szymon3

Jak szybko rosna wam tuczniki?

Polecane posty

szymon3    0

Witam

Rozpocząłem niedawno hodowanie tuczników i rosną mi ok. 7 od odsadzenia od lochy?? Proszę o rade czy to niezbyt długo?? Napiszcie również ile wam rosną od urodzenia lub od odsadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

6 miesięcy od urodzenia to wynik do osiągnięcia bez większego problemu - 5 miesięcy to już wyższa szkoła jazdy............ ale sama siła woli tego nie zrobisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

6 miesięcy tak średnio przy dobrej paszy to standard.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Zależy do jakiej masy. Najlepiej obliczyć średni przyrost dzienny i zużycie paszy na kg przyrostu wtedy będzie wiadomo czy jest źle czy bardzo źle. Do farmerów z Niemiec, Dani czy Holandii jeszcze nam brakuje.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

5 miesięcy i 120kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Koleś co ode mnie kupował świnie powiedział tak " Jak świniak przez rok nie ma 100kg to baba ma wpi.." ;). U mnie w okolicy nikt nie hoduje tak masowo świń więc przez rok jak ma 100-120kg to norma, ale podobno z takich długo rosnących najlepsze mięso jest.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon3    0

Wiec może poradź mi jakim zbożem powinienem karmić na danym etapie??

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U mnie 6 miesięcy mniej więcej oczywiście zdarzają się takie co rosną krócej i jakieś mniejsze które dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Koleś co ode mnie kupował świnie powiedział tak " Jak świniak przez rok nie ma 100kg to baba ma wpi.." ;). U mnie w okolicy nikt nie hoduje tak masowo świń więc przez rok jak ma 100-120kg to norma, ale podobno z takich długo rosnących najlepsze mięso jest.

tak? to jesteś w błędzie. Kazde zwierze hodowlane, ktore rosnie normalnie (długo), 'naturalnie', nie tuczone, nie smakuje zbyt dobrze. Kazdy orientujący sie zootechnik, bądź weterynarz to powie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja się nie znam tak mówią u nas ludzie. Moje świnie widzę tylko jak się urodzą a potem na patelni zajmują się nimi moi rodzice. Fakt że u nas mało kto jest nastawiony na hodowlę tuczników ale te 10-12 miesięcy to u nas norma


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ostatnio od odsadzenia do średniej 105kg rosły mi 3 miesiące ale to rzadkość. Przeważnie matka sie prosi to dzieci uciekają do rzeźni czyli 4 miesiące przy pobraniu paszy na poziomie 2,7 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Moje 5.5 do 6 m-c.W zależności od jakiej maciory i po jakim kendrozie są.Zdarza mi się, że młodsze o półtora tygodnia świnie od drugich prędzej wylecą z chlewni niż te starsze a karmione są tą samą dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

Jak my sami pasze robimy na gospodarstwie i po żniwach mamy jęczmień pszenice to szybko rosną a gdy karmimy pszenżytem żytem to już tak szybko nie idą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Ostatnio od odsadzenia do średniej 105kg rosły mi 3 miesiące ale to rzadkość. Przeważnie matka sie prosi to dzieci uciekają do rzeźni czyli 4 miesiące przy pobraniu paszy na poziomie 2,7 kg.

No to jestem ciekaw jak długo trzymasz je przy maciorze 2 lub 3 miesiące pewnie bo to nie realne żeby świnia urosła w 3 miechy jak odsadzasz np w 4tyg życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ostatnio od odsadzenia do średniej 105kg rosły mi 3 miesiące ale to rzadkość. Przeważnie matka sie prosi to dzieci uciekają do rzeźni czyli 4 miesiące przy pobraniu paszy na poziomie 2,7 kg.

 

 

To tak przy maciorze pewnie 4-5 tygodni + 4 miesiące tuczu to wychodzi 5 miesięcy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

no to jestem ciekaw jak dlugo trzymasz je przy maciorze 2 lub 3 miesiace pewnie bo to nie realne zeby swinia urosla w 3 miechy jak odsadzasz np w 4tyg zycia...

 

Uwierz mi, że realne, i wcale nie trzymam 2-3 miesiące przy maciorze, jeśli masz choć trochę pojęcia o trzodzie wiesz, że żadna by tego nie wytrzymała :D przy matce stoją 6 tyg, czyli te w dniu sprzedaży miały dokładnie 5 miesięcy bez 6 dni (spojrzałem w notatki specjalnie dla Ciebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Wujek pracuje w zakładzie mięsnym i mówi że najcięższa robota jest gdy przywożą świnie z importu z Niemiec, wtedy naprawdę bardzo fizycznie musi się napracować, podobno te świnie co kupuje jego zakład rosną w Niemczech niecałe 4 miesiące, ale ich mięso jest strasznie twarde i takie jakby gumowe... w takim razie ciekawe czy te świnie w ogóle kiedy kolwiek jadły zborze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od ok 15kg do ok 135kg 5-5,5 miesiąca, mięsność 55-60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj