atomik

Pojemność zbiorników na zboże naszych kombajnów

Polecane posty

atomik    148

tylko bez sciemniania ile naprawde wam wchodzi w bizony, rekordy i inne jelenie. w mojego poprzedniego rekorda pszenzyta wchodizła bez deka 2,5 t . w Obecnym jd 1055 wchodzi mniej dokłądni ejeszcze nie wiemcos koło 1,8 t jeczmienia ozimego


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

każdego zboża wchodzi inna masa - pojemność masz zawsze stałą ale co do ton to na jenym polu mozesz miec takie różnice ze się w pale nie mieści

mu w JD 2066 mamy zbiornik o pojemności 7,5 m3 a jak młociliośmy w poniedziałek jęczmień ozimy to zawsze w zbiorniku było tyle samo tylko ze na wadze była inna ilość od 4,1 do 4,7 tony (dwa zbiorniki na przyczepę)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja wam powiem ze zalezy od rodzaju zboza to oczywiste dlatego ja pisze jakiego rodzaju zboze wam wypełnia zbiornik do odpowedzi. ja nie pytam sie z dokłądnoscia do 50 kg tylko orientacyjnie, jesli ktos nie wazył ile ma ze zbiornika to niech si enie wypowiada bo ja tez moge napsiac ze mi weszło w rekorda 2,5 tony owsa na oko hehe ale po co??


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam Bizona Sampo 2020 (Z140) i wchodzi 2,5m3, identyczny zbiornik jak w Bizonie Super

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Fortschritt E-514, pszenica ozima Tonacja około 3 tony - sam się zdziwiłem jak sprzedałem zboże że tak dużo weszło w zbiornik.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pewnie mnie wszyscy za moment zbesztaj? ze teoria swoje a praktyka swoje ale wg tzw wiedzy ksi??kowej do zbiornika w kombajnie mo?e wej??asa zbo?a obliczona z poni?szego wzoru

 

Gz = Vz * k * n

 

Gz - ładowność biornika [t]

Vz - pojemność zbiornika [m3]

k - współczynnik wypełnienia zbiornika (0,9 - 0,95)

n (w zasadzie ni) - masa objętościowa zboża (t/m3)

 

ni dla różnych gatunków wynosi

pszenica 0,72 - 0,88

żyto 0,66 - 0,80

jęczmień 0,65 - 0,75

owies 0,40 - 0,60

kukurydza 0,70 - 0,90

pszenżyto 0,70 - 0,85

 

i np dla bizona w dobrej pszenicy wychodzi ze jest 2,1t a w kiepskiej pszenicy to jest 1,7t

 

tak podaje teoria i jak narazie nie zawiodłem się na niej - a na oko to ludzie w szpitalach chorują :(


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
pewnie mnie wszyscy za moment zbesztaj?
Dlaczego ??? tylko m3 trudno zmierzyć, a to co pisze w instrukcji jest trochę nierealne, bo zboże nie woda :mrgrenn:

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

zbo?e nie woda dlatego u?ywa si?sp?ynnika "k" kt?odzwierciedla ten fakt ze ca?ego zbiornika si?igdy nie napełni ale dzieki temu mo?na przyjmowa?bj??c z instrukcji


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie wiem ale widocznie wzór z kosmosu nie jest:P


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

Witam mam pytanie:::

Kupiłem Bizona Rekorda i sie zastanawiam jaka on ma pojemnosc zbiornika na zboze? poprzedni własciciel niewie i znajomi któzy terz maja takie niewiedza mowia ze cos koło 2 ton ale mi sie wydaje ze wiecej chyba???? napiszcie jezeli wiecie


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@ krzych - dodalbys jeszcze rocznik.

 

PS: na przyszlość nie pisz calego tytulu posta z dużej litery


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

bizon rekord ma 3,5 m3 objętości zbiornika i mozna to sobie przeliczyć na tony - pisałem o tym

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...amp;#entry49418

 

tam masz konkretny wzór jak sobie to policzyć

 

a pojemności polskich kombajnów to moge ci podać ze

- Bizon Super Z 056 -> 2,5 m3

- Bizon Rekord Z 058 -> 3,5 m3

- Bizon BS Z 110 -> 5,0 m3

- Bizon Dynamic Z 115 -> 5,0 m3

- Bizon Dynamic Z 165 -> 5,0 m3

- Sampo-Bizon Z 140 -> 2,5 m3


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
nie wiem ale widocznie wzór z kosmosu nie jest:P

 

wzór pochodzi z ksiażki pt "Projektowanie technologi prac maszynowych dla produkcji roślinnej" autorstwa Tadeusz Sęk, Jacek Przybył, Jacek Dach - AR Poznań


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas to to wdlg tego zbioru 6.7 tony wchodzi B) tak srednio kukurydzy


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokmen    2

Claas dominator 108 SL MAXI nie wiem ile ma dokladnie ale jak znajde papiery too napisze ale tak gdzies 5,5 - 6,5t:):)

 

EDIT

juz wiem :D:D

pojemnosc wychodzi 7500m3

pszenicy wychodzi prz 100% w zbiorniku 6,6 t

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

mi do Bizona ZO56/3 wchodzi ok 1,6 T pszenicy, a do Claasa Mercatora 60 1,7 T tej samej pszenicy


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj