Tomek34

Claas Compact

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek34    1

Co sądzicie o tym sprzęcie , ile pali na h ,ile wykosi na godzine, i jeszcze jak jest z dostępnością części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek    0

Mały kombajn, łatwo można dostać do niego części (przymajmniej u mnie)

Jak dla mnie kosi powoli ok. 1ha 2godz.

compact%2025.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobry jak na małe areały zboża. W poprzednie żniwa widziałem takiego. Fajnie wygląda :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Mały kombajn, łatwo można dostać do niego części (przymajmniej u mnie)

Jak dla mnie kosi powoli ok. 1ha 2godz.

compact%2025.jpg

radek masz takiego compakta ? jak tak to co możesz mi o nim powiedzieć bo sąsiad zamierza takiego kupić ;) ale się troche wacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatko62    0

w instrukcji pisze że kosi 1ha w 1,40 godziny , a pali niewiele raczej bo ma silnik od samochodu w moim przypadku od mercedesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam taki kombajn nawe tobrze się sprawuje mam go już 13 lat


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

nasil90 możesz powiedzieć jak sie sprawuje, jakie miałeś awarie itp, bo przydał by mi sie taki mały kombajnik jak ten, sąsiad chciał takiego kupić ale sie rozmyślił, i ja szukam teraz czegoś małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
nasil90 możesz powiedzieć jak sie sprawuje, jakie miałeś awarie itp, bo przydał by mi sie taki mały kombajnik jak ten, sąsiad chciał takiego kupić ale sie rozmyślił, i ja szukam teraz czegoś małego

Compact 25 był moim pierwszym kombajnem. Czterocylindrowy perkins chodził jak pszczółka, nie psuł się i mało palił. Kombajn jak na tak niewielkie rozmiary miał niezłą wydajność, bo wielkość "gardła" była porównywalna z Consulem. Ładnie wygląda - zwarta budowa i małe rozmiary. I to by było na tyle, jeśli mówimy o plusach. Minusów i to poważnych jest trochę :

1. Zwolnice półodkryte, smarowane smarem stałym, nie w zwartej, żeliwnej obudowie - jeśli padło łożysko podtrzymujące półośkę, to wysypywały się koła zębate zwolnicy, a kupić takie kilkanaście lat temu to ... (sami wiecie)

2. Powrót niedomłotów tylko na sita, a nie na bęben - jak było dużo zieleniny w zbożu to krążyła między przenośnikiem pochyłym a sitami a kombajn dostarczał wciąż nowej aż wreszcie się wszysko zapchało i stanęło (15 min grzebania w kurzu i upale). Jak naciągnąłem pasek od przenośnika, żeby tak szybko nie stawał, to wreszcie urwało przeni wał wykorbiony klawiszy, bo był napędzany tym samym paskiem - kolejna duża naprawa i wydatek.

3. Krótkie sita - słabe czyszczenie i duża wrażliwość na przechyły (również wzdłużne)

Słyszałem opinie o nim, że to "papierowy" kombajn i jest w tym trochę prawdy. Miałem go 6 lub 7 lat i robiłem po 100 -150 godzin w sezonie - nie polecam :angry: - jak chcesz mały, to trochę dołóż i kup Consula <_< . Powodzenia.

  • Like 1

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój śmiga bez problemowo chociaż miał kilka awarii ale w porównaniu do bizonów pracujących w okolicy to nic miał awarię wałka skrzyni biegów remont wyniusł jakieś 300 zł jest prosty w obsłudze silnik 4 cyl perkin moc 55 km bardzo mało pali jak dla mnie to super kombajn polecam


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatko62    0

to mój pierwszy sezon tym kombajnem,miałem wątpliwości bo taki mały i pewnie nie da sobie rady i musze wam powiedzieć że spisuje sie znakomicie,zwrotny poręczny i zero awarii,mało pali,mam silnik mercedesa i na hektar spalił mi ok 10 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanz    0

Miałem kiedyś compacta.1 sezon też był rewelacyjny a potem więcej naprawiełem niż kosiłem. A gdy młóciłem na przechyle to kłosy i plewy wpadywały do zbiornika i nie dało się tego ustawić.Sąsiad ma claasa compacta i strasznie gubi zboże na przechyle. 50% zbiornik 50% pole. Szybko zamieniłem się nim na John Deera 330 i jestem z niego bardzo zadowolony. Pali o połowe mniej niż compact chociaż jest większy i bardziej wydajny. CLAASA COMPACTA NIE CHCE ZNAĆ!!!!!!!!!!!


JOHN DEERE- siła i niezawodność!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatko62    0

nie wiem może i u mnie tak będzie ale jak narazie wymłóciłem bardzo czysto chociaż pole mam na stokach a i z tyłu nic nie wypadło,poprostu czyste ziarno bez strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanz    0

Może masz więcej szczęścia do compacta niż ja. POWODZENIA!


JOHN DEERE- siła i niezawodność!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatko62    0

czy ktos wie jak ten kombajn kosi koniczyne czerwoną i czy wogóle da się nim kosić rośliny drobnonasienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Lepiej kupić consula jest go cale mnostwo w polsce

sam mam i wiem ze jest super mmaszyna

tylko dobrze jest kupic niewyruchany egzemplarz


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Potrzebuję pilnie zdjęć jak jest założony pasek klinowy napędzający podsiewacz i wytrząsacze. Jeśli mógłby ktoś porobić zdjęcia jak dokładnie jest poprzekręcany i wysłać mi na e-mail: semos@wp.pl

 

 

Może ktoś go wymieniał i wie dokładnie jakie jest jego nr??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Postaram się na jutro zrobić fotki i spisać nr paska bo juz mam w swoim wszystkie polskie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

byłbym bardzo wdzięczny jak byś mi podał jego wymiary i wysłał zdjęcia jak on dokładnie ma biec po tych kołach, bo u mnie się poprzekręcał na ,,swoje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

wysłałem maila ze zdięciem pasków teraz powiedz mi który to jest to znajdę na nim nr


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj