwrotniejszy, mniej spali,rusza z mniejszych obrotów nie tak jak zetor jak mu niewciśniesz do podłogi to podopciążeniem ma problemy .Jeżeli chodzi o zetora to smok na paliwo sam mam to wiem.Jeżeli ktoś pisze że w zetorze jest komfort i dobre wykończenie to chiba niewidział komfortu w ciągniku.Między tymi ciągnikami jest 13km różnicy i to już mówi samo za siebie.Kolega ma ursusa i widze co on potrafi i ile spali bo miałem możliwość porównania tych ciągników.Ursus mało spalił,rusza z małych obrotów i się nie dusi jak zetor .Kup ursusa to moje zdanie,ja zetora już nie kupie i nietylko ja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

nie wiem oby dwa mi się nie najgorzej widzą ale mniejsze ursusy mi sie nie podobaja dopiero seria 80** już lepiej im pasuje ja bym wybrał zetora z pośród tych dwóch chociaż ursus ma też fajny srodek :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

uciąg nie zalerzy od koni

PROXIMA 65

Rok produkcji: 2010

-klimatyzacja

-koła przednie 11,2 R 24

-koła tylne 16,9 R 28

-obciążniki przed maską 400 kg

-skrzynia 12/12 z rewersem

CENA BRUTTO: 115 500 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj