Seba1979

Wyrejestrowanie ciągnika bez dowodu rejestracyjnego

Polecane posty

Seba1979    1

Witam,

Potrzebuję porady jak wyrejestrować ciągnik po dziadku na który co roku płacimy OC ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek był wykonany przegląd (brak również dokumentacji z przeglądu i tablic). Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Ursus c328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Kto Ci go kupi jak teraz masz obowiązek rejestracji w ciągu miesiąca od zakupu. Jak sprzeda bez papierów to dalej będzie musiał płacić OC.


Jedyna opcja to złomowanie lub udowodnienie, że np spalił się całkowicie. Nie ma innej możliwości wyrejestrowania pojazdu. Tyle że i tak dowód musi być. Chyba, że zgłosić zaginięcie dowodu. Jeśli jesteś pewny, że w papierach wszystko gra to powinni wydać nowy z tym że musi być właściciel a rozumiem, że dziadek zmarł. No trochę patowa sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba1979    1
23 minuty temu, mani51 napisał:

Kto Ci go kupi jak teraz masz obowiązek rejestracji w ciągu miesiąca od zakupu. Jak sprzeda bez papierów to dalej będzie musiał płacić OC.

 

Jedyna opcja to złomowanie lub udowodnienie, że np spalił się całkowicie. Nie ma innej możliwości wyrejestrowania pojazdu. Tyle że i tak dowód musi być. Chyba, że zgłosić zaginięcie dowodu. Jeśli jesteś pewny, że w papierach wszystko gra to powinni wydać nowy z tym że musi być właściciel a rozumiem, że dziadek zmarł. No trochę patowa sytuacja.

 

Sprzedać go nie chcę bo używam go sporadycznie w obrębie posiadłości. Przeglądu technicznego nie przejdzie bez grubego remontu. Chcę się tylko pozbyć OC.

Czy jest możliwość uzyskać np. z wydziału komunikacji wtórnik dowodu rejestracyjnego jedynie z dokumentacji OC?

Dziadzio zmarł ale teściowa jest właścicielem posiadłości więc powinno być na nią wszystko. Chyba że się mylę

Edytowano przez Seba1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Jeśli zmarł ale przekazał ziemię następcy wraz ze ZORGANIZOWANYM NA NIEJ GOSPODARSTWEM  następca jest właścicielem ciągnika i może go na siebie zarejestrować po okazaniu aktu notarialnego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Tak jak sprzęt budowlany mający OC, a bez tablic, czy sprowadzone jeszcze nie zarejestrowane pojazdy, a mające już OC.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

gadasz o 2 różnych sytuacjach,sprzęt nie będzie zarejestrowany bo nie ma takiego obowiązku,a o pojazdach jeszcze nie zarejestrowanych a już mających OC to lepiej poczytaj zanim wyjedziesz na drogę , bo zdziwisz się srogo,chociaż wiadomo ze samochodziarze tak ludzi w ciula robią  i niby jakieś OC dostajesz, Spróbuj iść do Warty np i tak ubezpieczyć samochód,bez przeglądu i rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba1979    1
27 minut temu, Alchemik napisał:

A w kwitach od OC jest numer rejestracyjny? 

Muszę sprawdzić bo nie pamiętam. Oczywiście jak wrócę z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
27 minut temu, kopin napisał:

gadasz o 2 różnych sytuacjach,sprzęt nie będzie zarejestrowany bo nie ma takiego obowiązku,a o pojazdach jeszcze nie zarejestrowanych a już mających OC to lepiej poczytaj zanim wyjedziesz na drogę , bo zdziwisz się srogo,chociaż wiadomo ze samochodziarze tak ludzi w ciula robią  i niby jakieś OC dostajesz, Spróbuj iść do Warty np i tak ubezpieczyć samochód,bez przeglądu i rejestracji

Łatwiej coś załatwić wiedząc, że sprzęt jest zarejestrowany w urzędzie. Jak jest zarejestrowany ( a na 95% jest skoro ktoś płaci OC) to szybciej załatwia się znając nr tablic, chociaż tu pół biedy, bo dane właściciela są znane ( chociaż może kupiono, a nikt nie przerejestrował i w naszym urzędzie nie będą wiedzieli nic...). Z numerami nadwozia na ciągniku, czy rocznikiem różnie bywa, a tak jest punkt zaczepienia.

Edytowano przez Alchemik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Mało kto o tym wie, ale oc nie jest obowiązkowe dla pojazdów historycznych. Aby spełniać definicję pojazdu historycznego maszyna musi mieć ponad 40 lat i nie ma żadnych innych wymogów w odróżnieniu do pojazdu zabytkowego, który można wycofać z oc bodajże już po upływie 25 lat, lecz jest tam sporo wymogów do spełnienia. Pracownicy ubezpieczalni sami mylą te definicje, a wiem to bo jak składałem wniosek o wycofanie to się musiałem sporo wykłócać. Pod spodem wrzucam wniosek jaki ja złożyłem i mam święty spokój. Proponuję tylko taki wniosek wysłać pocztą, żeby darować sobie tłumaczenie przepisów pracownikom ubezpieczalni. @Seba1979 w twoim przypadku problemem jest jedynie to, że wniosek ma być podpisany przez właściciela pojazdu.

001.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, mani51 napisał:

Kto Ci go kupi jak teraz masz obowiązek rejestracji w ciągu miesiąca od zakupu. Jak sprzeda bez papierów to dalej będzie musiał płacić OC.

 

 

Mylisz się, bo obowiązek rejestracji to jest na zakupione nowe pojazdy i sprowadzone z zagranicy.... 

Tu zachodzi obowiązek zgłoszenia zmiany właściciela nabycie /zbycie i tyle.... 

https://rankomat.pl/pomoc/samochod/pytanie-kiedy-powstaje-obowiazek-rejestracji-samochodu

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Spróbuj ustalić dane ciągnika - numer podwozia , numer rejestracyjny . Jedynie w swoim wydziale komunikacji mogą udzielić info  ( jak będą chcieli) , bo co kraj to obyczaj ,  czy dany pojazd figuruje w rejestrze i jednocześnie podpowiedzą jak rozwikłać tą sytuację. Może być tak sytuacja ,że go nie będzie w systemie- pojazd widmo  , wtedy może rozwiązaniem będzie  zaprzestanie płacenia  OC , a problem sam się rozwiąże , bo po roku polisa wygaśnie ( z tym najlepiej porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym ) , a że właścicielem jest osoba nieżyjąca więc kogo mają ścigać .   . Mało prawdopodobne aby akt notarialny  pomógł , skoro ciągnik nie jest w nim wyszczególniony. Raczej tylko postępowanie spadkowe oficjalna droga przejęcia pojazdu, mimo ,że kosztowne ale opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
2 godziny temu, Seba1979 napisał:

Sprzedać go nie chcę bo używam go sporadycznie w obrębie posiadłości. Przeglądu technicznego nie przejdzie bez grubego remontu. Chcę się tylko pozbyć OC.

Czy jest możliwość uzyskać np. z wydziału komunikacji wtórnik dowodu rejestracyjnego jedynie z dokumentacji OC?

Dziadzio zmarł ale teściowa jest właścicielem posiadłości więc powinno być na nią wszystko. Chyba że się mylę

50 zl na rok i tyle lamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Ja płace 117zł za trzydziestkę po zmarłym ojcu, za zarejestrowany na mnie zetor 7045 70zł :)

Dla sąsiada 80lat przyszło z PZU płacić za trzydziestkę 500zł ... zmienił na warte i płaci też po 100+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
1 minutę temu, raven18 napisał:

Ja płace 117zł za trzydziestkę po zmarłym ojcu, za zarejestrowany na mnie zetor 7045 70zł :)

Dla sąsiada 80lat przyszło z PZU płacić za trzydziestkę 500zł ... zmienił na warte i płaci też po 100+

to drogo ja c330 50 zl c360 55 zl c360 55 zl 912 60 zl i 914 60 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
3 godziny temu, Seba1979 napisał:

Witam,

Potrzebuję porady jak wyrejestrować ciągnik po dziadku na który co roku płacimy OC ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek był wykonany przegląd (brak również dokumentacji z przeglądu i tablic). Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Ursus c328

Nie da się legalnie nic zrobić z OC. Możesz  spróbować wysłać  chociaż do ubezpieczyciela wypowiedzenie z aktem zgonu.  

W ogóle to po pierwsze to maszyna powinna zostać przerejestrowana na nowego właściciela!
Szkoda tracić prawno własności do 328.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
4 minuty temu, raven18 napisał:

Ja płace 117zł za trzydziestkę po zmarłym ojcu, za zarejestrowany na mnie zetor 7045 70zł :)

Dla sąsiada 80lat przyszło z PZU płacić za trzydziestkę 500zł ... zmienił na warte i płaci też po 100+

Inter Risk.... 55 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

W tym PZU to sami widać złodzieje, hehe, tak patrzyłem że drogo ale myślałem że ze względu na wiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba1979    1
51 minut temu, rolnik34 napisał:

50 zl na rok i tyle lamentu

Wolę dzieciakowi dać na kieszonkowe niż ubezpieczycielowi. Nie widzisz różnicy więc proszę nie udzielać zbędnych komentarzy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Spróbuj ustalić dane ciągnika - numer podwozia , numer rejestracyjny . Jedynie w swoim wydziale komunikacji mogą udzielić info  ( jak będą chcieli) , bo co kraj to obyczaj ,  czy dany pojazd figuruje w rejestrze i jednocześnie podpowiedzą jak rozwikłać tą sytuację. Może być tak sytuacja ,że go nie będzie w systemie- pojazd widmo  , wtedy może rozwiązaniem będzie  zaprzestanie płacenia  OC , a problem sam się rozwiąże , bo po roku polisa wygaśnie ( z tym najlepiej porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym ) , a że właścicielem jest osoba nieżyjąca więc kogo mają ścigać .   . Mało prawdopodobne aby akt notarialny  pomógł , skoro ciągnik nie jest w nim wyszczególniony. Raczej tylko postępowanie spadkowe oficjalna droga przejęcia pojazdu, mimo ,że kosztowne ale opłacalne.

Jeśli jest stwierdzenie ZE ZORGANIZOWANYM GOSPODARSTWEM ROLNYM  to nie musisz mieć wyszczególnione ,wiem bo sam to przechodziłem i było bez problemu z przerejestrowaniem ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba1979    1

Bardzo dziękuję wszystkim którzy  tak szybko postarali się odpowiedzieć. Dziękuję za większość  merytorycznych odpowiedzi, które na pewno spróbuję wykorzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj