piotra

belarus 1025 czy zetor forterra 105 konny czy forterra 88 konny

Polecane posty

piotra    0

witajcie.. teraz już kompletnie pomiezało mi się o ciągnikach.. jedni mówią ze belarusy są dobre drudzy ze zetory lepsze...

ALA ALE..

 

1) Zetor 105 konny jest z 2005 roku!!

2) Zetor 88 konny jest z 2008 roku!!

3) belarus 1025 jest nowy!!

 

CO będzie lepsze dodam że belarus kosztuje 91tys, zetory w granicy 100tys z turem i przystawkami do tura z klimą ful wypas.. sprowadzany ze Stanów przez dealera.. Ciągniki moze być max do 5 lat ( młody rolnik)

 

 

CO BĘDZIE LEPSZE>> PROSZĘ O OPINIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

hmmmmmm ja bym brał Zetora jeśli to ten model co myślę 10540 to bierz bez zastanowienia :D Białorus hmm musisz się liczyć z tym że kupujesz przecieki w standardzie no i Pronar ta skrzynia hmmmmm lubisz mieszać biegami bo tak są dopasowane źle że trzeba dobrze sie nawajchować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

piotra gdzie jest ten deller? możesz mi dać na niego jakieś namiary ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdynand    0

W lublinie?? ja mieszkam 25km pod lublinem,u kogo to jest??, A trasa lublin-biłgoraj,to szcegółowo powiedziałes:D,co do tematu to bym sie nie zastanawial,bo jak ci cos walnie w zetorze to jakas drobnostka, a belarus nigdy nie wiadomo,slyszalem ze skrzynie to padaki,i przu turze to ten belarus to moglby Ci sie zlaamac.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

witajcie.. teraz już kompletnie pomiezało mi się o ciągnikach.. jedni mówią ze belarusy są dobre drudzy ze zetory lepsze...

ALA ALE..

 

1) Zetor 105 konny jest z 2005 roku!!

2) Zetor 88 konny jest z 2008 roku!!

3) belarus 1025 jest nowy!!

 

CO będzie lepsze dodam że belarus kosztuje 91tys, zetory w granicy 100tys z turem i przystawkami do tura z klimą ful wypas.. sprowadzany ze Stanów przez dealera.. Ciągniki moze być max do 5 lat ( młody rolnik)

 

 

CO BĘDZIE LEPSZE>> PROSZĘ O OPINIE

 

 

Nie Belarus tyko jak już to lepszy jest PRONAR 1025A :)

Pronar nie ma nigdzie wyciekow mimo ze ma 3,400 MTG, bajki ze wszedzie leje sie olej to jest wynik tego ze tak dbają :D Zetor jak zetor używka- czyli nie wiesz kto jak wymienial filtry, oleje i jak jeździł, trzyma sie wartosci ale musi być w dobrych rękach :)

Ja obstaje za PRONAREM ponieważ jest nowy :)

 

 

Takie jest moje Zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekZF    0

Jeśli ciągnik miałby być pod tura to z Pronaru tylko 82tsa, w 1025A masz nie synchronizowany reduktor... a w TSA wszytkie biegi synchro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

Ja słyszałem Ze jak pronary belarusy wogóle wszystkie mtzty zacznie się reperować zmieniac uszczelki to juz nie ma co składać... zanim 1 rzecz dobrze nie nareperujesz to 2 się zepsuje i to jest całą prawda o belarusach.. skrzynie mimo synchronizacji są kiepskie wyją zgrzyczą.. nieźle trzeba się naforsowac zeby wrzucić bieg... Jeżeli przebiegi tych zetorów są małe to brać większego jezeli mniejszy ma mniejszy ( dużo mniejszy przebieg brać małego) tak chyba postanowię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Cze!

 

Była by możliwość żebyś podał jakiś adres strony deller'a albo jakiś link jego maszyn ewentualnie jakiś inny namiar?

 

Ja bym się nie zastanawiał brałbym Zetora aczkolwiek musiał by mieć przystępną ilość mth:P

 

Tylko teraz zależy czy potrzebujesz mocniejszego czy wystarczy ci słabszy? Bo jeśli nie potrzebujesz 105km to po co brać starszego i na pewno bardziej zajechanego.

 

Pozdrawiam "Cuabab"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Ja zastanowilbym sie nad zetorem 105 konnym poniewaz konkuruje moca z belarusem zalezy tez ile ma mth cena praktyczne ta sama ale jak piszesz ze komfort full wypas belarus tego nie ma :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

po co piszesz takie tematy, niewiesz jacy tutaj ludzie sa? pogadaj z uzytkownikirm wolf19, teraz niedawno kupil pronara 82 z turem i wcale nie narzeka, a niewiem co tak chwalicie w tych zetorach mialem 5245 od nowego i niewypal jak skur*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Zależy w czym miałby robić, jak w ładowaczu i praca w gospodarstwie hodowlanym to lepiej forterre, ale jeśli ciężka praca w polu to belarus, ma monstrualny uciąg jak na 100kM (sporo większy od forterry) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

tak naprawde to pronar jest wart tej ceny np u mnie facet we wsi ma pronara 82sa i wszystko chodzi sie nie psuje nawet nie widzialem zeby cos naprawial tylkoo jest jeden mankament grzeje sie podczas cieszkich prac typu orka kultywatorowanie ale nie mozna tez porownywac pronara do belarusa bo pronar jest produkowany w polsce z czesci ze wschodu a belarus jest skladany w bialorusi i z oryginalnych czesci i jak historia pokazuje takie fakty zdazaly sie wczesniej juz nie chce robic OT :D ale powiem ze jak ursus wykupil licencje na zetora 4011 a potem go udoskonalali to im to coraz gorzej wychodzilo tak samo jest w tym przypadku :)


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

o Zetorach mówią że dużo pałą

o Pronarach mówią że się z nich leje

 

wg mnie Belarus jest lepszy od Pronara bo nie skladany w polsce i moze sie tak z niego nie bedzie lało

 

ciągnik co nowy to nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał nowego BELARUSa zawsze masz nowy ciągnik jak o niego zadbasz tak będzie miał spalanie nie duże a jak będzie lecieć  10 zł uszczelki i masz na całe życie spokój zapytaj innych użytkowników BELARUSÓW  ja jako jeden z nich mogę Ci powiedzieć ,że uciąg ma duży ma szybka skrzynie ciężko jest go utopić  napisz mi jeszcze jakie wyposażenie ma belarus i powiem czy warto i jakiego ma tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Zależy w czym miałby robić, jak w ładowaczu i praca w gospodarstwie hodowlanym to lepiej forterre, ale jeśli ciężka praca w polu to belarus, ma monstrualny uciąg jak na 100kM (sporo większy od forterry) :D

 

Hehe kolego chyba coś ci się pomieszało ? Belerus ma większy uciąg od proximy ale na pewno nie od forterry !! Forterra po pierwsze jest większa i cięższa oraz zetor ma blokadę na 4 kołka !! I nie wiem jak jest z oponami ale chyba też ma przewagę zetor !!

Wiec to co napisałeś to jedna wielka ściema !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może i by posłużył ale skąd wiesz jak ktoś nim pracował może go zarzynał i długo nie porobi a co nowy ciągnik to nowy będzie na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ale się dzieje :D

Pronar i Belarus to to samo silnik, skrzynia itd, inne ubranie. Co do 1025 to skrzynia szybsza, napewno cichsza niż w 82TSA (lub belarus 90km), jednak najszybsza grupa ma źle rozłożone biegi. 82TSA wolniejsza ale lepiej rozłożone prędkości. Co do wycieków to wina uszczelniaczy na rozdzielaczu, dobry mechanik i po jednym zabiegu masz spokój.

Zetor, no może i lepsza kontrola jakości ale co do uciagu w polu to nie ma rewelacji (troche za wąskie "laczki" dają jak na 100KM)No i używany to jest zawsze niespodzianka bo możliwe że był poszanowany, a możliwe że właściciel był męczycielem a jak się sprzedaje to zawsze wszystko chodzi a później może być "zonk" więc wybór ostateczny należy do Ciebie.

Co do tura to zależy od firmy produkującej Tura i mocowania bo i zetora dało by się "ugiąć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

he, he mam ten sam dylemat czy kupić nowego belarusa 80 - 90 km, czy używaną proxime też w tych mocach. piotra a w której miejscowości jest ten deeler, może się do niego wybiore, dużo ma ciągników na placu ??? tyklo zetory czy coś jeszcze ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

no to zbaraniałem... a może też CASE ciągnik był by dobry???

 

TEN DILER JEST NA TRASIE LUBLIN - BIŁGORAJ

 

 

JA KJEDZIESZ OD BIŁGORAJA MIJASZ GIERNIAK... POTEM JABŁONNĘ >ZIELONĄ> CZERNIEJÓW TO PRZED LUBLINEM PO PRAWEJ STRONIE STOJĄ TRAKTORY TROCHĘ SŁABE WIDOKI BO DREWA ZASŁANIAJĄ...

 

case był by lepszy?? WŁAŚNIE BOJĘ SIĘ KUPIC TAKIEGO UŻYWANEGO BO NIE WIEM CZY NIE DOSTAŁ W d*pĘ CZY BYŁ SZANOWANY.. ALE W STANACH ZAZWYCZAJ DO CIĘŻKICH PRAC UŻYWAJĄ DUŻE CIAGNIKI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj