Jagoda2109

Spomlek-Radzyń Podlaski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jagoda2109    1

Witam! Ostatnio nasza Spółdzielnia połączyła się ze Spomlekiem. Szukam dostawców-członków tej Sp-ni, aby się czegoś o niej dowiedzieć. Obiecywali "złote góry", ale jak to jest naprawdę? Będę wdzięczna za wszelkie opinie! B)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do dostawcow mleka do Spomleku odnosnie jalowek cielnych zalatwianych za posrednictwem mleczarni a mianowicie jaka maja wydajnosc,budowe,jak z ich transportem i jakie cielaczki sa po tych wlasnie jalowkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja jestem w spomleku, jałówki są jakie są ale jak chcesz żywić je sianem i osypką z własnych zbóż to wyzdychają ;) ale kredyt fajny dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

mój szwagier oddaje do spomleku. Solidna mleczarnia musze powiedzieć, przelicznik mleka mają dobry, bo cena bardziej uzależniona jest od parametrów białka i tłuszczu niż od ilości. Współpracuje się z nimi nieźle, wet zawsze przyjedzie jak komórki wzrosną, jakieś leki da, nawet na zapas, ceny nabiału dla dostawców są w cenach hurtowych a nie detalicznych, pasza tak samo bez marży ze strony mleczarni, na wiosnę prowadzą sprzedaż nawozów i nasion też po okazyjnych cenach, bo kukurydze do tej pory braliśmy od nich i nawozy, oczywiście razem z szwagrem.

Za to o higiene mleka należy dbać bardzo. Próby są dwa razy w miesiącu w pierwszej i drugiej połowie na bakterie i komórki. Jak wychodzą źle to jest szansa poprawy przy następnym odbiorze.

O cenie mleka rolnik jest informowany regularnie przy każdej zmianie oczywiście na piśmie. Kredyty mają atrakcyjne. Instruktorka jak przyjeżdza to zawsze pogada, doradzi, nie biegnie od razu z samochodu do udojni żeby sprawdzić paznokciami czy w kubkach udojowych nie zebrał się osad, co niestety u mnie w mleczarni ma to miejsce. Teraz będą dopłacać rolnikom do nasienia buhajów o genetycznie warunkowanej wysokiej zawartości kazeiny w mleku. Jak ktoś jest pod oceną w Federacji to ma dopłatę 1gr w pierwszym roku, a w dalszych 2gr do litra. No nie wiem co tam jeszcze... aaaa, przy odbiorze mleka litry w chłodni zawsze się zgadzają z tymi na samochodzie, bo w mojej mleczarni jak odbiera to nie wiem gdzie ale zawsze tak ok.15 litrów ucieka w powietrze... a chłodnia ta sama, bo odkupiona od szwagra.

Wszyscy dostawcy z okazji Świąt Bożego Nar. dostają naprawde solidne prezenty i dobre kawały Radamera lub Bursztyna. Jak dla mnie mleczarnia ok. Szkoda że w mojej nie ma takiej współpracy, a przenieść narazie sie nie mogę.

Edytowano przez 7891Firefox
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Dzięki za odpowiedź.Ja jestem w osm ch*jnice,które chce się połączyć z Spolmlekiem .Z tego co piszesz jest nieźle ,ciekawe co będzie po połączeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

a co do ceny to za styczeń wyszło mi 1,12/litr, daję 6tys l./miesiąc 3,5% białka i 4,4% tłuszczu. Przyjechała instruktorka i przeliczyła mi z tego cenę jaką miałabym u nich, za te parametry i dobrą jakość higieniczną mleka miałabym ok.1,45zł. Jest różnica, za te lata co oddaję mleko to ta różnica w cenie spłaciłaby mi już połowę dobrego ciągnika

 

sm Bieluch

 

swego czasu spomlek chciał przejąć Ostrowię, ale coś nie wyszło, nie wiem co teraz z tą mleczarnią się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Ja mam białko 3,3 i 4,3 a za mleko w tym miesiącu było 1,22zł mleka ok. 5000litrów,to cena też nie najgorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zapiast tych jałówek piszcie podania o kredyt na maszyny ale maszyny tylko do produkcji zielonkowej, na 7 lat i 2% bez prowizji żyranci dostawcy fajna sprawa ;)

ps. na mój gust to faktycznie te 15l przy odbiorze to gdzies ucieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Ferdek07 15 litrów to nie jest dużo, ale biorąc pod uwagę moją pracę to jest udój od jednej krowy przy której muszę jeden dzień chodzić na darmo... a swoje też zje. Chłodnia wypoziomowana, do tego ma punkty pomiarowe po obu stronach. Jak stała u szwagra i spomlek odbierał to litry się zgadzały co do jednego, a u mnie zawsze brak. Widzisz jak to jest. Przyjeżdza kierowca takim rozpadającym się starem, że jak zjeżdza na podwórko to sprzęgło czuć w powietrzu, pompa jak nie działa to z kopniaka i działa dalej, przełącza tymi zaworami w trakcie pompowania, manipuluje separatorem przy pompie. Niby te litry uciekają w powietrzu ale ja wiem gdzie dokładnie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmm może moja nie wypoziomowana bo punkt pomiarowy mam z jednej strony ale jakos w te "ich" litry to do końca nie wierzę, bo czasem jest tyle samo na miarce a litrów troszkę mniej, no ale..

ps. jaki rozpadający się star spomlek ma tylko volvo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacek86    0

powiedzcie mi czy spomlek próby bierze laborantka kierowca czy karuzela na cysternie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

na próby to bierze kierowca w 2 butelki, a tak to zawsze bierze 1 butelke na białko, tłuszcz itp, a karuzela to pewnie na antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A może ktoś powiedzieć jak jest w Spomleku Elbląg tzn czy nie oszukują z próbami i czy płatności na czas. Bo jutro ma do nas przyjechać przedstawicielka ale chciałbym zasięgnąć opinii dostawców.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio40dros    0

Jestem w Elblągu 2 lata. I powiem tak : nie żałuję. Płatności max. do 10 a nawet wczesniej.Z klasą nie narzekam.W razie wpadki można powtórzyć badanie. Litry zawsze się zgadzają. Pani instruktorka jak wyżej napisano nie leci od razu do obory.Jedno co mi sie nie podoba to sezonowość . Tzn.średnia z trzech pierwszych miesięcy plus 20% i tyle możesz oddawać przez resztę czasu.Za nadwyżkę płacą 20gr mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

pio40dros jak to jest z tą sezonowością? czy w kollejnych miesiącach niie można przekroczyć limitu określonego z sumy 3 pierwszych miechach współpracy z nimi +20% ?? dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No no czegoś takiego w "siedzibie matce" (Radzyń Podl.) nie ma- ale skoro przejeli to stawiają warunki, a źle nie trafiliście. Kazeinę badają wam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio40dros    0

Przekroczyc mozna ale nadwyzka będzie za mniejszą kasę.

Kazeinę zaczęli badać niedawno.Tylko nie pamiętam jaka jest najlepsza.

było 2.33 i 2.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno w Radzyniu Podlaskim nie ma sezonowosci tylko w oddziale Elblag jest i dlatego u nas ja wprowadzili a w tym roku tylko 15 % wiecej niz srednia z pierwszego kwartalu a co do kazeiny badaja ale jak na razie jej poziom nie wplywa na cene mleka bynajmniej w tym roku pozniej na pewno wprowadza jakies stawki za poziom kazeiny w mleku, a poziom kazeiny powinien wynosic ok 70% ogolnego bialka teraz mleczarnia doplaca do zakupu nasienia wybranych buhajow ktore maja kazeine AB i BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacek86    0

powiedzcie jak wychodzi tłuszcz i białko w spomleku wzgledem wynikow z probnego udoju kontroli uzytkowosci mlecznej??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Czy lepiej wychodzi współpraca ze Spomlekiem czy z zależną spółką Polskie mleko? W spółce nie trzeba udziałów wpłacać, a cena niższa?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj