lukiANDmarcin

Bizon Rekord - awaria

Polecane posty

witam co może być przyczyną że kombajn zaczął mocno kopcić biało-niebieski dym oraz na małych obrotach silnika z tłumika słychać pufanie co to może być? silnik się nie grzeje oraz trzyma dobre ciśnienie oleju nie ubywa wody z chłodnicy. kombajn jest z 2002 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zlokalizować na którym cylindrze to robi poprzez odkręcenie przewodu paliwowego od wtryssku: mogą to być wtryski, pompa albo nadpalony któryś zawór ;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

Biało-niebieski dym i pufanie pewnie oznacza nieszczelną turbosprężarkę lub intercooler,który przepuszcza olej.Turbo do wymiany.Podobne zjawisko występuje w samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale wydaje mi się ,że w rekordzie nie ma interculera,jak nie szczelna turbina to silnik będzie brał duże ilości oleju i częściowo go spalał a częsciowo będzie wyrzucał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Tak jak wcześniej pisano końcówki wtryskiwaczy do wymiany. Tylko pamiętaj, że trzeba je dobrze ustawić.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

@grzesiu09091987 nie zawsze nieszczelnę turbo musi brać duże ilości oleju,wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia.

@lukiANDmarcin Zwiększyło Ci się spalanie w rekordzie?Jeżeli tak,to nieszczelne są przewody paliwowe.Pomóc może tylko wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

do turbiny przedostaje sie ropa co to może byc?

Czy napewno to jest ropa,jesli tak to są tylko dwie mozliwości:

albo przez kolektor dolotowy (coś z głowicą a konkretnie z zaworami),

albo zamiast oleju w silniku już masz rope i dostaje się poprzez przewód smarowania turbiny.

Obstawiam za tym pierwszym


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to juz sie pewnie oparami smarowal, juz to widze...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

do turbiny przedostaje sie ropa co to może byc?

 

w jaki sposób ropa w turbie :? kolego może olej?

 

Czy napewno to jest ropa,jesli tak to są tylko dwie mozliwości:

albo przez kolektor dolotowy (coś z głowicą a konkretnie z zaworami),

albo zamiast oleju w silniku już masz rope i dostaje się poprzez przewód smarowania turbiny.

Obstawiam za tym pierwszym

turbina chyba raczej nie może dociągnąść paliwa do siebie dlatego ze napędzana jest przeż wydech chybaże przez wydech jakoś paliwo się dostaje ??? ale dzidna sprawa a może wtryski tak lejąże nie przepala mieszanki ???

post-30234-0-52858600-1299829340_thumb.gif

Edytowano przez recrut83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj